מהי אזרחות סלובקית ובאילו תנאים ניתן לקבל אותה

09/09/2022
אזרחות סלובקית - איך להוציא דרכון סלובקי

היתרונות של דרכון סלובקי וכיצד ניתן להוציאו

 

סלובקיה היא אחת המדינות היפות והשלוות במרכז אירופה, הגובלת בצ'כיה, פולין, הונגריה ואוסטריה. אזרחות סלובקית מקנה זכויות רבות, כגון מגורים ברחבי אירופה במדינות האיחוד האירופי, לימודים גבוהים מסובסדים או אפילו חינמיים ברוב מדינות האיחוד האירופי, כניסה ללא ויזה לארה"ב, מעבר חופשי בתוך האיחוד האירופי כולל תורים מקוצרים בשדה התעופה, יכולת לרכוש נדל"ן ולפתוח עסק ברוב מדינות האיחוד, ועוד.

במציאות של היום באיחוד האירופי זה לא משנה אם יש לכם דרכון גרמני, דרכון צרפתי או דרכון סלובקי לצורך העניין. הדרכון הסלובקי מעניק לכם את כל ההטבות בלהיות אזרח האיחוד. עם האזרחות הסלובקית אפשר לחיות, לעבוד או ללמוד בכל מדינה באירופה, וליהנות מזכויות מלאות. הדרכון הסלובקי נחשב לדרכון "חזק" משום שמספר המדינות אליהן יש לאזרחי סלובקיה כניסה ללא צורך בויזה, גבוה מאוד.

כיצד נקבעת הזכאות?

זכאות לאזרחות סלובקית נקבעת אם אחד ההורים או הסבים היה אזרח צ'כוסלובקיה או היה זכאי לאזרחות צ'כוסלובקית לפני שעלה לארץ. אם ברצונכם להגיש בקשה לאזרחות סלובקית על בסיס זה, עליכם להמציא מסמכים המוכיחים את האזרחות ומקום הלידה של הסב בשטח סלובקיה, ולהגיש אותם לשגרירות סלובקיה מתורגמים לסלובקית באישור נוטריון ואפוסטיל ממשרד החוץ הישראלי, בליווי טפסים.

אך גם אם אין לכם שורשים בסלובקיה, זו מדינה שיחסית קל לקבל בה אשרת שהיה זמנית, שכעבור מספר שנות מגורים יכולה להפוך לקבועה.

אשרת שהייה זמנית בסלובקיה

סלובקיה היא מדינה מפותחת, דמוקרטית, בעלת כלכלה יציבה ויש בה פעילות רבה של חברות בינלאומיות. יש בה צורך בעובדים דוברי אנגלית בעלי מיומנויות טכנולוגיות, למשל, לכן אפשר לקבל בה אשרת שהיה כעובד או לפתוח שם עסק עצמאי שגם הוא מקנה זכות לתושבות זמנית. במדינה עצמה, לאזרחי סלובקיה יש חבילה של שירותים סוציאליים, ביטוח רפואי זול וטוב, בנוסף לעובדה שסלובקיה היא מדינה יפה מאוד, עם קצב חיים רגוע  שנמצאת במיקום מושלם לטיולים ברחבי אירופה.

גם בתור תושבים תוכלו ליהנות מחלק גדול מהיתרונות האלה. תושב זמני הוא אדם בעל מעמד המאפשר לו להתגורר בשטח המדינה כחוק גם כאשר אינו אזרח. לאחר חמש שנים של מגורים חוקיים כתושב זמני, ניתן לקבל מעמד של תושבות קבע, לאחר 10 שנות מגורים בסלובקיה, כלומר, 5 שנים של תושבות זמנית ועוד 5 שנים של תושבות קבע, ניתן להגיש מסמכים לקבלת אזרחות סלובקית. הדרכון הסלובקי מתקבל לאחר שהאזרחות שלכם תאושר על ידי מוסדות המדינה.

** הכתבה הוכנה בשיתוף פעולה בתשלום עם togetthere.info

תגובות פייסבוק

לקריאה נוספת

Leave a Comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

הטבה מיוחדת

12% הנחה בביטוח הנסיעות לחו"ל

לורשה

מוזמנים להמשיך לראות עולם

הצטרפו לרשימת התפוצה

וקבלו למייל דיוורים עם:

המלצות על יעדים ומקומות נחמדים

מידע על מסלולים והשראה לטיולים