יעל לרנר – מובילת סיורים מיוחדים באילת

13/02/2021
יעל לרנר

רגעים קטנים – מטיילים עם יעל לרנר – סיורי אמנות ואוכל באילת

אני אוהבת ליצור יש מאין, לשוטט, להכיר, לחקור, לכתוב ולגלות מקומות ואנשים שמעולם לא היכרתי

 

מה הרקע שלך?

אני כותבת ומטיילת מאז שאני זוכרת את עצמי, אוהבת להגיע לכל מקום, מרכזי או בצידי הדרכים, מיקב בוטיק קטן דרך בית קפה נסתר, פטיסרי שבו תאכלו את הקוראסון הכי נפלא שטעמתם בחייכם, תצפית עוצרת נשימה או מוזיאון בתוך בית שהוא מפעל חייו של אדם מרתק, וכן, כל מקום מעניין אותי. לכן מאז ומתמיד שימשתי כמקור להמלצות שונות לטיולים ומקומות.

אני אשת תיירות, שחיה, עובדת, נושמת ומפתחת תיירות מתוך תחושת שליחות אמיתית. תיירות עבורי היא, קודם כל, אהבת אדם, גילוי מקומות חדשים ותרבויות חדשות, ולמעשה, זוהי דרך ההידברות הטובה ביותר בין אנשים, עמים, קהילות ותרבויות שונות, מנוף צמיחה אדיר ומקור לקירוב לבבות מכל העולם.

במשך יותר מעשור כתבתי באהבה את מדורי התיירות באמצעי תקשורת שונים כעיתון "ישראל היום" ו ynet, לשם כתיבתם נסעתי ברחבי הארץ (ולפעמים גם בעולם) כדי לראות ולהתרשם ממקומות חדשים ונפלאים, כדי לטעום, לנסות ולחוות, ואז לחזור ולכתוב, ולהביא אליכם, קוראים יקרים, את הטעמים והניחוחות ולמעשה כל דבר שיגרום לכם לצאת ולטייל עם אנשים אהובים.

אני נשואה לירון ואם לשלושה ילדים מקסימים התאומים תמר וראם ונוה ואין דבר שאנחנו אוהבים לעשות יחד כמשפחה מאשר לטייל.

באביב 2017 הוצאתי לאור את רב המכר ״רגעים קטנים״, ספר שבו מסלולים קלילים לטיולים עם ילדים, שהקדשתי לחיי המשפחה וליצירות הכי נפלאות שלנו, הילדים. בשל העובדה שהספר כולל טיולים קלילים ונגישים ברובם, הוא הפך ללהיט גם בקרב המגזר השלישי.

בסוף 2017 הקמתי קהילת טיולים בפייסבוק, הנושאת את שם הספר: רגעים קטנים – מטיילים עם יעל לרנר, קהילה נפלאה המונה קרוב ל 9,000 עוקבים ולפני חודשיים את אתר האינטרנט ״רגעים קטנים״, בהם אני ממשיכה לכתוב, לצלם ולתעד עבורכם את רשמיי והמלצותיי לטיולים ומקומות מעניינים אליהם אנחנו יוצאים לטייל, וכמובן ממשיכה ללמוד בכל יום מילדיי, קוראיי, עוקביי ומהעולם. בנוסף, אני עובדת כיועצת לפיתוח תיירות מטעם משרד התיירות, כותבת, מפתחת ויוצרת תוכן תיירותי לחבלי תיירות וגופים כתאגיד התיירות אילת, חבל כרמלים, שפלת יהודה, רשות הטבע והגנים וגם מעניקה הרצאות בנושא לתיירנים. אה, ואני נהנית מכל רגע!

האתר של יעל לרנר – סיורים באילת

 

איך התחיל הקשר שלך עם אילת?

