בלוגים של טיולים זה השחור החדש

אוגוסט 30, 2017
בלוגים של טיולים

המלצות על תשע בלוגריות של טיולים

 

לא כולם יודעים אבל בטרם היותי בלוגרית הייתי עיתונאית. במהלך תקופת החפיפה בה הייתי גם עיתונאית וגם בעלת בלוג, הצגתי את עצמי בעיקר כעיתונאית, עוד לא הייתי סגורה על עצמי מה זה המקצוע הזה "בלוגרית". בשנתיים שעברו מאז עזבתי את עבודתי כעיתונאית, למדתי הרבה וכיום אני נושאת בגאווה גדולה את הטייטל החדש  – בלוגרית של טיולים.

יש לנו קהילה קטנה ותומכת של בלוגרים של טיולים ואחת המטרות שלנו היא לחשוף את הבלוגים שלנו לקהל המטיילים.

בכל פעם שאני מגלה עוד אחיות למקצוע אני מאד שמחה. אמנם יש גם הרבה בלוגרים של טיולים שאני אוהבת ומעריכה, אבל משהו בכתיבה הנשית מדבר אלי ומוסיף להנאה שלי מהטיול ומהסיפור.

אני רוצה להמליץ לכם על תשע בלוגריות שכותבות בנימה אישית, חלקן מטיילות לבד, חלקן לא, אבל הקול שלהן נשמע בבירור.

 

 

 

חלומות שמורים

 

מי: אורה גזית

מה:  בלוג משלב בין אהבה לטיול לאהבה לצילום.

 

למה פתחת בלוג?


פתחתי את בלוג כי רציתי ליצור בית הולם ומשקף לצילומים שלי, למחשבות ולזכרונות שלי וכמובן לסיפורי הטיול שלי. בית שבו אהיה אני "בעלת הבית" ותהיה לי שליטה על התכנים, על העיצוב ובעצם על כל ההתנהלות שלו. זמן רב התלבטתי האם לפתוח בלוג עצמאי, היכן, מתי, ובאילו בגדים להלביש אותו. השקתי אותו בחורף האחרון ומאז הוא חי, נושם ומתחדש על בסיס קבוע.

 

לאיזה יעד את מפנטזת לטוס?


אני מעט מתקשה לבחור יעד אחד בלבד, אז אתייחס לכמה טיולי חלומות שהייתי מאחלת לעצמי – לפני כשנתיים קיבלתי החלטה לעשות פעם בשנה טרק ארוך. אז אם נזרום עם קו המחשבה הזה – אני מפנטזת על טרק בפארק יוטנהיימן בנורבגיה. שני יעדים נוספים שהייתי רוצה להגיע אליהם עוד בחיים האלה הם ניו זילנד ובריטיש קולומביה בקנדה. ופנטזיה אחרונה בשלב זה, שהיא אולי הכי קלה לתכנון וביצוע – טיול שלכת אמיתי – טיול שכל סתיו מחדש איכשהו אני מפספסת את ההזדמנות לצאת אליו.

 

לאן היית חוזרת שוב ושוב?


מודה שכשזה מונח על כף המאזניים, תמיד אעדיף לגלות יעד חדש ולא לחזור למקום שבו כבר הייתי (למרות שעשיתי זאת מספר פעמים). אבל אם תלחצי אותי לפינה, אז אין לי ספק שהייתי חוזרת שוב לאיסלנד. מדובר במדינה שונה מכל מקום אחר שביקרתי בו בעולם, יפהפיה, יעד נופי פר-אקסלנס, מקום שבאמת השאיר עלי רושם עצום והטביע בי חותם. יעד שעוד נשאר לי כל כך הרבה מה לגלות בו.

 

מה היעד הבא שלך?


