מה לא לעשות כאשר מטיילים עם מתבגרים

28/08/2018
מטיילים עם מתבגרים באירלנד

16 דברים שלא כדאי לעשות בטיול עם מתבגרים בחו"ל

 

חשבתי שאחרי שלוש שנים בהן אני מטיילת עם ילדי במצב צבירה 'מתבגרים', שאני כבר מנוסה, יודעת בדיוק מה לעשות ובעיקר מה לא לעשות, אז חשבתי…הטיול האחרון שלנו באירלנד הוכיח לי שיש לי עוד הרבה מה ללמוד בתחום…

רבות דנים ועוסקים בסוגיות של איך לטייל עם ילדים קטנים, לאן מתאים לנסוע עם פעוטות, מה לארוז, איך לצלוח טיסות ונסיעות ארוכות וכד'.

מעט מאד נכתב על מה לעשות כאשר מטיילים עם מתבגרים.

הורים לקטנטנים מחכים לרגע בו הילדים יגדלו ויהיה יותר קל לטייל איתם, אז הרשו לי לומר לכם בלא מעט מידה של צער, זה לא הופך קל יותר. הקשיים משתנים ויש לא מעט יתרונות לטיול עם מתבגרים, אבל יש גם הרבה מאד חסרונות.

לטובת ההורים שנמצאים במצבי הכנתי רשימת עזרה ראשונה להורה למתבגר המטייל עם דברים שלא מומלץ לעשות כאשר מטיילים עם מתבגרים בחו"ל. הזמנתי גם בלוגרים של טיולים נוספים שיעניקו טיפים מהניסיון שלהם.

מוכנים?

 

 

1. לא להגיע למצב בו הם רעבים

אם צריך לבחור רק טיפ אחד, הלוא זה הטיפ המנצח. הוא אולי הכי בנאלי, אבל תנסו פעם אחת לשכוח אותו ותקללו את הרגע בו נתקעתם בנסיעה ארוכה בלי פירות או חטיפים ומסעדה ראוייה באופק או באמצע שיטוט בעיר מגניבה, בשעת צהרים מתקדמת, כשהמסעדה עליה קראתם המלצות נמצאת מרחק תשעה רחובות. למרות הניסיון שלנו בנושא וההתכוננות מראש לזמן רעב – גם בטיול הזה הגענו למצבים של סצינות קורעות לב וכיס מפאת רעבם של הטורפים.

 

2. לא להזמין חדר משפחתי

כשהם היו קטנים ולנו במלונות, ברירת המחדל הייתה חדר משפחתי, אלא שלאחר הטיול האחרון לא עוד. מתבגרים והוריהם זקוקים למרחב וכבר לא מתאים להצטופף יחד בחדר קטן שדחפו אליו ספה שנפתחת למיטה זוגית. גם להם כבר ממש לא נח לישון על ספה כזו. אז נכון ששני חדרים זוגיים הם יותר יקרים מחדר משפחתי, אבל גם השפיות שלנו יקרה.

וכמובן שעדיף, אם אפשר, לשכור דירה או בית נופש ולאפשר לכולם יותר מרחב.

 

3. לא להגזים בעיירות ציוריות

באופן אישי אני גורסת שאין כזה דבר "יותר מדי עיירות ציוריות", אבל הילדים לא שותפים לקביעה הזו ואחרי עיירה ססגונית אחת הם מבינים את הקונספט. ממליצה למצוא את האיזון בין כמות העיירות החמודות שאתם רוצים לבין אלו שהם מוכנים לספוג. הטיפ הזה, אגב, היה רלוונטי גם כשהם היו קטנים, רק כעת המחאות שלהם עזות יותר ונוסף להם גוון ציני. כל מה שכתבתי לעיל נכון גם למינון של טירות קסומות, גנים עם פרחים ושווקי פשפשים.

