טיול קרוואנים משפחתי באירופה

05/04/2016
טיול קרוואנים בקבוצה

כל מה שרציתם לדעת על טיול קרוואנים למשפחות בקבוצה

 

תתפלאו, אבל גם לי, הפיינשמקערית בכל מה שקשור ללינות בחו"ל,  יש היסטוריה עשירה של טיולי קרוואנים.

בין הגילאים 17 עד עשרים נהגתי לטייל בארץ עם חברי דאז, בקרוואן שהיה שייך למשפחתו. ישנו בקרוואן על שפת הכנרת, בחרמון, בחוף אילת ואפילו זכורה לי פעם אחת בה עצרנו את הקרוואן איפשהו סמוך לכביש החוף והלכנו לישון….

מאז הפכתי למפונקת ואני מעדיפה טיולי כוכב בבתים מושקעים, אבל מפעם לפעם אני מפנטזת על טיול קראוונים פרוע בקאמפר וואן  א-לה שנות השישים, כששיערי מתבדר ברוח ואנחנו חופשיים ומאושרים.

 

 

חברים שלי, יעל ועופר, לא רק מפנטזים, אלא כבר זמן רב חושבים ברצינות על טיול קרוואנים לרגל בר המצווה המתקרב.

טיול קרוואנים באירופה עם ילדים היא חווייה יוצאת דופן בשיח הישראלי בהקשר של טיולי משפחות בחו"ל בכלל וטיולים מאורגנים בפרט. הם סיפרו לי על ההתלבטות שלהם:

ננ
"התלהבנו מרעיון הנסיעה בקרוואן בראש ובראשונה בגלל הגיבוש המשפחתי. נראה לנו שבטיול בקרוואן הגיבוש גדול לעין ערוך.  בנוסף, יש הרבה נוחות בטיול כזה, מטיילים כאשר הבית תמיד איתך, אין צורך לפרוק כל יום מחדש מזוודות, או לנסוע הלוך ושוב. כל הציוד עימנו לאורך כל הדרך. ממש כמו לנסוע עם צימר נייד. מתי שרוצים אפשר לעצור, להכין ארוחה קלה, לפתוח שולחן ולאכול מול הנוף. זה מוריד מהלחץ של חיפוש אחרי מסעדות ועוזר במקרה של ילדים בררנים ו/או אלרגים למזון, כמו שלנו. שמענו מחברים שגם הנסיעה עצמה מאד מהנה. במקום שלושה ילדים שיושבים דחוקים במושב האחורי. הם יושבים בניחותא מסביב לשולחן, רואים מגבוה את הנוף".

וו
הם התחילו לברר לגבי השכרת קרוואן באופן עצמאי, אבל אז החלו לעלות חששות רבים:

וו
"אנחנו מתים מפחד להתנהל עם קרוואן, ואם משהו ישתבש באמצע הדרך? אם לא נצליח לתפעל אותו כמו שצריך? אם נרגיש שצפוף לנו? שקשה לנו להיות אחד עם השני 24 שעות? ואיך בכלל מתכננים מסלול טיול בקרוואן? איך משריינים מראש קמפינג? אולי נוותר וזהו?"

ננ
רגע לפני שהם זונחים את החלום, נזכרתי שבמקרה אני מכירה את רונית גלבוע, הבעלים של חברת "נוהגים לטייל" חברה משפחתית המתמחה בטיולים מאורגנים בקרוואנים למשפחות באירופה.

מטיול קרוואנים בקבוצהמ

הזמנתי את יעל ועופר לשאול את רונית ורונן שאלות ולבדוק האם הקונספט הייחודי שלהם נותן את הפתרונות לחששות לאור הניסיון הרב שאני יודעת שיש להם עם משפחות והמכתבים המקסימים שמופיעים באתר שלהם.

וו
שלום, אנחנו יעל ועופר, הורים לשלושה ילדים פעילים, ראשית רצינו לשמוע מה הקונספט הייחודי שלכם ומה ההבדל ביניכם לבין טיולים מאורגנים רגילים?

