בארץ אהבתי – סיורים מוזיקליים עם טליה ולאונל

31/10/2021
בארץ אהבתי סיורים מזמרים

סיורים מזמרים, מופעים עם תוכן והרצאות מנגנות

 

מה הרקע שלכם?

נעים להכיר, טליה ולאונל, זוג מוזיקלי, מורת דרך ונגן חליל צד, שהכירו בזכות המוזיקה ומתמחים בסיורים מוזיקליים.

טליה דביר, בת 41, מורת דרך מוסמכת, מדריכת טיולים לחו"ל ומספרת סיפורים כבר 22 שנה, מורה להיסטוריה וליהדות בעלת M.A בתולדות ישראל, מרצה, מנחת קבוצות ומאמנת אישית.

במהלך השנים עבדתי כמדריכה וכמורה בארגונים חינוכיים המושתתים על ערכים של אהבת הארץ והמולדת, קליטת עלייה ומורשת ישראל כמו: הסוכנות היהודית – פרויקט "נתיב", יד ושם, תגלית, הקרן למורשת הכותל, יד בן צבי ועוד. אני מוסמכת להדרכה בחו"ל ומתמחה בארצות דוברות ספרדית. נשלחתי לשליחויות וטיילתי בלמעלה מ-30 מדינות בעולם ותוך כדי הכרתי וחקרתי מקרוב את הקהילות היהודיות בהן התארחתי: באוסטרליה, ניו זילנד, ארה"ב ואמריקה הלטינית ועוד.

אני צברית שתמיד עסקה בהוראה לעולים, נגנית גיטרה חובבת ומחוברת למוזיקה ולשירה הישראלית. בשנים האחרונות אני משלבת את אהבתי למוזיקה בעבודתי כמורת דרך ומרצה. במקביל, אני מנהלת קהילות כמו קהילת "מורי דרך מוסמכים בישראל" וכמו קהילת Jam & Joy של חובבי מוזיקה ונגנים שנפגשים לנגן ולשיר יחד -שם הכרתי את בן זוגי לאונל.

 

לאונל ויינבוך (43) מוזיקאי בוגר הקונסרבטוריון למוזיקה בבואנוס איירס, במגמת מוזיקה והוראת נגינת חליל צד. טכנאי סאונד מוסמך בעל ניסיון בהפקות גדולות.

נגן מנוסה באירועים – ניגנתי למעלה מ-15 שנה בשמחות של הקהילה היהודית בארגנטינה ואני מחובר למסורת היהודית, לשירה ארץ ישראלית ולשפה העברית.

בשנת 2001 ביקרתי בארץ במסגרת פרויקט "תגלית" והתאהבתי בנופים, בתרבות ובאווירה. מאז חלמתי להגיע לכאן, ביקרתי פעם נוספת ולבסוף החלטתי לעלות לארץ. ההחלטה הייתה לא פשוטה ומאתגרת אך לבסוף עליתי בשמחה במרץ 2019 לפני שנתיים בדיוק. כאן בארץ, השתלבתי בקהילת המוזיקאים של רעננה ולימדתי תלמידים בבתי ספר ברחבי העיר: בי"ס רחל המשוררת, בי"ס גולדה מאיר, בי"ס דקל וגם באופן פרטי ביחידים ובזוגות. במהלך השנתיים האחרונות כאן בארץ , הספקתי גם לנגן במספר אירועים ושמחות כימי הולדת, בר מצוות, חגיגת יום ירושלים וסיורים מוזיקליים רבים, במסגרת הפרויקט שהקמתי עם טליה בת זוגתי.

 

הכרנו כאן בארץ במסיבת יום ההולדת שלי! לאונל בדיוק סיים את האולפן וזאת הפעם הראשונה שיצא מגבולות רעננה לפגוש ישראלים באירוע חברתי. את יום ההולדת קיימתי בחוף הצוק, באווירה של ג'אם וגם הבאתי כמובן את הגיטרה. כל החברים שלי מנגנים או שרים ומאוד אוהבים את המפגשים האלה. הוא ניגש אליי ואמר הולה ואני כבר זיהיתי את המבטא הארגנטינאי והשאר היסטוריה.