 

4. לא לחשוש להשאיר/לשלוח אותם לבד

אחד היתרונות של הגיל הוא שהמתבגרים יכולים להשאר לבד בדירה בעוד אתם זוכים בזמן זוגי (בית קפה או בסופרמרקט, במקרה שלנו)  ואפילו לעשות דברים מסויימים לבד, בלעדיכם. בטיול לאירלנד הם רצו לרכב על סוסים, אנחנו לא רצינו, אז שלחנו אותם לבד לשעת רכיבה עם מדריכה. בטיול הבא הם כבר יעשו מצנחי רחיפה לבד.

 

חופשה בשוודיה

אילו יכלו היו נמצאים כל החופשה בג'אקוזי

 

טיול עם מתבגרים

או קופצים עלה טרמפולינה

 

5. לא לגמול אותם ממסכים במהלך הטיול

טיול בחו"ל אינו הזמן לדיאטת מסכים. המתבגרים של היום זקוקים למסכים שלהם כמו לחמצן – הם מאפשרים להם לצלם, להעלות לאינסטגרם, לשמוע מוזיקה, לראות סרטונים ביו-טיוב, להיות בקשר עם חברים, לעזור לנו בניווט ועוד. לנו המסכים שלהם נותנים הרבה שקט ושקט זה טוב. כמובן שכדאי להחליט איתם מראש כמה שעות מסכים ומתי מותר במהלך הטיול.

 

6. לא לשכוח להזכיר להם להוריד מוזיקה לניידים שלהם

המריבות הכי גדולות אצלנו התרחשו בזמן נסיעה. אחד הטריגרים למריבה הוא מה שומעים ברדיו. בואו נאמר שהטעם המזויקלי שלהם לא חופף לשלנו. בפעם הבאה לא יוצאים מהבית בישראל מבלי שווידאנו שהם הורידו לעצמם פלייליסט לניידים. וגם לוודא שהטלפונים שלהם טעונים במאה אחוז לפני כל נסיעה ברכב. וחברתי שלומית לפיד מוסיפה – לא לשכוח שלכל ילד יש אוזניות משלו לפני שנכנסים לרכב.

 

7. לא להתערב במריבות שלהם

הקושי הכי גדול שלי בנסיעה הנוכחית היה המריבות. שניהם דעתנים, שניהם ווכחנים, שניהם יודעים את התורה. שניהם אוהבים להקניט זה את זו ומהר מאד להשלים. בכל פעם שהם עירבו אותי, או גרוע מזה התערבתי במריבות שלהם, גם גרמתי למריבה להסלים וגם התעצבנתי. זה לא קל לשחרר, אבל זה נחוץ וצריך לזכור שגם אם לא נתערב הם בסוף ישלימו.

 

8. לא להיות מושפעים ממצבי הרוח שלהם

אין מה לעשות וכדברי השיר "זה גיל כזה, כל אחד עובר את זה", מצבי הרוח שלהם משתנים בפתאומיות, כמו מזג האוויר באירלנד. מ"הכל סבבי" לעצבים בפול ווליום. הכי טוב לנסות להתעלם, לא לקחת ללב שהם מוציאים עליך את הזעם או הקיטורים, אבל מצד שני לשים קו אדום כשהם עוברים את גבול החוצפה.

 

טיול עם מתבגרים

מצבי הרוח שלהם משתנים חליפות, כמו מזג האויר באירלנד

 

פניתי לשמונה קולגות, בלוגרים של טיולים והורים למתבגרים, שנידבו את הטיפים שלהם ל"מה לא לעשות עם מתבגרים בחופשה בחו"ל":

 

9. לא לקחת אותם לטיול החלומות או למקום שממש מזמן רצית להגיע

טיפ של ינינה זלסלבסקי אפק, בעלת הבלוג "אפקים מטיילים".

ינינה היא "אחת שיודעת", אמא לארבעה, נסעה איתם ברחבי העולם החל מאיסלנד ודרום אפריקה, דרך סרי לנקה ואוסטרליה ועד מזרח אירופה.