ןן
אנחנו לא טיול מאורגן. אלא טיול משפחתי בקבוצה. אנחנו מראש פונים לפלח שוק של משפחות עצמאיות במהות שלהן שיכולות לטייל לבד מצד אחד ומצד שני רוצות ויכולות להשתלב בקבוצה.
בראש ובראשונה זהו טיול אישי ומשפחתי, אנחנו מתייחסים לכל משפחה כאל יחידה עצמאית המקבלת את החלטותיה ובוחרת את העדפותיה על פי השקפת עולמה, הקצב והרצון שלה. הקבוצה היא הבונוס שמקנה את החברותא ואת תחושת הביטחון.
אנחנו קפדניים כלפי עצמנו ומאפשרים גמישות כמעט מלאה למשתתפים ויוצרים טיול מובנה בצורה מאד איכותית וטובה שבתוכו כל משפחה יכולה לעשות מה שמתאים לה.

טיול קרוואנים בקבוצה

ננ

בית נייד לשבועיים קסומים

 

החשש הבסיסי שלנו הוא איך נצליח להיות שבועיים כל הזמן יחדיו מבלי לעלות אחד לשני על העצבים?

וו
מבחינתנו אין דבר כזה שמשפחה נקלעת למצב של סיר לחץ, כי תמיד יש לאן לברוח – לקבוצה עצמה. לילדים יש תמיד עם מי להיות, הם ישר מוצאים חברים בני גילם, אבל מה שטוב הוא שגם להורים יש עם מי לבלות, לחלוק את החוויות, להתייעץ, לפרוק. למרות שרוב האנשים הגיעו כדי שלילדים תהיה חברה, בסופו של דבר גם ההורים זוכים אצלנו לחוויה ברמה החברתית.
העובדה שאנחנו לוקחים על עצמנו את כל הטרחה בהובלת הקבוצה וכל הדאגות שמסביב, מורידה הרבה מהלחץ הרגיל שיש בטיולים, מההורים יורדת הרבה מאד אחריות וזה מאפשר להם לשחרר ולהשתחרר. זה לא אומר שלא יהיו מתחים ורגעי קושי, אבל הרבה מהנטל נלקח ואפשר רק ליהנות נטו.

99
אבל איך שומרים על פרטיות בטיול כזה?

וו
ראשית לכל משפחה יש את הבית שלה- הקרוואן, כך שאפשר לשמור בקלות על פרטיות ועל אינטימיות. בנוסף, אנחנו מאפשרים לכל משפחה גמישות בלוח הזמנים. למשל אם משפחה רוצה להישאר באתר מסויים יותר זמן או דווקא לבקר באתר אחר סמוך, היא מוזמנת לעשות כן ולאחר מכן היא מצטרפת אל שאר המשפחות, או אם משפחה רוצה לוותר על אתר כלשהו, להישאר בקמפינג ולהצטרף מאוחר יותר, אנחנו נדאג לתת לה מראש את הקורדינטות של היעדים שלנו כדי שהיא תדביק אותנו בהמשך. מה שמיוחד אצלנו זה שאין למשפחה תלות ברצון של שאר המשפחות. זה דבר שאינו אפשרי בנסיעה בטיול מאורגן באוטובוס.

 

טיול קרוואנים בקבוצהממ

הטיול בקבוצה – כמו משפחה רק בלי המחוייבות

 

איך אתם דואגים שחברי הקבוצה יסתדרו זה עם זה?

ןן
זה מתחיל עוד הרבה לפני הטיול. אנו נפגשים עם כל משפחה למפגש של כמה שעות, במהלכו אנחנו מקשיבים לכל משפחה ומשפחה, לומדים עליה, על ההעדפות שלה, הציפיות, החששות ובעיקר מבררים יחד כמה ומתי הם רוצים לחוות חוויות במסגרת הקבוצתית וכמה לטייל רק עם המשפחה המצומצמת ללא תלות או קשר לקבוצה. מעבר למפגש עם כל משפחה בנפרד, לפני הטיול עצמו אנחנו עורכים מפגש קבוצתי עם כל משתתפי הטיול, הורים וילדים כאחד, שתורם לא מעט לגיבוש העתידי.
במהלך הטיול אנחנו דואגים להווי ולגיבוש בדרכים מקוריות וייחודיות לנו, כאשר את רב ההווי חברי הקבוצה יוצרים בעצמם ואילו אנחנו רק נמצאים מאחורי הקלעים לסייע ולכוון.
השילוב בין מטיילים מקסימים שלא מחפשים תלות ולא רוצים טיול מאורגן קלאסי ובין מבנה של טיול משפחות בו נוסעים למקומות שווים ועם תכנים מקצועיים יוצר דינמיקה נהדרת בין חברי הקבוצה.