לאתר של בארץ אהבתי

 

כיצד התחלתם להוביל סיורים מוזיקליים?

בתקופת הקורונה בזמן הסגרים, כשלא ניתן היה לטייל בחוץ, פיתחנו את פרויקט "בארץ אהבתי" גם דרך הזום באופן וירטואלי. במסגרת זו, העברנו הרצאות מוזיקליות וסיורים וירטואליים מנגנים, כדי לאפשר לאנשים ליהנות מן התכנים והנגינה גם מהבית ולהרגיש חלק מהקהילה שיצרנו.

את ההרצאות והסיורים שמעו אלפי אנשים מהארץ ומהעולם, הפרויקט התקבל בשמחה ואהבה רבה וזכינו לשבחים רבים. בין הסגרים וכשהתאפשר לצאת, המשכנו בפרויקט והוצאנו סיורים גם לשטח.

בארץ אהבתי סיורים מזמרים

 

מה כוללים הסיורים?

בנינו תכנית של סיורים מוזיקליים עם נגינה בהופעה חיה בכל רחבי הארץ. הסיורים פתוחים לקהל הרחב וכל חודש אנחנו מפרסמים את התכנית החודשית.

ישנה אפשרות לסיורים פרטיים בהתאמה אישית (יום הולדת, יום נישואין, "חיים שכאלה", ימי גיבוש ועוד).

משך הסיורים המוזיקליים בין שעתיים לשלוש, תלוי בנושא ובאזור בארץ. את הסיורים הארוכים יותר, למשל בבנימינה, אנחנו נוהגים לפתוח עם כיבוד קל ושתייה חמה בקבלת הפנים לסיור.

שירון דיגיטלי מעוצב עם מילות השירים, נשלח למשתתפים לפני כל סיור.

השילוב בינינו הוא כזה שאני בתור מורת דרך מספרת את הסיפורים, מדריכה ומובילה את הקבוצה ולאונל מנגן בין סיפור לסיפור וגם אחראי על המוזיקה והשמעת השירים בזמן ההליכה בין התחנות בסיור. לאונל גם טכנאי סאונד מוסמך, כך שהוא מטפל בכל עניין ההגברה והמוזיקה ואני פנויה להדריך, לשיר עם הקבוצה ואפילו לרקוד!

במהלך הסיור מאוד חשוב לנו שכל הזמן יהיו שירים ברקע ואווירה של התלהבות ושמחה. שיתוף הפעולה בינינו מורגש וזה יותר מיוחד ומושקע ששני אנשים מעבירים יחד סיור. זה מאוד שונה מסיורים רגילים שהעברתי שהתמקדו בעיקר בידע. כאן המטרה היא החוויה, ההתלהבות והשמחה.

 

אלו סוגי סיורים יש?

סיורים מוזיקליים עם נגינה חיה:

1. לעולם בעקבות השמש – בעקבות אהוד מנור בבנימינה.

2. ילד של החיים-על אריק איינשטיין בת"א

3. אלף נשיקות- סיפורים מרגשים ושירי אהבה ארצישראלית ביפו

4. לשירים רק את – בעקבות נשים בת" א הקטנה.

5. אהבתיה:משירת רחוב לביאליק – סיפורים ושירי אהבה מגן מאיר, נחלת בנימין ורח' ביאליק  בת"א

6. שביל נעמי שמר בפארק הלאומי בר"ג

7. הוי כנרת שלי – בעקבות משוררי כנרת, רחל, נעמי שמר.

8. רק בישראל-שירי אהבה למדינה, בעקבות משוררים אוהבי ארצינו בת" א

9. נווה צדק הרומנטית-שירי ת" א הקטנה

10. לך ירושלים-שירי ירושלים וסיפורו של הרובע היהודי.

11. נפלאות בנחלאות – שכונת הבוסתן הספרדי ושוק מחנה יהודה.

12. צלילי עין כרם- אגדות, פעמונים וכנסיות באויר ההרים הצלול כיין.

13. חגים וצלילים – לדוגמה סיורי חנוכיות מנגנות בירושלים. שירי חנוכה, גבורה וניסים, אוירת החג בירושלים. מתקיים בשכונת נחלאות וברובע היהודי.