 

10. לא לחשוב שבגלל שהם כבר גדולים תספיקו את כל התכנית היומית

כדאי מראש להתחיל עם האתרים שאנחנו לא רוצים לוותר עליהם ולהשאיר מקום לגמישות עם המתבגרים ולתת זמן להם לחפש כיסויים לטלפון, להצטלם שוב ושוב לאינסטגרם וכד'…

טיפ של מעין ונילי הס אשכנזי, בעלי הבלוג "לטייל עם נילי ומעין". הורים לשניים, בן 10 ובת 13 מטיילים איתם בכל העולם. בקיץ האחרון היו בארה"ב.

 

טיול עם מתבגרים בארצות הברית

משפחת הס אשכנזי בארצות הברית

 

11. לא להעיר אותם מוקדם בבוקר

ולאחר שהתעוררו, לא להכריח לרדת לארוחת בוקר במלון . נצלו את הזמן לארוחה זוגית שקטה ( אפשר להסתפק בקורנפלקס בחדר. במילא שעתיים אחרי הם ירצו לאכול בדיוק כשלא יהיה איפה ומה…).

טיפ של איריס קרסו סביניק, בעלת הבלוג "עד הטיול הבא", אמא לשלושה, הצעירה מהם בת 17.  בקיץ האחרון טיילו בתאילנד.

 

טיול בתאילנד עם מתבגרים

משפחת סביניק בתאילנד

 

12. לא להלביש על המשפחה שלכם עצות שעבדו יפה עבור משפחה אחרת אבל ממש לא מתאימות לכם.

לבדוק האם העצה נכונה ומתאימה למשפחה שלכם. לדוגמא – המתבגרים שלי אוהבים לישון. לכן, אני יכולה לייעץ להתחיל את יום הטיול בנחת ולאפשר למתבגרים לישון כדי שלא ירטנו כל היום. אולי יש מתבגרים, האמת היא שאני לא מכירה אבל בטוחה שיש מתבגרים שאוהבים לקום מוקדם והם עירניים וחייכנים על הבוקר.

טיפ של יפעת פיירמן, בעלת הבלוג "גלויה", אמא לשלושה,בקיץ האחרון טיילה עם בני ה 12, וה17 בקורפו.

 

13. לא חייבים להישאר כל הזמן יחד.

כשמגיעים לנקודת רתיחה מומלץ להתפצל. בטיול לבודפשט הילדים הכריזו באחד הימים שהם עייפים ואין להם חשק לצאת מהדירה. אז מהר מאוד סגרתי את התוכנה האוטומטית שמחשבת כמה כסף בזבזנו עליהם, והחלטתי שזאת הזדמנות נהדרת לטייל איך שאני באמת אוהבת: לבד. וזה היה נהדר. טיילתי בקצב שלי, נכנסתי לכל מקום שרציתי וצילמתי ללא הרף בלי שיקטרו. עבורי זה היה בין הימים המוצלחים בטיול. וגם הם היו מרוצים. הם נחו עם בעלי בדירה, יצאו רק כדי לאכול ובסוף זה היה פתרון מוצלח.

טיפ של רונית שימרון, בעלת הבלוג Travelust, אמא לשלושה, טיילה בקיץ האחרון בהולנד.

 

14. לא לחסוך באטרקציות אקסטרים שיעיפו להם ת'פוני

ועל הדרך גם לא לשכוח עצירות ג'אנק פוד… הם חייבים את זה.

טיפ של נעמה עוזרי, בעלת הבלוג naamaozeri.com. אמא לבני 13, 12 ועשר. טיילה בקיץ האחרון באוסטריה.

 

מטיילים עם מתבגרים באוסטריה

תמונה באדיבות נעמה עוזרי

 

15. לא למשוך את השופינג על פני יותר מדי שעות

נכון שמתבגרים אוהבים שופינג,  אבל גם איתם, מומלץ להגביל את זמן את הקניות – קניות שמתפרשות על פני שעות רבות הופכות בסופו של דבר לחוויה מתישה עבור כל המשפחה ותמיד יהיה אחד או יותר שלא יהיה מרוצה.

טיפ של נטע קלימי עילם, בעלת הבלוג I'm on vacation. אמא לשתי מתבגרות, טיילה בקיץ האחרון באיסלנד (הו, איסלנד..)