טיול קרוואנים בקבוצה

ןן

לנסוע עם קרוואן זה בעצם לנסוע עם 'הבית על הגב', אנחנו חוששים שמשהו יתקלקל בקרוואן או שתצוץ בעיה כלשהי בדרך ואז אנחנו תקועים לבד באמצע שומקום ואין אפילו מלון לברוח אליו.

םם
אתם מאד צודקים מבחינת החששות שלכם. טיול עם קרוואן יכול להיות קצת מסובך וזה מתבטא בדברים קטנים כגדולים, החל משלב השכרת הקרוואנים והבנת הוראות ההפעלה, או חלילה מלשכוח את הוראות התדרוך של הקרוואן ואפילו תקלות כמו תקלה במשאבת המים, דרך פנצ'ר או מראת צד שנשברה וכלה בדברים גדולים כמו תאונה, לא עלינו.
משפחות שמטיילות איתנו יודעות שהן זוכות לשקט נפשי. אם יש בעיה או תקלה, הן לא לבד, יש למי לפנות ואנחנו נעשה כמיטב יכולתנו לפתור את הבעיה – יש לנו הרבה ניסיון ויודעים מה לעשות אם קורה משהו.
לדוגמא, אם רכב אחד מושבת לכמה שעות. אתם לא נשארים לבד באמצע הדרך, חלק מחברי המשפחה מצטרפים לקרוואן אחר ויכולים להמשיך לטייל ולאחר שהבעייה תטופל, הנהג יצטרף אליהם.

ננ

החופש בלטוס בלי לחשוב על שום דבר מראש

 

אנחנו מתורגלים בטיולי כוכב. אבל איך בונים את הלו"ז למסלול הטיול בקרוואן? כמה אתרים אפשר להספיק ביום? היכן ומתי לעצור לקניות?

וו
הרבה מטיילים בקרוואן עצמאי יוצאים מתוך נקודת הנחה שגויה שבטיול בקרוואן אפשר לגמוע מרחקים גדולים בכל יום. זו טעות תכנונית, נסיעה בקרוואן היא איטית ולכן יש להכיר היטב את הדרכים ואת הזמן הנדרש לתכנון הנסיעה.
בזכות הניסיון הרב שצברנו לאורך השנים אנחנו יודעים לתכנן את מסלול הטיול בצורה מקצועית ומיטיבית. בתכנון טיול הקרוואנים אנחנו גם לוקחים בחשבון מתי צריך לתדלק או לערוך קניות. כדי שלא יהיה מצב, למשל, שנגיע לסופרמרקט ונגלה שאי אפשר להיכנס לחנייה עם הקרוואן ועד שנמצא סופרמרקט אחר הוא כבר יהיה סגור.
גם מבחינת האתרים והאטקרציות, אנחנו בוחרים את האתרים הכי מוצלחים ונמנעים מבזבוז זמן, כל הכרטיסים נרכשים מראש לפי בקשת המשפחה ואין צורך לעמוד בתורים, יש מקומות מדהימים שאי אפשר להגיע אליהם לבד, אלא רק בקבוצה.

טיול קראוונים באירופה

עע

טיול ביום, קמפינג בלילה

 

עד כה ישנו בצימרים ובדירות, אין לנו מושג אלו אתרי קמפינג נחשבים לטובים ואיך מוצאים ומזמינים אותם?

םם
אחד הקשיים בטיול עצמאי בקראוון הוא החיפוש המייגע אחר אתר קמפינג ללילה. זה לא פשוט להעריך מראש איפה למקם את נקודות הלינה ואיזה חניון הוא איכותי. בנוסף, ברוב אתרי הקמפינג הטובים אי אפשר להזמין מקום רק ללילה אחד, או שמתחייבים על כמה לילות או שצריך להגיע בצהריים, לעמוד בתור ולתפוס מקום. שתי אופציות שמבזבזות זמן יקר בטיול. אנחנו פותרים את הבעיה הזו – המקומות בהם אנו לנים בטיול מוזמנים ומובטחים לנו מראש כקבוצה.

וו
איזה סוג של חניוני קמפינג אתם בוחרים?

