חיה אלפסי – אמנית ויזמית, מארגנת מסעות השראה להודו

01/07/2021
חיה אלפסי מסעות נשים להודו

טיולי נשים להודו בעקבות תרבות ואומנות המהרג'ות

אנחנו לא נוסעות ל'עוד טיול', אנחנו יוצאות ל'מסע פנטזיה' במערה של "עלי בבא", לפתוח מחדש את הצ'אקרות ולעשות ספא לנשמה

 

 

מה הרקע שלך?

אמנית, מעצבת תכשיטים וטקסטיל ויזמית. זה 3 עשורים שקשרתי את חיי בהודו. עוד על חיה תוכלו לקרוא בראיון שעשיתי איתה בשנת 2016.

 

מתי ולמה התחלת להוציא מסעות להודו?

אנשים במשך שנים ביקשו ממני "קחי אותנו להודו להודו שלך" וכו…..

ב-2015 החלטתי שזה הזמן להוציא מסע נשי מיוחד להודו שלי, לתת לנשים שיוצאות איתי לחוות חוויה מסוג אחר, לטייל עם אמנית ואשת עסקים, להיות אורחות בהודו ולא תיירות מן המניין.

 

למה דווקא הודו?

הודו היא אהבתי מגיל 6 דרך הסרטים שהייתי רואה בקולנוע שרון בנתניה יחד עם אמי, כל מוצאי שבת. בהודו כל החלומות שלי מתגשמים ויש לי הרבה חלומות. אני מאמינה שלכל אחת יש את ההודו שלה! את הודו חובה לראות לפחות פעם אחת בחיים!!!

לאתר של חיה אלפסי

 

אלו סיורים יש לך?

הסיורים הותיקים שלי הם לארץ המלכים הגדולים ראג'סטאן. מסע אינטימי בקבוצה קטנה של 10-12 משתתפות.
מדובר במסע ייחודי, חושני ,צבעוני ועוצמתי שיש בו תרבות, היסטוריה ואסתטיקה בדגש על ראייה נשית.

במסע אני חושפת את הסודות של העיר ראג'סטאן, שנותנת עד היום השראה לתעשיית האופנה העולמית. לא בכדי מלכים ושועי עולם מרחיקים עד ראג'סטאן שזכתה לעיר מספר אחד העולם ל "Art&Crft"  כדי לרכוש הכל מהכל תכשיטים אבני חן טקסטיל ועוד.

נבקר בארמונות, מצודות ומקדשים במרחבים פתוחים ומטוהרים, נבקר, נשמע ונראה את כל ההוד וההדר שיצרו המהרג'ות לנשותיהן הרבות בפאר ובשפע. נכיר מקרוב, (אך במרחק סביר), נשים עוצמתיות ומעוררות השראה ונבקר במפעלי טקסטיל ותכשיטים משובחים, נפגוש אופנה, נראה אופנה, ננשום אופנה ונלמד לזהות אופנה גם אם מעולם לא ידענו לעשות זאת קודם.

יש לי גם סיור חדש לדלהיפנטזיית אופנה ושופינג – 6 ימים של אופנה, סטייל ושופינג מטורף בדלהי. כולל סטיילינג אישי, ביקור בבתי האופנה המובילים ושופינג חלומי.

טיול בוטיק אופנה לנשים להודו

מה הם עוד כוללים?

לינה מפנקת ובטוחה – נתפנק במלונות בוטיק מיוחדים ואינטימיים, ונתארח בווילות שיכבדו את פרטיותנו ויציגו בפנינו עיצובים שיחדרו לנו חזק חזק לחלומות.

ארוחות מהאגדות – ארוחות פרטיות אצל משפחות מקומיות יתנו לנו לטעום קצת מהמסורת וקצת מהחריף חריף שלהן, ארוחת ערב מהסרטים תחזיר אותנו לסיפורי אלף לילה ולילה בליווי מוסיקה שתרקיד אותנו עד השעות הקטנות.

 

למי הסיורים מתאימים?

"מסע תגליות אמיתי הוא לא דרך מציאת נופים חדשים אלה דרך עיניים חדשות" מרסל פורסט. הסיורים מתאימים לכל מי שרוצה לחוות חוויה דרך העיניים.

 

מה מיוחד בסיורים שלך?

אני חושבת שהיום, אחרי כל כך הרבה שנים, המיוחד בטיול שלי הוא שהנשים עפות על עצמן, זה זמן נטו שלהן עם עצמן. להגיע להודו ולהיות אורחת זה שונה לגמרי מאשר להיות תיירת. כשאת אורחת של מישהו את מלכה. בהודו אורח הוא אלוהים. הודו היא מדינה שבתרבות נוהגים להתייחס לאורח כאילו הוא אלוהים. אנחנו לא נוסעות ל'עוד טיול', אנחנו יוצאות ל"מסע פנטזיה" במערה של "עלי בבא", לפתוח מחדש את הצ'אקרות ולעשות ספא לנשמה. הזמן במסע שלי עוצר מלכת.

טיול בוטיק אופנה לנשים להודו

מה את הכי אוהבת בעבודה שלך?