 

לטייל עם מתבגרים באיסלנד

איסלנד. תמונה באדיבות נטע קלימי עילם

 

16. לא לצפות שהם יגלו עניין כמוכם באתרי מורשת עולמית, מוזיאונים או הסברים במהלך הטיול.

ואפרופו טיפ זה, לא להגזים בכמות המוזיאונים ואתרי התרבות והמורשת שבתכנון הטיול – המתבגרים פשוט לא ישתפו פעולה ויסרבו לבוא…

טיפ של אורלי אופק, בעלת הבלוג "חלומות באופק", אמא לשלושה,  בת 20, בת 14, ובן 13. נסעו בקיץ לטיול בר מצוה לתאילנד.

 

מטיילים עם מתבגרים בתאילנד

משפחת אופק מטיילת בתאילנד

 

ולמרות כל הסעיפים לעיל, בסופו של דבר זוכרים בעיקר את הדברים הטובים ולמרות שבמהלך הטיול הכרזתי לא אחת כי זו הפעם האחרונה שמטיילים בהרכב הזה, הלוא מייד עם שובי ארצה התחלתי לתכנן את הטיול הבא.

יש לכם טיפים משלכם מה לא מומלץ לעשות עם מתבגרים בחו"ל? ומה כן כדאי?

ספרו לי בתגובות…

עוד טיפים לטיול שפוי עם ילדים תמצאו כאן.

רוצים לדעת איך היה לנו באירלנד?

מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה שלי ולקבל התראה למייל כשאפרסם את סיפורי אירלנד שלי.

 

ואיך חיכיתי להזדמנות לשים את הקליפ הזה באיזה פוסט….

 

טרמינל » טיולים עם מתבגרים » מה לא לעשות כאשר מטיילים עם מתבגרים

תגובות פייסבוק

לקריאה נוספת

23 Comments

הילה לוי, תלתלים בלוג אופנה 29/08/2018 at 10:55 am

את גורמת לי להעריך מחדש את ההורים שלי שסבלו אותי ואת אחי במשך כמעט חמישה שבועות בדרום אמריקה כשאני הייתי בת 13 וכמה שנים אחר כך כשהייתי בת 16 ואח שלי היה בן 12 ליותר מחודש בארצות הברית…
והבחירה שלך בשיר של Blur (אחת הלהקות האהובות עלי…), ריסקה אותי סופית 😉

Reply
מיכל מנור 29/08/2018 at 1:29 pm

תודה רבה הילה, מחכה לתובנות שלך מהטיול עם המתבגרים, סליחה הילדים, בבודפשט, בטוחה שיהיו לך כמה וכמה פנינים.

Reply
אסנת ברק 29/08/2018 at 12:14 pm

אנחנו חזרנו לא מזמן מתאילנד עם המתבגרים. מודה שהטיולים איתם הפכו קשים יותר ומתסכלים יותר. שמחה לשמןע שזה לא רק אצלי :-).
חלק מהטיפים יישמנו מנסיון קודם שלנו ומתוך מחשבה מראש להתאים את הטיול גם להם… נראה מה יהיה בטיול הבא…

Reply
מיכל מנור 29/08/2018 at 1:30 pm

על פניו נראה כאילו אמור להיות יותר קל, אבל בטיול הכל יוצא משליטה ומוקצן, בגלל שמנתקים אותם מחברים ומהשגרה ואז זה הופך קשה יותר….

Reply
רונית 29/08/2018 at 9:06 pm

מכיל פוסט מעולה ומציל נפשות ממש. תודה על שיתוף הפעולה בנושא הטיפים. נראה לי שהייתי צריכה לקרוא את הפוסט לפני הטיול שלנו לירושלים. חשבתי שטיול בן שני לילות לעיר בישראל יהיה קליל ונעים. אבל היה מאוד מאוד מאתגר!