טט
באירופה יש מבחר גדול מאד של חניוני קמפינג לקרוואנים כי תרבות הטיול בקרוואן מאד נפוצה אצלם.
רמת החניונים משקפת את איכות השירותים שלהם; כגון רמת המקלחות והשמירה על פרטיות המשתמש, ניקיון המקלחות והשרותים, הנקיון והטיפול בעמדות השירות לקרוואן, הנקיון והטיפול בעמדות שטיפת הכלים, תחושת הביטחון בחניון, מתקני הבילוי והשעשוע שבחניון ועוד.
יש חניונים ברמה נמוכה, לא נקיים ומסודרים שעלולים להסתובב בהם גם טיפוסים מפוקפקים.
אנחנו בוחרים בחניונים ברמה גבוהה. אלו אמנם חניונים יקרים, אבל הם נותנים את התמורה לכסף. בחניונים שלנו יש הרבה פעמים בריכה, גן משחקים, מדשאות, אגם. הרבה מאד מהפעילות החברתית שלנו מתרחשת בקמפינג. ארוחות משותפות, חוגגים ימי הולדת וכדומה.

טט

טיול קרוואנים בקבוצה

 

לאלו יעדים אתם נוסעים?

םם
טיולי הקרוואן שלנו הם באירופה: גרמניה, אוסטריה, סלובניה, שוויץ, צרפת ואיטליה. אנחנו בוחרים ביעדים בהם רמת החניונים גבוהה במיוחד ויש מגוון רחב של פעילויות למשפחות לצד אתרי טבע.

 

טיול קרוואנים בקבוצהצצ

איך בונים מסלול טיול?

 

כיצד אתם בוחרים את האתרים בתוך המסלול?

םם
אנחנו מקפידים ליצר תמהיל מאוזן של חוויות, אתרים ואטרקציות. הסוד הוא לצור איזון בין פעילויות טבע, נופים, אתגרים, אטרקציות תרבות מקומית, ערים, עיירות וכפרים.
היום על פי רוב מתחלק לשניים-שלושה חלקים שכוללים פעילות בטבע, לצד פעילות אתגרים כמו פארק חבלים, מגלשת הרים, אומגה וכד'. משתדלים שלא יהיה רצף, יום אחרי יום, של רק טבע או רק פארקי שעשועים.
אנחנו גם שמים דגש על התוכן שהמשפחות מקבלות סביב היעדים אותם אנו בוחרים. ותוכן זה לאו דווקא הרצאה משעממת מול אתר כלשהו, אלא זה להכיר את הארץ בה אנו מטיילים בצורה חווייתית. אנחנו לוקחים נושאים מסוימים שקשורים ליעד, כמו שוקולד למשל, והופכים אותם לחגיגה משפחתית שבסופו של דבר גם גורמת לגיבוש הקבוצתי.

 

טיול קרוואנים בקבוצה
טיול קרוואנים בקבוצהן

ואם נניח לא נתלהב מאתר מסוים?

םם
אין בעיה בכלל. הטיול שלנו מאד גמיש ואנו מסייעים למשפחות להתנהל עצמאית בתוך הטיול. קורה לא אחת, בטיול עצמו, שאנו יושבים עם משפחה שלא רוצה להצטרף לאתר שבחרנו, מייעצים ומציעים לה באילו אתרים אחרים ניתן לבקר בסביבה בה אנו נמצאים.

םם
לסיום, חשבנו לטייל בקיץ. לאן אתם נוסעים בקיץ הקרוב?

טט
הקיץ יש לנו שני טיולי קרוואנים לגרמניה- אוסטריה- סלובניה וטיול קרוואנים לגרמניה- אוסטריה- שוויץ- צרפת ואנחנו כבר מתרגשים לקראת זה.

 

טיול קרוואנים בקבוצה

 

נשמע מעניין? לחצו כאן לפרטים נוספים על טיולי משפחות באירופה של נוהגים לטייל או חייגו לרונית 052-8745674.

פוסט זה נעשה במסגרת שיתוף פעולה בתשלום עם חברת נוהגים לטייל.

טט

***

עוד חוזר הניגון שזנחת לשווא
והדרך עודנה נפקחת לאורך
וענן בשמיו ואילן בגשמיו
מצפים עוד לך, עובר אורח

(עוד חוזר הניגון/נתן אלתרמן)

 

רוצים להמשיך לראות עולם

מזמינה אתכם להצטרף לרשימת התפוצה:

תגובות פייסבוק

לקריאה נוספת

24 Comments

Lian 07/04/2016 at 12:58 pm

קראתי בערגה,טיול קרוואן הוא אחד החלומות שלי.