בנוסף לסיורים המוזיקליים אני גם מעבירה סיורי גרפיטי בפלורנטין ונחלת בנימין וגם סיורים קולינריים במחנה יהודה, שוק הכרמל ושוק לוינסקי.

ניתן לראות את כל הפירוט באתר שלנו ולהתרשם.

 

מה הדבר שאת הכי אוהבת במהלך הסיורים?

את המפגש האנושי עם אנשים מכל הארץ, את החיבורים שנוצרים, את  השמחה והאהבה למוזיקה.

אני אוהבת לראות את האנשים רוקדים ושרים ויוצאים מהסיור עם חיוך. אני אוהבת לשיר יחד עם המטיילים ואת הנגינה של לאונל. אני שמחה לראות שהחלום שלנו התגשם והפרוייקט הצליח.

גם מהחלק של ההכנה לסיורים אני נהנית, אנחנו שולחים שירים אחד לשני ושרים בבית, כל משפט מזכיר לנו שיר וזה כיף.

 

אלו עוד דברים יש לכם בארסנל?

אנחנו מתמחים באירועים, סיורים וחוגי בית מוזיקליים עם תוכן ונגינה חיה. בנינו תכנית מגוונת במיוחד בשבילכם – אוהבי המוזיקה הישראלית הנוסטלגית.

המופעים שאנחנו מציעים מתאימים לאירועים חגיגיים פרטיים וניתן לשלב אותם גם באירועים לחברות וועדי עובדים, בהרמת כוסית בעבודה או ביום גיבוש בשטח. אנחנו מגיעים גם לחוגי בית וערבי שירה אצלכם בחצר עם מצגות מושקעות, שירונים וסיפורים מרגשים.

הרצאות ומופעים אונליין – ישנה אפשרות לערוך את כל המצגות אונליין דרך הזום ולקיים הופעה חיה באופן וירטואלי במידת הצורך. ניתן להזמין גם הרצאה בלבד כולל מצגת של סרטונים ללא נגינה חיה או בנוסף להנחיית אירוע מוזיקלי עם נגינה חיה.

 

כיצד עברה עליכם תקופת הקורונה?

עברנו לגור ביחד בדיוק חודשיים לפני הסגר הראשון. אין ספק שזה היה מאתגר. מעבר למשבר ששנינו חווינו כעצמאיים בתחומים שהיו סגורים לגמרי (מדריכת תיירים ונגן אירועים) גם את חווית המגורים המשותפים שנינו חווינו בפעם הראשונה! 24 שעות ביממה להיות סגורים יחד מנותקים מהעולם. עמדנו באתגר וזה גיבש אותנו. החלטנו לנצל את ההזדמנות של הסגרים ליצירה משותפת. לאונל התאמן על השירים ואני על התכנים, העברנו הרצאות מוזיקליות בזום ביחד בהתנדבות לאלפי אנשים וקיבלנו תגובות חמות. הבנו שאנחנו ממש נותנים משמעות לאנשים בתקופה הקשה הזאת. זה הגיע גם לעיתונות ומאוד ריגש וחיזק אותנו.

בארץ אהבתי סיורים מזמרים

מהם החלומות שלכם לשנה הקרובה?

להיות מאושרים יחד, להמשיך ליצור ולהוציא סיורים, להגיע לכמה שיותר אנשים ולשמח אותם עם המופע שלנו. לחבר בין אנשים דרך המוזיקה, כי המוזיקה חיברה בינינו ובזכות המוזיקה הכרנו ויצרנו את הפרוייקט המדהים הזה.

 

לאתר של בארץ אהבתי – סיורים מוזיקליים

עמוד הפייסבוק של בארץ אהבתי

טרמינל » אינדקס יזמי תיירות » בארץ אהבתי – סיורים מוזיקליים עם טליה ולאונל

תגובות פייסבוק

לקריאה נוספת

Leave a Comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

לורשה

מוזמנים להמשיך לראות עולם

הצטרפו לרשימת התפוצה

וקבלו למייל דיוורים עם:

המלצות על יעדים ומקומות נחמדים

מידע על מסלולים והשראה לטיולים