Reply
מיכל מנור 29/08/2018 at 9:15 pm

רונית,
תודה רבה על התגובה ותודה לך על הטיפ שלך. מסתבר שלא משנה אורך הטיול בשביל שייוצר קושי..הבא נאחל לשתינו טיול יותר רגוע עימם בשנה הבאה.

Reply
רחל ארליך 29/08/2018 at 9:25 pm

הזדהיתי כל כך, עם שתי תובנות בעיקר:
הראשונה – לא להגיע למצב של רעב. ג'רום ק. ג'רום, המטייל המופלא, כבר כתב על זה (הספר לא לפני, אז זה לא ציטוט, אבל העקרון) – לא המח שולט בנו, אלא הבטן, ומעשה שבעת רעב יהווה סיבה טובה לרצח – בעת שובע הוא עובר בשתיקה ובטוב-לבב… ומאחר שאצל מתבגרים החיים, באופן כללי, נעים בין המקרר למזווה, כדאי ששניהם יהיו מלאים כל הזמן.
השניה – מגוון אפשרויות הפיצול. אנחנונ מהמטיילים בארץ, ולא בחו"ל, אבל את התובנה העמוקה הזו גילינו לפני כמה שנים, כשאילוץ לוחות זמנים הוציאנו לרמת הגולן בשני רכבים. מן המפורסמות הוא שרכב משפחתי הוא משפחתי רק עבור משפחה שילדיה טרם עברו את גובה המטר-ארבעים-וחמש. שלנו עברו גם עברו, ושש רגליים ארוכות במושב האחורי הן כשלעצמן עילה לעצבנות כללית, אפילו כשיש מספיק אוכל. הטיול הזה היה אחד הטובים: שני רכבים פותרים את בעיית המסלולים הלא-מעגליים, אבל יותר מזה – הם מאפשרים "הפרד ומשול"… והיום, כשאנחנו כבר 4 נהגים (פלוס אחד בתהליכי הצטרפות למשפחה) – יש מספיק הרכבים אפשריים, והחיים – דבש.
מוסיפה למה שכתבת על החדר המשפחתי לעומת החדרים הנפרדים: גם זה גילוי שבא עם השנים – כשמחפשים צימרים, לא מחפשים אחד גדול אלא שניים קטנים. אחד לנו, אחד לצעירינו. הפרדת הרשויות, מסתבר, שווה את מחירה.

Reply
מיכל מנור 29/08/2018 at 9:41 pm

תודה רבה רחל, כל עיצה שלך שקולה לזהב טהור. אוכל זמין והפרד ומשול וחצי מהבעיות בטיול נפתרות ועם החצי השני כבר נסתדר….:-)
אז לגבי רכב, בינתיים זה לא ייצא (קצת בזבזני לשכור שני רכבים למשפחה של ארבעה) – אבל אפשר למשל, לנסוע יותר בתח"צ ואז כל אחד יושב בנפרד (עשינו את זה בטיסה וזה היה נהדר).

Reply
טלי 29/08/2018 at 11:39 pm

מזדהה לגמרי ומסכימה מאד עם כל אחת מהנקודות שעלו!!! כל כך נכון. מודה שהשתפרתי אבל עדיין יש יש כמה נקודות שדורשות ליטוש ותשומת לב מצדי. תודה על הפוסט.

Reply
מיכל מנור 30/08/2018 at 2:17 pm

תודה טלי על התגובה, גם אני משתפרת מפעם לפעם, אבל מאידך בכל גיל צצות בעיות חדשות…:-)

Reply
שרון 30/08/2018 at 10:13 am

נהדר!! באמת טיפים נהדרים. עם מתבגרים צריך להיות לוליינים בקרקס שזה אומר ללכת על חבל דק ועם יכולות לעשות סלטות וגילגולים בהתאם למצב רוח.
גם אני כל פעם אומרת שדיייי פעם אחרונה! ולא יכולה לוותר עליהן בתיכנון הבא, הן כבר צוחקות עלי שאני אומרת להן שזאת הפעם האחרונה…

Reply
מיכל מנור 30/08/2018 at 2:18 pm

אהבתי את ההגדרה והדימוי שלך לתפקידנו כהורים למתבגרים! גם עלי כבר צוחקים כשאני אומרת שזו הפעם האחרונה….כי הם ידועים שאני לא מסוגלת לוותר….