Reply
Lian 07/04/2016 at 12:59 pm

קראתי בערגה, טיול קרוואנים הוא אחד החלומות שלי.

Reply
מיכל מנור 07/04/2016 at 2:13 pm

ליאן יקירתי, יאללה אזרי אומץ ותגשימי את זה…(אני כותבת לך את זה בכל פעם, נכון?)

Reply
אורית בן עטר 07/04/2016 at 4:29 pm

מקסים. אין כמו הטיולים בחו" ל אני בבלוג שלי (קרוואניסטית ישראלית) מתיחסת בעיקר לטיוליי קרוואן בארץ. וגם אנחנו מתכננים טיול אחד ארוך בחו"ל אז כל מה שרשמת היה מצויין עבורי. מה שבאמת כיף גדול כמו שכתבת זה החברה שיש לילדים אחד עם השני והבטחון בקבוצה. בהחלט מדהים. אני רק
יכולה להוסיף ולספר שזה ממש מעצים את
המשפחה יחד. נהנתי ממש לקרוא שיש הרבה
משפחות שמטיילות. כמה שיותר יטילו גם וגם באירופה יעלה את המודעות כאן. תודה על פוסט מקסים.

יפתחו לנו יותר מקומות מסודרים כמו באירופה.

Reply
מיכל מנור 07/04/2016 at 7:43 pm

אורית, התגובה שלך ממש משמחת אותי. את נחשבת בעיני למומחית בשטח לטיולי משפחות בקרוואנים בארץ ואני מאחלת לך שבקרוב תתנסי ותתמחי גם בטיולים בחו"ל!!!!

Reply
אלעד ק. 08/04/2016 at 1:57 pm

נסענו עם רונית ורונן לטיול באירופה לפני שנה. היה טיול מעולה, בדיוק כמו שרונית תיארה בכתבה. זה לא סתם שיווק, רונית ורונן באמת דואגים לכל פרט ולכל משפחה. עברה כבר שנה ואנחנו עדיין נהנים להיזכר בחוויה משפחתית מוצלחת במיחד.

Reply
מיכל מנור 12/04/2016 at 9:53 am

תודה רבה אלעד

Reply
גיל מאיר 09/04/2016 at 2:56 pm

נסענו עם רונית ורונן מנוהגים לטייל לטיול קרוואנים לפני שנתיים לכבוד בת המצווה של הבת שלנו ואנחנו עדיין מתרגשים מכל מחשבה על הטיול איתם ובחברתם.
לפני שהגעתי אל נוהגים לטייל חרשתי את האינטרנט בחיפוש אחרי פעילויות, ניסיונות תיאום והשכרה וגם חששנו מאד להתקע לבד עם הקראוון שדורש טיפול ועבודה.
החל משיחת הטלפון הראשונה הרגשתי שמדובר במשהו אחר, שונה ומיוחד. זה המשיך למפגש עם הזוג המקסים, למפגש קבוצתי וכמובן לטיול עצמו.
הליווי, ההדרכה, קבוצת המשפחות איתה אנחנו בקשר עד היום (הפכנו לחברים גם מעבר לטיול, כמובן), זה שהיתה לילדים ולנו חברה – כל זה הופכים את הטיול עם רונית ורונן לחווייה בלתי נשכחת. לא היינו יכולים לתכנן טיול שיהיה תפור בדיוק למידות שלנו כמו שנוהגים לטייל הצליחו לעשות! תודה רבה על חווייה משפחתית מגבשת ומרגשת ואנחנו כבר מתכוננים לטיול הבא אתכם.

Reply
מיכל מנור 12/04/2016 at 9:53 am

תודה רבה גיל

Reply
מאיה יעקוביאן 10/04/2016 at 12:26 am

אנחנו זכינו לטייל עם רונית ורונן, טיול קסום, מלא חוויות בגרמניה, אוסטריה וסלובניה. גם תחילה ניסינו לתכנן לבד, אך ככל שהעמקנו, הבנונשזוג הורים עם שני ילדים בני 4 ו – 6 לבד עם קרוואן זה מפחיד ואז, מצאנו את רונן ורונית שהציעו לנו את כל העולמות בטיול אחד… מצד אחד טיול מאורגן שלא צריך לדאוג לכלום ומצד שני זמן איכות שלנו עם עצמנו. הטיול היה רווי חוויות מכל הסוגים והמינים, טירות עתיקות, נופים עוצרי נשימה, פארק שעשועים, הרים מושלגים, אקסטרים, סטלבט לייד האגמים. הכרנו משפחות מקסימות, עם חלקם המשכנו להיות בקשר גם בארץ. אנחנו הגשמנו חלום. זה באמת היה טיול בלתי נשכח!!! רונן ורונית מדהימים!!! למי שרוצה וחולם… אל תהססו!

