אירית שקד – מארגנת ומובילה מסעות נשים אמנותיים

25/10/2021
אירית שקד - טיולי נשים ציור ואמנות

אירית שקד – לצייר, לטייל, ליהנות, בסטודיו ובחו"ל

ללכת בעקבות הלב דרך האמנות. זאת הדרך של החיים שלי ב25 השנה האחרונות

 

מה הרקע שלך?

אני אמנית, מעצבת, למעלה מעשרים שנה עוסקת בציור על פורצלן וקרמיקה. במהלך השנים למדתי אצל מיטב המורים בארץ ובחול, פיתחתי שיטות עבודה מיוחדות שמאפשרות לכל אחד בכל גיל לצייר על קרמיקה ולהגיע לתוצאות מאד יפות. המטרה שלי הייתה להפוך את האמנות הזו לאמנות נגישה, או כפי שאני קוראת לזה 'אמנות לעם'. בנוסף אני מטפלת במספר תחומים שקשורים לגופנש והתפתחות אישית – שיטת הטרילותרפיה, פסיכולוגיה חיובית ועוד שיטות שונות ומגוונות, אני משלבת אותן ביחד בעבודה שלי בתחום היצירה והסדנאות.

האתר של אירית שקד

 

מתי התחלת להוביל טיולי אמנות לאיטליה ולמה?

הטיול הראשון שעשיתי לאיטליה יצא לפועל לגמרי במקרה, מאד רציתי לנסוע לאומבריה לעיירה בשם דרוטה, אחת העיירות הכי מפורסמות בציורי המאז'וליקה, שזו הטכניקה האיטלקית המסורתית לציור על קרמיקה. איתרתי בית ספר לאומנות הקרמיקה, קבעתי לעצמי סדנא ובאופן ספונטני שלוש תלמידות, ביקשו להצטרף ולנסוע איתי. באותם ימים עוד לא ידעתי שנולד טיול הנשים הראשון שלי. הזמנתי לכולנו כרטיסי טיסה, תכננתי את הנסיעה ולאחר הסדנה לא ויתרנו על בילוי מהנה ברומא.

משנת 2005, במשך עשר שנים, מידי שנה, ארגנתי קבוצת תלמידות מהסטודיו ונסענו בכל פעם למקום אחר באירופה. היעדים נבחרו בעקבות מורים לציור על פורצלן שלמדו אותנו טכניקות חדשות שלא ניתן היה ללמוד אותן בארץ בשילוב טיולים באיזור, בילויים וכיף שנשים אוהבות.

משנה לשנה הקבוצות גדלו. כל טיול כזה ארגנתי באהבה לבד בהתאם למיקום הסטודיו של המורה. לאט לאט, יצרתי קשרים בחו"ל, בעיקר באיטליה, שלימים היו הבסיס לטיולי הנשים – לצייר, לטייל, ליהנות. בטיול הראשון שהוצאתי לנשים שהגיעו מכל חלקי הארץ שיניתי את סדנת הציור שלא תהיה לאו רק על פורצלן, אלא סדנה לציור בצבעי אקרליק ופנדה, מה שפתח את האפשרות להרבה יותר נשים להצטרף ומשם הכל זרם וצמח הלאה.

 

מה כוללים הטיולים שלך?

הקונספט של הטיולים הוא אחיד – הגישה שלי מדברת על Follow your heart –  ללכת בעקבות הלב, כששלושת האותיות האחרונות של  heart זה art (אמנות), כלומר ללכת בעקבות הלב דרך האמנות. זאת הדרך של החיים שלי ב25 השנה האחרונות, מאז שהתגברתי על משבר גדול שכלל דיכאון אחרי לידה, דרך החיבור לאמנות, שהכניס לי הרבה מאד משמעות, שמחה, רוגע וחיבור לעולמות פנימיים, שהינם מקורות לאושר. את הקונספט הזה אני מביאה בטיולי הנשים, קודם כל בדרך מעשית, כאשר חלק מהטיול, בין יומיים לשלושה, אנחנו מקיימות סדנת ציור עם אמנים מקומיים, שנערכות במלון בו אנחנו נמצאות או, אם מזג האוויר מאפשר, בטבע, זו דרך נהדרת להתחבר ללב, לשקט לרוגע. כל נושא הסדנאות מאורגן לעילא ולעילא, לא צריך להביא שום דבר, כל הציוד מגיע אלינו, הכל ברמה מאד מפנקת.

