ענבל רוזנטל – סיור חנויות יד שנייה בעמק חפר

01/02/2022
ענבל רוזנטל - סיור חנויות יד שנייה בעמק חפר

סיורי אופנה והשראה בעמק חפר

אני מאמינה ששילוב פרטי יד שניה במלתחה נותן לנו מראה ייחודי וגם מאפשר לנו להיות אקולוגיים ולא בזבזנים

 

מה הרקע שלך?

בין גיל 25 ל-30  בסיום התואר הראשון ניהלתי סניף של זארה, כשזארה עוד הייתה מחלוצות האופנה מחו" ל בארץ.

במהלך התקופה בזארה למדתי לימודי אוצרות באוניברסיטת תל אביב, אחת לשבוע במהלך היום החופשי שלי הצטרפתי לאוצרת דפנה נאור ולמדתי ממנה על עבודת האוצרות.

בסופו של דבר הבנתי שאני לא רוצה להיות אוצרת וחיפשתי אפיק אחר.

מניהול בזארה הגעתי לתעשיית האופנה והתחלתי את דרכי בהפקות אופנה כעוזרת של סטייליסטים בכירים ותוך זמן קצר הגעתי לתעשיית הקולנוע והטלוויזיה.

במשך 13 שנים עבדתי כמעצבת תלבושות בכירה בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה, עשיתי פרויקטים גדולים ונחשקים בארץ ובחו"ל ואף זכיתי בפרס אופיר ובפרס האקדמיה עבור עיצובי התלבושות שלי.

תוך כדי העבודה בתעשייה, עשיתי תואר שני באמנות בינתחומית וגם למדתי דברים שונים מעולמות הרוח.

נכון להיום לומדת טרילותרפיה שהיא שיטה שפיתח זן מאסטר נסים אמון שהנה למעשה מסע של איזון.

 

מה זה סטיילינג הוליסטי?

עיצוב תלבושות מתחיל מאהבה לטקסט, לסיפור. ההלבשה היא אחת הדרכים לספר את הסיפור. העבודה מתחילה מקריאת התסריט וניתוח שלו. הבנה לעומק של הדמויות ומה שעובר עליהן גם מחוץ לטקסט. מי הן, איפה הן גרות, מה מצבן הרגשי, הכלכלי, באיזו תרבות הן גדלות, באיזו תקופה.

עיצוב תלבושות מונע מסקרנות גדולה כלפי נפש האדם, מאנתרופולגיה, מירידה לפרטי פרטים ולאופן שהם בונים סיפור. (גם הלבשה לאדם פרטי עוברת מבחינתי דרך אותם מקומות, רק לפעמים באופן לא מודע).

במובן מסוים חלק גדול מהעשייה שלי הוא שילוב בין אנתרופולוגיה, פסיכולוגיה של הלבוש ואפילו עבודת אוצרות, ככה שחיברתי את כל האהבות ותחומי הלימוד שלי ביחד ולכן אני מגדירה את מה שעושה כסטיילינג הוליסטי.

 

מתי ומדוע התחלת להוביל סיורים בחנויות יד שנייה?

כשעברתי מתל אביב למושב בית חירות בעמק חפר חיפשתי חנויות ומעצבות מתוך העמק, כי אני מאמינה שראוי לאדם לפעול בתוך הקהילה בה הוא חי, גיליתי כאן מקומות מדהימים וחשבתי שיהיה נכון להכיר אותם לקהל הרחב בשילוב עם הידע הספציפי שלי.

הרעיון התחיל להתגלגל לי בראש אבל עדיין הייתי בעשייה אינטנסיבית בתעשייה וזה המתין לזמנו ואז ילדתי וחופשת הלידה שלי התחברה עם הסגר הראשון של הקורונה ופתאום נוצר הזמן לבנות את הסיורים. בנובמבר 2021 התחלתי להוביל את הסיורים ומיד הם הפכו (לשמחתי הרבה) ללהיט.

הרשמה לסיור חנויות יד שנייה בעמק חפר

הזמנה של סיור פרטי

 

למה יד שנייה?

אני אוהבת פרטי יד שניה עוד מהילדות שלי, הרבה לפני שזה הפך להיות טרנד.

כשהלבשתי סרטים וסדרות, תמיד אהבתי לרכוש עבור השחקנים בגדים בחנויות יד שניה.

השיטה הזו הוכיחה את עצמה כיוון שזכיתי בפרסים יוקרתיים עבור עיצוב התלבושות וגם עמדתי בתקציב.

בגדי יד שניה הם על זמניים ועוזרים לספר סיפור אישי ומעניין יותר על כל דמות.

גם כאדם פרטי, אני מאמינה ששילוב פרטי יד שניה במלתחה נותן לנו מראה ייחודי וגם מאפשר לנו להיות אקולוגיים ולא בזבזנים.

 

אלו סוגי סיורים יש?

בכל 3 שבועות, לרוב בימי שלישי או חמישי בבוקר, יוצא סיור בין חנויות יד שניה בעמק חפר. הסיור הוא סיור אינטימי שמכיל עד 8 משתתפות ומותנה בהרשמה ותשלום מראש. הסיור מתפרסם בדף הפייסבוק שלי.

כמו כן ישנם סיורים פרטיים שמזמינים ממני ואז זו קבוצה שמגיעה ביחד. למשל נשים שחוגגות יום הולדת לחברה, מסיבת רווקות. נשות משפחה אחת שחוגגות אירוע, יום גיבוש למשרד ועוד.