Reply
מיכל מנור 12/04/2016 at 9:52 am

תודה רבה מאיה

Reply
דודי שביט 10/04/2016 at 8:42 am

ב"נוהגים לטייל" נוהגים גם להנות ולחזור ולטייל שוב. אין כמוהם באירגון. ואווירה ביתית ומלהיבה.

Reply
מיכל מנור 12/04/2016 at 9:52 am

תודה רבה דודי

Reply
בתיה מנצור 10/04/2016 at 8:45 pm

אלופים!!! נהננו מכל רגע ורגע ומכל תכנון ותכנון עד הפרט האחרון מהיחס האישי של רונן ורונית המקסימים והלבביים…רגעים מהנים ומאתגרים שננצור איתנו להמשך החיים…רונן ורונית שמורה לכם אצלינו פינה חמה חמה ובטוחה שאצל כל מי שטייל איתכם פשוט אלופים….אוהבים ומתגעגעים (((-:

Reply
מיכל מנור 12/04/2016 at 9:52 am

תודה רבה בתיה

Reply
רונן אברמוב 20/04/2016 at 8:08 pm

כאחד שהיה שותף לחוייה הזאת בדיוק לפני שנתיים, אני אומר באופן ברור חוייה מדהימה שעד היום אנחנו מדברים עליה ובאותה הנשימה כבר מתכננים את המסע הבא שלנו עם השניים המדהימים האלו. טיול שלא נידרש ממך כלום למעט להנות. טיול קראוונים ברמה של מעל 5 כוכבים, בניצוחם של רונית ורונן שדואגים להכול כולל הכול ועוד המון הפתעות על הדרך. מי שלא ניסה ממליץ לו בחום .

Reply
מיכל מנור 20/04/2016 at 9:32 pm

תודה רבה רונן על התגובה המושקעת.

Reply
ענת 22/04/2016 at 2:50 pm

את טיול הבת מצווה של רוני חגגנו בטיול משפחות עם רכבים. היה פשוט מושלם שברור לנו שהטיול הבא הוא טיול הקרוונים עם רונית ורונן.
חוסכים ומצפים. …

Reply
מיכל מנור 26/04/2016 at 5:51 pm

תודה רבה ענת על התגובה 🙂 חג שמח…

Reply
דגנית ריף 27/04/2016 at 9:11 pm

טיול מדהים, מהנה, דואגים לכל פרט ופרט, שבועיים של חוויה מיוחדת מאוד, ממליצה בחום על טיול עם רונית ורונן המקסימים.

Reply
מיכל מנור 27/04/2016 at 9:21 pm

תודה רבה דגנית על התגובה. חג שמח 🙂

Reply
ענת מלכה 02/05/2016 at 7:27 pm

טיול חובה לכל משפחה, הייתה חוויה מדהימה כל יום אטרקציה אחרת אין יום משעמם, רונית ורונן מאורגנים עד לפרט הקטן ביותר צריך רק לבוא ולהנות (:

Reply
מיכל מנור 02/05/2016 at 10:59 pm

תודה רבה ענת על התגובה 🙂

Reply
‎מיקי בינוביץ 15/05/2016 at 8:57 pm

מומלץ בחום חזרנו עכשיו אני ומשפחתי והעברנו את פסח 2016 באירופה היפה ממליצה לכל משפחה לטוס במגרת קראוונים ולהנות מנופים יפים ומאטרקציות שוות במיוחד, וכל זה תחת פיקוח סדר חום וים של אהבה מנוהגים לטייל בהנהלת רונית ורונן גלבוע אנשים מקסימים.

Reply

Leave a Comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

הטבה מיוחדת

12% הנחה בביטוח הנסיעות לחו"ל

לורשה

מוזמנים להמשיך לראות עולם

הצטרפו לרשימת התפוצה

וקבלו למייל דיוורים עם:

המלצות על יעדים ומקומות נחמדים

מידע על מסלולים והשראה לטיולים