Reply
Tova 02/09/2018 at 12:02 am

למרות שאני מתגעגעת לטיולים המשפחתיים ולביחדנ'ס , הפוסט הזה מזכיר לי שיש לנו נטיה להתרפק על העבר .
סעיף האוכל עם המתבגר, היה כ"כ קשה שאם לא היו 3 ארוחות מסודרות ביום , ואוכל שיתאים לחיך שלו
אותה מדינה הפכה להיות "מחורבנת" ולא משנה כמה אקסטרים וכייף הוא עשה בה.
תודה שהזכרת לי למה אני לא מתגעגעת

Reply
מיכל מנור 02/09/2018 at 9:57 am

יש באמת נטייה כזו להתרפק על העבר..משהו בתיכנות של המח שלנו ולכן צריך כל מיני אירועים או תזכורות שיזכירו לנו שלא הכל היה מושלם.

Reply
ליאת בלזר 05/09/2018 at 2:40 pm

הפוסט שלך תופס אותי בזמן ציפיה לעלייה לטיסה ללונדון..כן..עם מתבגרת בת 13..העלית לי חיוך גדול
טיפ שיכולה להוסיף זה לא להעיז להעלאות לרשתות החברתיות צילומים משותפים ללא אישור מהם.זה עלול לגבות מחיר יקר של פרצופים חמוצים לאורך זמן לא מבוטל..
אחלה פוסטחג שמח אהובה

Reply
מיכל מנור 05/09/2018 at 9:42 pm

ליאתי, תהני בטיול עם המתבגרת הבת מצוושית שלך, לונדון מחכה לכן….ואת בהחלט צודקת – איך שכחתי את הטיפ הזה "לא להעלות לרשתות החברתיות תמונות שלהם ללא אישור" – מעתה הטיפ זה יקרא על שמך….

Reply
אלף 06/09/2018 at 10:30 am

תודה על הטיפים – גם אני גיליתי שכשהנוער עברו את גיל 12 הדברים נהיו הרבה יותר קשים בנסיעות לחו"ל. חלק מהעצות כאן אנחנו מיישמים מזמן וחלק אגזור ואשמור לפעם הבאה (כן, גם אנחנו אחרי הטיול האחרון ללונדון אמרנו שלא תהיה פעם הבאה ולונציה כבר טסנו לבד בזוג בלי לשאול, אבל די ברור שיהיו עוד נסיעות משפחתיות כל עוד הנוער ירצו להצטרף)
אבל האמת היא שהכי קשה היה כשגם סבתא הצטרפה…

Reply
מיכל מנור 06/09/2018 at 1:29 pm

תודה רבה על התגובה, כן, גם אצלנו כל עוד הם ירצו לנסוע יהיו חופשות משפחתיות ומעניין מה שכתבת לגבי סבתא..אולי גם היא סוג של מתבגרת?

Reply
טל 06/09/2018 at 10:50 am

פוסט נהדר! לא הפסקתי לחייך
בטיול האחרון שלנו, שארך שישה שבועות, למערב ארהב והוואי כבר היינו שני מתבגרים וילד בן 9 (שזה כמעט עוד מתבגר ..).
היו לא מעט מצבים שהם שוחחרו מהטיולים היומיים, אבל בזכותם גם עשינו דברים כיפיים, כמו לעלות לרכבת הכי מפחידה או לגלוש.
כדאי להוסיף טיפ בעניין אוכל בחוץ – שלא כמוני, שאר המתבגרים, שבמקרה הם ממין זכר, קרניבוריים רציניים, אז לא לשכוח שמסעדות שמגישות סלט וכריכים בלבד הם מחוץ לתחום, וכמה שיותר חלבונים, יותר טוב (:
אם בהזדמנות יעלה בדעתך להעלות פוסט על טיפים לטיול עם "מתבגר" בן 50, יש לי הרבה תובנות משעשעות.
שנה טובה ולעוד הרבה טיולים