היעד הבא שלי שממש ממש כבר מעבר לפינה הוא טיול משפחתי בהרכב מיוחד – הורי, שני אחיי ואני – ללונדון לכבוד יום הולדתם ה- 80 של ההורים. אבל היעד האמיתי הבא שלי (אם לא תידחף עוד איזה עיר אירופאית בדרך…) הוא טרק נוסף ארוך באירופה בקיץ הבא. הטרק הספציפי טרם נבחר, אבל מבטיחה לספר ברגע שתהיה תכנית מגובשת.

 

בלוגים של טיולים

חלומות שמורים.  צלמת: אורה גזית

 

כאן שם ובכל מקום

 

מי: טובה מאיו

מה: בלוג על עיר העירים – ניו יורק.

 

למה פתחת בלוג?

חיפשתי חומר לטיול בשוויץ ונתקתלתי בבלוג שמצא חן בעיני, משהו בפורמט קרץ לי. כשחזרנו פתחתי את הפוסט הראשון שלי בלמטייל, גם אני רציתי שתישאר לנו מזכרת משפחתית נחמדה כזאת, וגם שאחרים יוכלו להעזר בו.

באותה שנה, התייצבתי לדגל הניו יורקי לביקור השנתי, ככה זה כשמכורים "לעיר העירים ".  אני על הקו משנות ה 80 באשמת חברתי הטובה ביותר שגרה לה אי שם בגלות . מטבע הביקורים, הצטברו אצלי חומרים קצת שונים. אחרי שגיליתי שאפילו "אטכנולוגית מלידה" כמוני, הצליחה לנצח את השיטה, פתחתי פוסט "ניו יורק למתקדמים ". הוא היה בראש החדשות תקופה ארוכה ועשה אותי אמא גאה. יום אחד כשחזרתי מניו יורק ורציתי להוסיף חומרים ותמונות, ראיתי שכל העבודה והעיצוב ,שעלו לי בדם, יזע, ודמעות התחרבשו . חטפתי קריז והבנתי שאין ברירה אלא לפתוח אתר משלי.

בשלב ראשון פתחתי בלוג "סודי לעיני בלבד" ועם הזמן והכתיבה הרגשתי שאני רוצה לגדול עם הבלוג ויצאתי מהארון .

 

לאיזה יעד את מפנטזת לטוס?

ניו זילנד , יפן ויש עוד כמה.

 

לאן היית חוזרת שוב ושוב (חוץ מניו יורק)?

געגועי לאיטליה איטליה איטליה – כנראה בגלגול הקודם נולדתי איטלקיה.

 

מה היעד הבא שלך?

בשונה מחברי לספסל הטיולים, אני לא טובה בתכנונים ארוכים. רואה תמונה "ששם אני רוצה להיות " ומזמינה. שבועיים וחצי שלושה לפני הטיול .

 

בלוגרית של טיולים בניו יורק

גרפיטי בעיר העירים ניו יורק. צלמת: טובה מאיו

 

אמא מטיילת לבד 

 

מי: נירי שאול

מה: בלוג השראה לאימהות שרוצות לטייל לבד בחו"ל.

 

למה פתחת בלוג?

פתחתי את הבלוג כי אני מאוד אוהבת לכתוב וכותבת את עצמי מאז ומתמיד, וגם כי רציתי לתת השראה לעוד אמהות ונשים לטוס לבד לחופשות בחו"ל. בתחושה שלי זאת אחת החוויות הכי מדהימות שיש, ואני כל כך נהנית מזה, שהרגשתי שאני רוצה לעשות הכל כדי לתת כלים מהניסיון שלי, ולספר מה אני עושה, כך שעוד אמהות יחוו את החוויה הזאת, ואולי דרך הבלוג באמת יתחברו ויקבלו השראה וחשק לטוס פעם אחת לבד.

 

לאיזה יעד את מפנטזת לטוס?