הרבה מאד נשים שחלמו לצייר ולא ציירו מעולם, מאפשרות לעצמן, ברגע שהן מתרחקות מהבית, את החופש לנסות ולקחת יוזמה ולצייר. הקבוצה הנשית מאד מפרגנת ותומכת ומאד עוזרת למי שקצת מתקשה וזה מהווה קבוצת כח משמעותית שעוזרת להתגבר על מחסומים ולהתחבר לציור ואל האושר שהעיסוק באמנות יוצר.

מעבר לזה, אני מקימת מעגלי נשים ומפגשים על החשיבות שלנו כנשים להתחבר למקור אושר פנימי המשלב את האמנות והיצירתיות כערוץ נפלא לחיבור פנימה, ללב ולאינטואיציה. ערוץ שמביא שמחה, מימוש עצמי והנאה לחיים. המפגשים הללו מביאים ערך מוסף ועוצמתי לטיול .הם קושרים את כל החוויה למקום חדש שממנו מגיעות תובנות ונופלים אסימונים להמשך הדרך.

בנוסף אנחנו מטיילות, עושות סיורים במוזיאונים עם הדרכות מקצועיות, אוכלות טוב, לנות בבתי מלון נהדרים וחוות חוויות שממלאות את הנפש והלב.

 

אירית שקד - טיול ציור באיטליה

 

באלו יעדים הם מתקיימים?

יש לי מספר יעדים מגוון, בעיקר באיטליה.

טיולים לאיזור טוסקנה, לצפון מזרח איטליה (עמק הונטו וונציה), וטיולים לצפון איטליה, אזור טורינו, טיולים מיוחדים בדמנהור (שם מתוודעים לקהילה הייחודית של דמנהור) וגם טיולים לאזור קסטלי רומני.

בנוסף יש לי טיולים גם לפראג.

טיולים קרובים:

30.3-4.4 חגיגה אביבית בטוסקנה

17.5-25.5 – מסע נשי אמנותי בעמק הונטו

6.7-11.7 – מסע נשי חלומי לקהילת דמנהור

 

מה מיוחד במסעות שלך?

כפי שציינתי, הייחוד במסעות הוא השילוב בין החלק הפרקטי של הציור וסדנאות הציור והחלק של מפגשי הנשים. בעצם אני יוצרת חוויה הוליסטית שהיא גם פיזית וגם עבודה פנימית ולכן אני קוראת לזה 'מסע' ולא טיול, זה הרבה מעבר לטיול, זה מסע פנימי שקורה בדרך מאד מהנה, נעימה, עדינה, התהליכים מתרחשים באופן טבעי וזורם.

הטיולים בעלי ערך מוסף, ולעיתים אפילו משני חיים. נסעו איתי נשים שלא ידעו להחזיק מכחול ביד וחזרו מאוהבות בציור שהכניס אושר רב לחייהן. בניהן כאלה שכיום, לא רק שהן מציירות, אלא הן כבר פותחות תערוכות. עבורי זהו אושר גדול וזכות ענקית לראות את כולן חוזרות מחויכות ומאושרות, מלאות באנרגיה והשראה, עם חברויות חדשות שנרקמות במהלך השבוע המיוחד ולראות את השינויים שנכנסו לחייהן בעקבות המסעות הללו.

 

מה הדבר שאת הכי אוהבת בעבודה שלך?

אני אוהבת את היצירתיות שהעבודה הזו מוציאה ממני, לאו דווקא בתחום האמנות, אלא יצירתיות מאד רחבה ביצירת חוויה שתהיה מושלמת , עוצמתית ובלתי נשכחת.

אני אוהבת ליצור את הבונדינג בין כל הבנות בקבוצה, אני אוהבת לראות את האושר הגדול שנוצר, את ההתרגשות, את האהבה שזורמת בין הבנות, הפרגון.  החיבור. אני אוהבת לראות שבנות שמגיעות לבד, שהיו עם חששות, חוזרות כל כך מאושרות ואפילו שמחות שהן יצאו לבד, כי זה איפשר להן להכיר נשים חדשות ולהתחבר ולהיות באמת בחופש מוחלט.

אני אוהבת את כל היצירתיות שהעבודה הזו מוציאה ממני, לאו דווקא בתחום האמנות, אלא יצירתיות מאד רחבה על כל תוכנית הטיול.