Reply
מיכל מנור 06/09/2018 at 1:27 pm

היי טל, תודה על התגובה, גם היא גרמה לי לחייך בחזרה!
הטיפ בענין האוכל (למתבגרים מן זכר) אכן נכון ולכן הכנת כריכים במהלך הטיול כבר אינה מספקת……והרעיון לטיפים לטיול עם מתבגרים בני חמישים מוצא חן בעיני….:-)

Reply
נעמה אורבך 25/09/2018 at 9:39 am

וואו, איזה פוסט חשוב. בטוחה שהצלת כמה נפשות איתו. אני זוכרת שמה שעזר לי בנסיעות משפחתיות לחו"ל כשהייתי נערה היה: 1. שנתנו לי ולאחותי לתכנן יום אחד באחת הערים, לחקור קצת על האזור ולהחליט מה מעניין אותנו לבקר (כן, היינו חנאנות).
2. שהיה לי ווקמן עם מוזיקה משלי לנסיעות. יש גבול לכמה אמא שלי מסוגלת לשמוע את אותו שיר של הפיקסיז.
3. כיוון שלמדתי אמנות ותולדות האמנות לפעמים יצא שפגשנו יצירות שעליהן למדתי בדיוק וזו היתה חוויה עוצמתית מאוד. במיוחד אני זוכרת כחוויה מדהימה את ציורי מערות האדם הקדמון בצרפת שניה לפני הבגרות שלי…
4. נתנו לי להסתובב בערים לבד. במיוחד אני זוכרת יום אחד בטוקיו בזמן שכולם הלכו להצגת קבוקי שעבורי התה משמימה ואני טיילתי ברחוב ראשי עם מלא חנויות פופיות מושלמות. ברור מי עשה כאן את הבחירה השווה, לא?
אני גם זוכרת מאוד לטובה טיול לצרפת שאמור היה להסתיים בפריז במלון שכבר הכרנו מטיול קודם. ההורים שלי רצו מאוד לישון במלון מאוד מיוחד ויקר ופתאום הציעו שאני ואחותי (בנות 16-17) ניסע לבד ברכבת מליון לפריז ונישן לילה אחד במלון בלעדיהם, כלומר נגיע לפריז יום לפניהם. זה היה הכי מגניב בעולם! אולי בגלל זה פריז עד היום היא המקום האהוב עלי.

Reply
מיכל מנור 26/09/2018 at 5:56 pm

נעמה, תודה על התוגבה, סעיף 4 השאיר אותי שמוטת לסת. בנות כמה הייתן? איזה הורים קוליים, בכל זאת זה היה טרום העידן של הנייד, המפות הדיגיטליות וכד'.

Reply
שירלי שקד 25/11/2018 at 11:27 am

מיכל יקירתי, כמה שנהניתי לקרוא את הפוסט הזה.בדיוק בזמן הנכון ,כשאני מתכננת את הטיול הקרוב שלנו (מנצ'סטר אהובתי,לא יכולה בלעדייך……) הפעם נוסעים בהרכב מלא גם החייל והמתבגרת לביקור של חברים, חוויות,זכרונות מהתקופה שגרנו שם. טיפים מצויינים. אני שומרת אותך לרגעים מיוחדים:-))))

Reply

Leave a Comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

רוצים לקבל שבע מפות מתנה?

מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל היישר למייל לינק לשבע מפות אינטראקטיביות ייחודיות של ערים:

אמסטרדם, בודפשט, וינה, ורשה, קרקוב, לונדון ופרנצלאאור ברג (ברלין).

בהכנסת כתובת המייל הנכם מאשרים קבלת ניוזלטרים ממני מעת לעת

לורשה

מוזמנים להמשיך לראות עולם

הצטרפו לרשימת התפוצה

וקבלו למייל דיוורים עם:

המלצות על יעדים ומקומות נחמדים

מידע על מסלולים והשראה לטיולים