האמת שאני די רגועה בכל הקשור לפנטזיות, אין לי חלומות מפוצצים על יעדים מיוחדים.. תמיד יתאים לי להגיע לאיזה אי מדהים ולא מתוייר מדי, עם חוף לבן וים כחול טורקיז (מאלדיביים? זנזיבר? איי פיג'י?), אבל בתור חובבת נוף אורבאני וסיפורים מקומיים של ערים, ממש בא לי להגיע לסיאטל. יכול להיות שממש לא מעניין שם אבל עצם זה שהמקום הזה הצמיח תרבות מוזיקה שלמה שאני מאוד אוהבת, עשה לי חשק להגיע לשם מתישהו.

 

לאן היית חוזרת שוב ושוב (חוץ מניו יורק)?

אשמח לחזור קבוע פעם בשנה לאנדרוס, אי יווני קטן ומקסים שמבוסס בעיקר תיירות פנים ויש בו משהו מאוד רגוע ולא ממוסחר. הייתי שם לפני ארבע שנים בקיץ, והתאהבתי באווירה של המקום ובזה שהוא עדיין מסורתי כזה וקטן (לפחות היה אז). בפועל מוצאת את עצמי חוזרת בשנים האחרונות דווקא לברלין, עיר אהובה שהתחברתי אליה מהרגע הראשון ואני תמיד נהנית לחזור, אפילו בשביל סתם ללכת ברחוב ולספוג את האווירה שם.

 

מה היעד הבא שלך?

כרגע מסתמן שהיעד הבא שלי הוא לונדון, עוד עיר אהובה שמזמן לא ביקרתי.

 

בלוגורית של טיולים

נירי שאול – אמא מטיילת לבד

 

 

מטיילת מחוץ לקופסא

 

מי: נופר רונן

מה: חוויות והמלצות מסביב לעולם.

 

למה פתחת בלוג?

את הבלוג פתחתי אחרי טיול של חמישה חודשים במזרח עם בעלי. כשהיינו בהודו חיפשתי דברים להתעסק בהם והחלטתי לפתוח את הבלוג, כדי לשתף בחוויות שלנו בטיול. אחרי שהתחלתי עם הבלוג הבנתי שזה התחום שאני רוצה להתפתח בו והחלטתי לעסוק בו כמשרה מלאה.

 

לאיזה יעד את מפנטזת לטוס?

גלאפאגוס. נשמע לי כמו חוויה מטורפת. להיות בקרוז יוקרתי, לישון באי ולהתעורר כשכלבי ים לצידי. זה טיול שבטוח נעשה בשלב מסויים. פשוט מחכים שיהיה יותר כסף.

 

לאן היית חוזרת שוב ושוב?

לאס וגאס. נשמע הכי קיטשי שיש לא? אבל זה המקום הכי מטורף לדעתי. אני אוהבת את היוקרה, את המלונות הענקיים ושכל מלון הוא כמו עיר בפני עצמו, אני אוהבת את איך שאנשים מתלבשים שם, אני אוהבת להיות שם עם קוקטייל בבריכה. יש שם משהו שגורם לי להרגיש שאין צרות בעולם והחיים הם סרט הוליוודי יוקרתי ומצחיק.

 

מה היעד הבא שלך?

השבוע אני טסה לורנה בבולגריה לשבוע של בטן גב במלון הכל כלול. המטרה העיקרית של הטיול הזה, יותר נכון של החופשה הזאת, היא לנוח ולהנות מבטן גב והרבה יין וקוקטיילים. אבל גם נטייל קצת באזור כי יש את הבלוג וצריך שיהיה לי חומר על מה לעשות שם.

 

בלוגים של טיולים

מטיילת מחוץ לקופסא ברומניה

 

שבילים

 

מי: חוה זוק

מה: סיפורים. מקומות. אנשים. שינויים.

 

למה פתחת בלוג?

פתחתי בלוג מתוך מקום של רצון לשתף וליצור. אני מאוד אוהבת לטייל ורציתי לבטא את המקום הזה בדרך שגם מנגישה טיולים לאנשים שרוצים לטייל וגם מאפשרת לי להביא לידי ביטוי את העולם הפנימי והיצירתי שלי דרך כתיבה, צילום ועיצוב.