והכי הכי – אני אוהבת לעשות טוב לאנשים! והמסעות הם מקום שהוא באמת כולו טוב וזו הנאה מדהימה!

 

איזה עוד דברים יש לך בארסנל?

יש לי טיולי נשים למדבר שגם הם משלבים באופן הדוק את הקשר לאמנות, עם סדנאות ציור, ביחד עם מפגשים עם אמנים, סיורים וטיולים.

יש לי סדנאות לציור על קרמיקה ופורצלן אצלי בסטודיו.

יש סדנאות בסגנון איטלקי שבהן אני מביאה את סיפורה של אמנות המאז'וליקה האיטלקית ביחד עם מצגת מקסימה על איטליה, ארוחת בוקר איטלקית וסדנת ציור על צלחות ואריחים עם מוטיבים בסגנון איטלקי של לימונים וחמניות.

יש קורסים לציור של מפגשים אחד לשבוע.

יצרתי ערכות לציור על אריחי קרמיקה, שהתפתחו בתקופת הקורונה, פיתוח עסקי ייחודי שלי. מי שמזמינה מקבלת קופסא מאובזרת הכוללת כלי או אריח עם דוגמא מודפסת בקווים חיצונים, צבעים, מכחולים, חומר הסברה מודפס ובווידאו וכל מה שנותר זה לצבוע.

יש ימי הולדת לנשים בסטודיו, ימי כייף לנשים, מפגשי חברות עם תוכן יצירתי ויש סדנאות ואירועים שאני מגיעה לאנשים הבייתה או לארגונים ומעבירה את הסדנאות שלי.

יש לי עוד סדנה מרתקת – שמתחילה בהרצאה על עולם הצבע, התכונות של הצבעים, האנרגיה שלהם,איך אפשר לשפר בעזרת צבעים את מצב הרוח, לקבל מסרים להתפתחות וצמיחה וזה בשילוב של סדנה יצירתית של ציור מנדלות. בסוף הסדנה כל אחת יוצאת עם לוח חזון ואחרון חביב – הרצאה על 'ששת המפתחות לחיבור ללב'.

 

אירית שקד - טיולי נשים ציור ואמנות

איך הקורונה השפיעה על העסק שלך?

בשלב הראשון הקורונה השפיעה על העסק שלי בצורה קשה. ברגע אחד הופסקו כל טיולי הנשים. למזלי נשארתי עם הפעילות השוטפת בסטודיו שכללה חוגי הציור הקבועים. בהתחלה חשבתי , כמו כולם, שתוך מספר חודשים המצב יחזור לקדמותו. לקח לי זמן לעכל את המציאות החדשה ולהבין שהקורונה הולכת להשאר פה לזמן בלתי ידוע. היה ברור לי שהזמן והמרחב שהתפנו יכולים לאפשר לי להצמיח דברים חדשים. ומהמקום הזה צמחו ערכות הציור, נוצרו הסדנאות החדשות בסגנון איטלקי ונולדו טיולי הנשים במדבר. החיים למדו אותי שמכל משבר אפשר לצמוח, הבחירה באושר היא בידיים שלי.

הסטודיו היום שופע שמחה ותנועה – מגוון הפעילויות שצמחו בעקבות הקורונה מאד גדול. בסופו של דבר המסר והמטרה של כל הפעילויות ליהנות מחיבור לאושר ושמחה דרך האמנות.

 

מה החלומות שלך לשנה הקרובה?

החלומות שלי להפיץ את ערכות הציור לכמה שיותר אנשים, להביא את האושר והיצירה עד הבתים, לחברות שרוצות לעשות ימי כייף, להוציא טיולים נוספים, גם בארץ וגם בחו"ל ולהוביל את הקהילה שמתחברת לדרך של האמנות כמקור של אושר פנימי, קהילה של נשים שרוצות להתחבר אל הלב ולהכניס משמעות ושמחה לחיים.

 

האתר של אירית שקד

טרמינל » אינדקס יזמי תיירות » אירית שקד – מארגנת ומובילה מסעות נשים אמנותיים

תגובות פייסבוק

לקריאה נוספת

Leave a Comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

הטבה מיוחדת

12% הנחה בביטוח הנסיעות לחו"ל

לורשה

מוזמנים להמשיך לראות עולם

הצטרפו לרשימת התפוצה

וקבלו למייל דיוורים עם:

המלצות על יעדים ומקומות נחמדים

מידע על מסלולים והשראה לטיולים