אני אוהבת הכל!!! כל דבר מרגש אותי, יש בי תשוקה עזה לעשייה שלי. הודו היא העולם שלי, הבית השני שלי, יותר מזה אדם לא יכול לבקש, רק להודות. אני אוהבת את המסעות שלי ,אני מאוהבת בנשים שיוצאות איתי, אני אוהבת את האנשים שאני עובדת איתם. אני אוהבת את הודו ממלכת אבני החן. עיצוב תכשיטים זורם בדמי מהיום שאני זוכרת את עצמי, אופנה אצלי זו דרך חיים.

 

אלו עוד מיזמים יש לך לצד המסעות?

יש לי כמה כובעים. אני עושה פופ-אפ בהודו שלוש פעמיים בשנה, כבר שנים, וזאת לאחר בקשות של אנשים שמאד אוהבים את הסטייל שלי. אני מייצרת ומעצבת טקסטיל, אופנה ומוצרים לבית לעסקים, תחום שאני מאד אוהבת.

עיצוב תכשיטים זו אהבתי הגדולה, אני מייצרת למותג שלי, לחנות האון ליין שלי ולמעצבים.

 

איך עברה עליך שנת הקורונה?

אני אדם שמסתכל תמיד קדימה באופטימיות רבה, רגילה להמציא את עצמי. חזרתי לארץ לאחר מסע ב-1/3/20 שבוע לאחר מכאן ישראל סגרה את השמיים. מיד הבנתי שטיולים לא יהיו לי הרבה זמן .

יש לי ידע וניסיון בהודו כ-30 שנה, ידע ששווה הרבה וגם כישרון, מן הסתם. מיד הבנתי שעסקים לא יוכלו להגיע לתערוכות וסין לא תהייה על המפה הרבה זמן ולכן הודו חייבת להיות היעד הבא. מודי, ראש ממשלת הודו, מקדם את עניין הייצוא ורוצה להיות המעצמה מספר אחד ולגנוב לסין את התואר☺. התחלתי להציע לעסקים הודים לייצר ולעצב להם קולקציות, מאחר ואין באפשרותם לנסוע ולהגיע לתערוכות. הערך המוסף שלי הוא שאני מעצבת ומייצרת ולא תלוייה בעיצובים של אחרים. במילים פשוטות אני מעצבת פרילנס של כל מה שקשור לאופנה והום דקו.

במקביל פתחתי גלריה, מקום קסום, ממש הודו בישראל. כל מי שנכנס פנימה מיד מרגיש שזו גלריה הנמצאת בהודו, יש תחושה שנכנסים למערת הקסמים של אלדין. הגלריה מלאה בפריטים שאספתי ואמשיך לאסוף בהודו במשך שנים.

 

טיול בוטיק אופנה לנשים להודו

מה התכנונים שלך לשנת 2021?

* אני מאד מאמינה ומקווה שאגיע להודו באמצע יולי לעשות את הפופ-אפ הגדול שיכלול גם הרבה פריטי הום דקו בנוסף לאופנה ותכשיטים. יש לי קבוצה נהדרת בפייסבוק ששוה להיות חבר בה.

* להמשיך לייצר עבור הלקוחות שלי.

* הייתי לפני חצי שנה בהודו ודייקתי את הטיול הבא, טיול אחרי הקורונה, כולי תיקווה להוציא טיול אחרי חגי תשרי  רק לדבר על זה הגוף רועד מהתרגשות.

אני מתכננת להוציא מסע פנטזיה. טיול נשים, טיול אופנה ולייף סטייל, מסע שלוקח אותך בסטייל ונותן לך לטעום מהשפע של האופנה, התרבות האומנות והעיצוב. הודו שיש בה מיליארד וחצי תושבים ולכל אחד הצבעוניות משלו. מסע של שיכרון חושים, נתבונן החוצה, נתבונן פנימה, נהיה בסחרור רגשות. נחווה חוויות עמוקות, נריח ונטעם, נישן במלון בוטיק מדהים, נתחיל את היום בשיעור יוגה ונסיים אותו עם מסאגי סטית אישית וכוס יין משובח.

 

מה החלומות שלך לעתיד?

החלומות היו ויהיו המניע העיקרי שלי להגשים אותם. חולמת להוציא את המסע באוקטובר, חולמת שהגלרייה שלי תהפוך למקום בו כולן ירצו להישאר לישון בו.

 

ולסיום – משהו על אופנה והודו

האופנה בהודו היא אופנה בה הבגדים חופשיים ממגבלות, אין טרנדים! האופנה נקייה מציפיות, הבגדים נותנים לך תחושה של חופש ושיחרור. רוב הנשים שהיו איתי במסע וגם הלקוחות שלי מאמצות את הסגנון. לא סתם נוהרים אליה מעצבים מכל העולם לשאוף השראה.

לאתר של חיה

טיול בוטיק אופנה לנשים להודו

תגובות פייסבוק

לקריאה נוספת

Leave a Comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

לורשה

מוזמנים להמשיך לראות עולם

הצטרפו לרשימת התפוצה

וקבלו למייל דיוורים עם:

המלצות על יעדים ומקומות נחמדים

מידע על מסלולים והשראה לטיולים