 

לאיזה יעד את מפנטזת לטוס?

המזרח מאוד מסקרן אותי – יפן/ויאטנם. אלו מקומות שהתרבות, הנופים ודרך החיים שלהם מסקרנת אותי וקוסמת לי.

 

לאן היית חוזרת שוב ושוב?

אני מאוד רוצה לחזור להודו. לדרום הודו שעוד לא ביקרתי בה. להודו טסתי לפני כעשור, לבד. התאהבתי בהודו. זה היה מסע פנימי כמו מסע בין מקומות ואנשים.

 

מה היעד הבא שלך?

היעד הבא שלי הוא פולין. גיליתי שלפולין יש טבע רב להציע ואנחנו מתכננים להגיע גם לאגמים בצפון וגם להרים בדרום. אבל כמו בכל טיול, אנחנו מקשיבים למה שנכון לנו ומעבר לכל התכניות אנחנו זורמים עם מה שמרגיש לנו נכון ומתאים.

 

בלוגריות של טיולים

חוה זוק – שבילים במדבר

 

לטייל עם גילי

 

מי: גילי מצא

מה: בלוג של עיתונאית, צלמת ומטיילת עצמאית שמזמין לצאת איתה להרפתקאה.

 

למה פתחת בלוג?

אני רוצה לפגוש את הקוראים שלי פנים מול פנים. כתיבה בעתון לא מאפשרת לי קשר בלתי אמצעי. אני רוצה שהם יהיו איתי און-ליין כשאני מטיילת.  ​ הבלוג שלי מיועד לכל אחד ואחת שפוחדים לטייל לבד. למי ששבויים בסטיגמות ומספרים לעצמם תרוצים. אנשים שכבר ראו הכל ומחפשים את הדברים המיוחדים שאני נתקלת בהם באקראי או מתכוננת בקפידה לקראתם. אני מקווה, שאוכל לתת לקוראים עוד דברים מהתרמיל שלי, שבזכות טיולים הופך לעשיר בחוויות.

 

לאיזה יעד את מפנטזת לטוס?
 גילי מצא
לכל מקום שעוד לא הייתי בו.
 בלוגריות
 גילי מצא
לאן היית חוזרת שוב ושוב?
 גילי מצא
לאירלנד, איי לופוטן ולשייט בהורטיגרוטן בנורבגיה, האי היווני שלי בסוף העונה-זקינתוס, לטביה – עיר הריביירה ג'ורמלה, תאילנד – שהייתי רק פעם אחת, איטליה – פירנצה שבה גרתי, צרפת – פריז אם היא תחזור להיות כמו לפני…
 בלוגריות
גילי מצא
מה היעד הבא שלך?
 גילי מצא
טיוואן והונג-קונג בקרוב.
 בלוגריות 
 גילי מצא
בלוגרית של טיולים

לטייל עם גילי בחגיגות הקיץ בלטביה

ארטרמינל

 

מי: נועה בר-נס

מה: בלוג המשלב אמנות ועיצוב ביחד עם טיולים בארץ ובחו"ל.

 

למה פתחת בלוג?

הייתי בתקופה של חיפוש מקצועי. לא נהניתי ממה שעשיתי וחיפשתי מקום לבטא את עצמי ולהתחבר שוב לדברים שאני אוהבת. כשחזרנו מדנמרק בקיץ שעבר התחשק לי לשתף בחוויות מהטיול מנקודת המבט שלי, שבדרך כלל מחפשת עיצוב ואמנות. אזרתי אומץ, פתחתי בלוג ופרסמתי פוסט ראשון.

 

לאיזה יעד את מפנטזת לטוס?

לחזור ליפן. טיילנו שם כטיול קינוח לירח דבש ארוך בסין. הפעם הייתי רוצה לחזור ולהתנסות בכל מיני אמנויות ומלאכות מקומיות.