היכולת לספר ולכתוב סיפור כמו גם לחקור תיירות ומקומות שלעתים לוקחים כמובנים מאליהם גרמה לי להתמקד בכתיבת תוכן עבור גופים שונים. אחד מהמקומות היא העיר אילת ופרוייקט ״דיסקובר אילת״, (לגלות את אילת), שבו חקרתי את העיר במשך חודשים, גיליתי מקומות נסתרים ויצרתי מגוון סיורים בהדרכתי, דווקא במרכז העיר, המחברים בין תיירות, קהילה ועסקים בעיר. ברגע זה ממש נרקמים בעדינות סיורים נוספים, כולם בלב העיר ובלב ושיתוף הקהילה המקומית.

 

מהיכן נולד הרעיון להוביל סיורים קולינריים באילת?

בכל מקום שאליו נסע בעולם תמיד נרצה לדעת ולבדוק, איפה המקומיים אוכלים וזאת כדי לחוות חוויה אמיתית ואותנטית שלא נמצא במסעדה תיירותית זו או אחרת. ברגע שהגעתי לגור באיזור ולחקור, להכיר ולגלות את הקהילה המקומית והעסקית באילת, גיליתי שמחוץ לבתי המלון באילת חבוי עולם שלם של אנשים מעניינים, אוכל נפלא, אוירה ותרבות של מקום שאפילו אנחנו- הישראלים עדיין מגלים. למשל, איזור התעשייה של אילת הוא איזור תעשייה אפרורי למדי, כזה שבאור יום תבחינו בו בעיקר בחנויות גדולות לממכר רהיטים, מרכז קניות, סופרמרקטים פה ושם ומיני עסקים קטנים, אבל המקומיים של אילת יודעים, כי במקום מסתתרים להם כמה מקומות שהם חגיגה קולינרית שלמה שבה ניתן לחוש בטעמים בינלאומיים לצד טעמים מקומיים ואוירה אילתית מיוחדת שהשיא שלה הוא ביום שישי בצהריים, הזמן הפנוי של האילתיים, שמגיעים בהמוניהם לחגוג את החיים.

מה מטרת הסיורים?

מטרת הסיורים שאני יוצרת ומדריכה היא להכיר היכרות בלתי אמצעית עם העיר אילת, אנשיה, עסקיה והקהילה המקומית הפועלת בעיר.

 

מה מייחד את הסיורים שלך?

הסיורים שלי – סיורים האמנות והסיורים הקולינריים, הם הסיורים הראשונים בעיר, בהם אני מספרת סיפורים, מפגישה את המבקרים עם סיפורים ואנשים מקומיים, יחד אנו מכירים את האדם שמאחורי העסק, אנו טועמים ומתרגשים יחד והכי חשוב: מעמיקים את ההכרות שלנו עם עיר התיירות החשובה בישראל, שבדרך כלל הכרנו באופן מאוד שטחי- בעיקר איזור הטיילת ובתי המלון.

 

אלו מיזמי אוכל מיוחדים גילית באילת תוך כדי הסיורים?

גיליתי פטיסרי צרפתי ברמה בינלאומית שבה פועל אחד הקונדיטורים המוכשרים שתכירו, גיליתי מתחם שלם של יין, קולינריה ותרבות שברגע שתיכנסו אליו תרגישו כאילו נסעתם למדינה אחרת, גיליתי מסעדה משפחתית הודית מופלאה, שבה תוכלו ליהנות מניחוחות, מצבעים ומטעמים שיחזירו אתכם באחת לזיכרונות מטיול אהוב.

 

מי קהל היעד שלך?

קהל היעד שלי מגוון ופונה לתיירות מקומית (אילתיים שמגיעים להכיר יותר טוב את העיר שלהם), תיירות פנים וכמובן תיירות נכנסת (לכשייפתחו השמיים).

 

מה הדבר שאת הכי אוהבת בעבודה שלך?