בסיורים הפרטיים אני משלבת גם מעצבות מקומיות ולא רק חנויות יד שניה, אלא אם כן מבקשים ממני רק יד שניה.

ענבל רוזנטל - סיור חנויות יד שנייה בעמק חפר

היכן נערכים הסיורים ומה הם כוללים?

הסיורים נערכים בחנויות יד שניה בעמק חפר ובכל פעם אני משנה את קצת את תמהיל החנויות. הסיור מתחיל בעגלת קפה או בית קפה מקומי. כל סיור נפתח בהרצאה קלה על עולם האופנה והפסיכולוגיה של הלבוש.

אנחנו עוברים בין שלוש חנויות שונות ובכל חנות אנחנו שומעות את הסיפור של בעלת החנות ואת האג'נדה שלה, אני נותנת טיפים שונים מעולמות הסטיילינג ההוליסטי וטיפים לגבי מבנה גוף וקניה נכונה. בכל חנות יש זמן למדוד להתנסות ולהתרשם.

אני משתדלת לבנות את הסיורים ככה שכל החנויות יהיו קרובות זו לזו, אך עדיין יש צורך ברכב על מנת לנוע ממקום למקום.

אורך הסיור הוא כ4 שעות.

 

למי הם מתאימים?

לנשים בכל הגילאים שרוצות לפרגן לעצמן בוקר של השראה וכיף, בין המון פינות ירוקות. לפתוח את הראש להסתכלות קצת אחרת על עולם האופנה ועל עצמן.

אמהות ובנות, חברות וגם כאלה שמתאים להן רגע לעצמן לבד.

 

מה את אוהבת בסיורים הללו?

את החיבורים שנוצרים בין הנשים, את הפרגון ההדדי, הצחוקים, האינטימיות שנוצרת באופן טבעי כשנשים מודדות בגדים אחת ליד השניה ומשתפות בסיפורים תוך כדי. את הזכות שיש לי לתת מהידע שלי, את החשיפה של הקהל שלי לחנויות חדשות וסגנונות חדשים.

ענבל רוזנטל - סיור חנויות יד שנייה בעמק חפר

איזה עוד דברים יש לך בארסנל?

סטיילינג אישי – תהליך של אחת על אחת שכולל הדרכת סטיילינג בארון הבגדים הפרטי של הלקוחה. על מנת לעזור לה להיראות במיטבה, ליצר שילובים חדשים מתוך המלאי הקיים בארון שלה (כשאנחנו עושות שילובים חדשים שלא חשבנו עליהם קודם זה פותח לנו את האופציה  למשחקיות ויצירתיות ואפילו לשינוי דפוסים בעוד תחומים בחיים). בסוף התהליך, אם צריך השלמות, אנחנו עושות רשימה ויוצאות לקניות (או שהיא יוצאת לבד עם רשימה והמלצות שלי).

סדנאות סטיילינג בהזמנה אישית לאנשים פרטיים או ארגונים.

 

איך עברה עליך תקופת הקורונה?

בתקופת הקורונה הייתי בדיוק בסוף חופשת הלידה שלי והיא הייתה ״גיים צ׳ינג׳ר״, כי במקום לחזור לעבודה, הייתי בבית עם תינוק ויכולתי לברוא מציאות חדשה עבורי ולהתחיל להתנסות בדברים חדשים שתמיד רציתי אבל לא מצאתי את הזמן (מכירות יד שניה, הרצאות זום, בניית הסיורים).

אלו דברים שכנראה לא הייתי מגיעה לעשות אם הייתי חוזרת למירוץ העכברים ממקודם. הודיתי לאלוהים שעברתי מהעיר לכפר ואני יכולה להיות בחוץ בטבע במהלך הסגר ולא לכודה בין 4 קירות.

 

מהם התכנונים שלך לשנה הקרובה?

סיורים בין מעצבות וחנויות בעמק לא רק במתכונת יד שניה או כסיורים פרטיים – סיור שיהיה בנוי ממש כמו התלבשות החל מהלבשה תחתונה שהיא הבסיס לאיך כל בגד מונח על הגוף שלנו, דרך הביגוד וכלה באקססוריז. ממש כפי שהייתי בונה לדמות בסדרה. ושיהיה מבוסס כמובן על קניה נכונה ומתאימה שמאפשרת לכל פריט לשמש אותנו לאורך זמן רב.

בקיץ יהיו גם פעם בחודש סיורי ערב "girl's night out" שבהן החנויות יפתחו רק עבורנו ונסיים עם קוסמופוליטן בבר מקומי.

 

ולסיום המלצה על שני מקומות שאת אוהבת בעמק חפר

וואו יש כל כך הרבה. מתחם הקואופ האורגני של גבעת חיים איחוד – יש בו הכל: פינות קסם, פיצה, קפה, בר בריאות, מכולת אורגנית, חנות יד שניה, פרחים, אמנות. חוף הים – בגלל החוף עברתי לפה. התאהבתי בחלקת האלוהים הזו . החוף, הצוק, המים.

הרשמה לסיור חנויות יד שנייה בעמק חפר

 

ענבל רוזנטל - סיור חנויות יד שנייה בעמק חפר

טרמינל » אינדקס יזמי תיירות » ענבל רוזנטל – סיור חנויות יד שנייה בעמק חפר

תגובות פייסבוק

לקריאה נוספת

Leave a Comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

לורשה

מוזמנים להמשיך לראות עולם

הצטרפו לרשימת התפוצה

וקבלו למייל דיוורים עם:

המלצות על יעדים ומקומות נחמדים

מידע על מסלולים והשראה לטיולים