 

לאן היית חוזרת שוב ושוב?

לא יודעת אם שוב ושוב, אבל רוצה לחזור ללונדון ופאריז. הכי בנאלי שיש אבל לא הייתי שם המון שנים.

 

מה היעד הבא שלך?

כנראה לחגוג את יום הנישואים בסופ״ש זוגי חורפי בעיר אירופית כלשהיא.

 

בלוגים של טיולים

מלון new hotel באתונה. צילום: נועה בר-נס

 

המשוטטת

 

מי: אלישבע זלצר

מה: בלוג על אמנות השיטוט שנולד מתוך אהבה לרחוב.

 

למה פתחת בלוג?
 אלישבע זלצר
פתחתי את הבלוג בתוך אתר המשוטטת כדי לחלוק את חוויותי משיטוטים ברחובות תל אביב (או אתונה). אני מאוד אוהבת לשוטט, ללכת ברגל ולכתוב – הבלוג משלב ביניהם והכתיבה מאפשרת לי להרגע כשאני חוזרת הביתה, וכותבת.
 בלוגריות
 אלישבע זלצר

לאיזה יעד את מפנטזת לטוס?

אני מפנטזת לטוס למדגסקר.
 
 אלישבע זלצר
לאן היית חוזרת שוב ושוב?
 אלישבע זלצר
אני חוזרת שוב ושוב ליוון. ביולי נסעתי לקורס ביוונית. ב 1/9 אני שוב טסה ליוון ומקווה להגיע הפעם גם לצפון צפון יוון. בשבילי יוון זו אימפריה, מנוחה לראש בטבע ובים, חברים יקרים ואני מרגישה בבית. בשלוש שנים האחרונות הייתי ביוון כבר כ 20 פעמים לתקופות ארוכות- לפחות חודש.

 

בלגים של טיולים

המשוטטת באיקריה יוון

 בלוגים

Where in the world is Biky Paloma Stoleru

 

מי: ביקי פאלומה סטולרו

מה: בלוג של יוצרת ונפש חופשייה שהוא גם מסע וגם משחק.

 

למה פתחת בלוג?

זה היה חלום ישן, אני מטיילת מגיל 18 לבד, בגיל 20 למדתי הדרכת טיולים לחו״ל ובגיל 22 נסעתי לראשונה לברנינג מן, ושמתי לב שאני כל הזמן כותבת בטיולים, יש לי המון מחברות קטנות ויומני מסע מטיולים שונים ומשונים, אז רציתי לשתף אותם כדי שאנשים שגם רוצים לטייל יהיו חלק, ואולי גם הם עצמם יום אחד פשוט יקחו טיסה ויצאו לגלות מקומות מופלאים.

 

לאיזה יעד את מפנטזת לטוס?

סוקטורה. כבר שנים. אי שהתרחק מהאדם ויש לו צמחייה וחיות משלו. שמורה מוגנת של טבע שחלקו אפילו קצת חייזרי לנו.
לצערי סוקטורה חוקית שייכת לתימן, ככה שמסע לשם כרגע הוא גבולי.

 

לאן היית חוזרת שוב ושוב?

ברצלונה וסן פרנסיסקו. כל פעם. האמת חזרתי לברצלונה, וחזרתי וחזרתי, הייתי שם 8 פעמים בעשור.
וסן פרנסיסקו היא פשוט קסם של מקום.
בשתי הערים הללו אנשים פשוט שמחים להיות שם, הם חברותיים ונחמדים ורק מההיכרות את תמצאי הרפתקאות.

 

מה היעד הבא שלך?

אני רוצה ללכת ל castle hoping באיטליה.
יש המון טירות נטושות עכשיו ואני לראות אותן, ובנוסף יש עיר נטושה בצפון מערב איטליה שבה כל שנה יש את אליפות העולם במחבואים, אני אשמח להגיע גם לשם בטיול הזה.