אני אוהבת ליצור יש מאין, לשוטט, להכיר, לחקור, לכתוב ולגלות מקומות ואנשים שמעולם לא היכרתי. אני אוהבת לבוא למקום מוכר ולהביט עליו בעיניים סקרניות כמו ילדה, ואז להוציא ממנו את הטוב, אני אוהבת את העובדה שאני חלק משינוי אסטרטגי אדיר שעוברת אילת, ניפוץ הסטיגמות המיושנות של העיר שנדמה שאין בה שום דבר מעניין, אישי ואותנטי ויוצרת בה תכנים מלאי ערך וגאווה מקומית. אני אוהבת שבסיורי האמנות שלי משתתפים שני אמנים בעלי צרכים מיוחדים שנבחרו בזכותה אמנות שלהם עוד לפני שידעתי על המגבלות לכאורה שלהם, אוהבת להעניק במה מכובדת ואוהבת לבעלי עסקים קולינריים משפחתיים מקומיים שאפילו לא האמינו שהם כאלה נפלאים והכי אני אוהבת שהקהל מגיע, אני פוגשת אותו, והוא יוצא נפעם ומתרגש!

 

כיצד הקורונה השפיעה על העסק שלך?

הסיורים הופסקו בשל הסגר, אבל זה משאיר לי זמן פנוי לפיתוח וכתיבה של סיור נוסף שאני עובדת לסיים בימים אלה.

 

מה החלומות שלך לשנת 2021?

להמשיך לעשות את מה שאני עושה, לעשות שינוי אמיתי, חברתי וקהילתי בעיר אילת ובחבלי תיירות נוספים בארץ, להכשיר מדריכים נוספים מהקהילה המקומית שייהנו ויעבדו אחרי התקופה הקשה שאנו עוברים ולכתוב סיור נוסף שעוסק בנשים שהקימו את אילת.

 

עם מי היית שמחה לשתף פעולה בארץ או בחו"ל?

אני לעולם לא עובדת לבד. באילת אני עובדת בשיתוף פעולה הדוק ונפלא עם תאגיד תיירות אילת ועיריית אילת שהולכים איתי יד ביד, אשמח לשתף פעולה ולעשות את מה שאני עושה עבור גופים אחרים בארץ, כי ציונות אצלי זו לא מילה גסה. הייתי שמחה לנסוע ולטוות סיורים נוספים גם בחו״ל, מרוקו בהחלט אופציה פתוחה, היא מרתקת ומעניינת אותי. ובאשר לאילת- מבחינתי לשתף פעולה ולהכיר את העיר לכל מי שירצה להגיע!

 

ולסיום טיפ קולינרי נחמד למבקרים, אחרי הסגר, באילת

בואו לבקר ביינות אילת

בלב אזור התעשייה המאובק של אילת, נמצאת אחת ההפתעות הגדולות בעיר והסוד הכי שמור של המקומיים- חנות ובית יין קולינרי – יינות אילת.

את המקום הקים ערן לס, תושב העיר, שלקח על עצמו לפתוח את האילתים לעולם היין ולאחר שקם יום אחד בבוקר ואמר שהוא רוצה למכור קברנה סוביניון לפרנסתו. אמר ועשה! בהאנגר היפהפה והמעוצב שהקים תמצאו מדפים עמוסים ביינות מכל העולם מתויגים בסדר מופתי לפי ארצות, כולל מבחר עצום ומלא גאווה של ינות ישראלים, לצד צנצנות דליקטסים וגבינות מיובאים ומקומיים.

בחדר פנימי מוחשך שומר לס יינות מהאוסף הפרטי, ובחדר פנימי מקסים המעוטר בציורים נפלאים שצייר בנו של לס תוכלו לשבת עם קבוצה קטנה וליהנות מבילוי אינטימי. אבל גולת הכותרת היא בילוי בצהרי ימי שישי, שאז המקום הופך למקום המפגש הכי מגניב של הברנז׳ה האילתית, מוסיקה ולעתים הופעות מקסימות, טעימות יין וטאפסים שלא תוכלו להפסיק לאכול ואוירת חופש אמיתית!

 

האתר של יעל לרנר – סיורים באילת

טלפון ליצירת קשר: 054-9470147

טרמינל » אינדקס יזמי תיירות » יעל לרנר – מובילת סיורים מיוחדים באילת

תגובות פייסבוק

לקריאה נוספת

Leave a Comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

לורשה

מוזמנים להמשיך לראות עולם

הצטרפו לרשימת התפוצה

וקבלו למייל דיוורים עם:

המלצות על יעדים ומקומות נחמדים

מידע על מסלולים והשראה לטיולים