 

בלוגים של טיולים

היכן בעולם ביקי פאלומה סטולרו?

 

 

את הפוסט כתבתי לרגל 'יום הבלוג הבינלאומי' שחל ב31.8. אני רוצה להקדיש אותו לחמש חברותי לניהול קבוצת הטיולים 'טיולים בראש טוב'אורה, זיוה, ינינה, ליען ורבקה.

וזה הפוסט שיפעת פיירמן, חברתנו הטובה וקולגה, כתבה על הקבוצה שלנו לכבוד יום הבלוג.

את הפוסט שלי אני מקדישה גם ליונית צוק, הבלוגריסטית, הודות לה אני יודעת מה זה 'יום הבלוג הבינלאומי' וגם דברים רבים אחרים ובזכותה הפכתי את הבלוג שלי מתחביב למקצוע.

אז מזמינה אתכם להמשיך לראות איתי עולם ולהצטרף לרשימת התפוצה, הסתיו הקרוב הולך להיות מאד מעניין….

 

אם אתם רוצים להכיר עוד בלוגריות מעניינות כנסו למגזין 'מיס מנדלה' של עמנואלה ביינר  ול'לימונדה' של חן יאקה-שומרון שאף הן פרסמו רשומות לרגל יום הבלוג.

 

 

 

תגובות פייסבוק

לקריאה נוספת

10 Comments

פינת קריאה #9 ובלוג דיי 2017 - Miss Mandala אוגוסט 30, 2017 at 9:24 pm

[…] גם מוזמנות לקרוא פוסט לכבוד הבלוג דיי שכתבה חברתי מיכל בן ארי מנור, בעלת […]

Reply
טלי אוגוסט 31, 2017 at 9:30 am

בלוג דיי שמח!!! ותודה על כמה בלוגים שלא היכרתי ויתווספו לרשימה שלי.

Reply
מיכל מנור אוגוסט 31, 2017 at 8:05 pm

בלוג דיי שמח גם לך טלי 🙂

Reply
נעמה אוגוסט 31, 2017 at 9:47 am

איזה פוסט כיפי. נותן מלא רעיונות לטיולים והשראה לחלומות

Reply
מיכל מנור אוגוסט 31, 2017 at 9:24 pm

אכן פוסט שנותן הרבה השראה. כל הנשים שמטיילות לבד זו ממש השראה עבורי.

Reply
הילה לוי, תלתלים בלוג אופנה אוגוסט 31, 2017 at 6:19 pm

איזו רשימה מרשימה ומעניינת! לאט לאט אחקור אותם אחד אחד

Reply
מיכל מנור אוגוסט 31, 2017 at 8:05 pm

תודה רבה הילה, מאחלת לך חקירה נעימה.

Reply
צבי חזנוב אוגוסט 31, 2017 at 8:33 pm

כתבה נהדרת ובלוגים מעוררי השראה.

Reply
מיכל מנור אוגוסט 31, 2017 at 9:14 pm

תודה רבה צבי!!!! אולי יש גם פרנקופיליות בקרב הבלוגריות הללו ותוכלו לשתף פעולה….

Reply
צבי חזנוב ספטמבר 2, 2017 at 10:22 am

רעיון טוב! אבדוק…

Reply

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

הכי בטוח להישאר בבית – מוזמנים לטייל מהכורסא 

רוצים לקבל שבע מפות מתנה?

מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל היישר למייל לינק לשבע מפות אינטראקטיביות ייחודיות של ערים:

אמסטרדם, בודפשט, וינה, ורשה, קרקוב, לונדון ופרנצלאאור ברג (ברלין).

בהכנסת כתובת המייל הנכם מאשרים קבלת ניוזלטרים ממני מעת לעת

לורשה

מוזמנים להמשיך לראות עולם

הצטרפו לרשימת התפוצה

וקבלו למייל דיוורים עם:

המלצות על יעדים ומקומות נחמדים

מידע על מסלולים והשראה לטיולים