עופר גלמונד – ארגון טיולים לאלסקה ומערב קנדה

20/01/2021
עופר גלמונד מסעות גיאוגרפיים - ארגון טיולים לאלסקה

גלמונד מסעות גיאוגרפיים – טיולים לאלסקה ומערב קנדה

אלסקה היא אחד המקומות האחרונים בגלובוס שעדיין מציע שטחים עצומים של טבע, כמעט ללא הפרעה של אנשים

 

מה הרקע שלך?

התחלתי לטייל באלסקה ב-1997, בטיול אחרי הצבא. כשהמשכתי לטייל בעולם המשכתי גם למצוא כל מיני תירוצים כדי לחזור לאלסקה: פעם אחת בשביל לעבוד עם כלבי מזחלות בחורף, פעם אחרת כדי להתנדב בפרויקט מעקב אחרי דגי סלמון, וכמובן גם סתם כדי לטייל.

בשלב מסוים, כשכבר התחלתי ללמוד לתואר ראשון בגיאוגרפיה בארץ, הגעתי שוב לאלסקה כדי להשתתף בקורס קיץ באוניברסיטה המקומית. למזלי נפלתי על מנחה מעולה, שגם לימד את התחום שעניין אותי וגם היה דובר עברית (מה הסיכוי), ומשם הדרך לתואר שני באוניברסיטה של אלסקה הייתה קצרה. גרתי באנקורג' ארבע שנים, במהלכן גם הדרכתי טיולים בחברה אלסקנית מקומית, ומשם המשכתי לעוד כמה חודשים בקנדה (ויקטוריה, BC). ואז משום מה חזרתי לארץ 🙂

 

מתי ולמה פתחת את העסק שלך?

התואר השני שלי באלסקה עסק בהשפעות של רעידות אדמה על האבולוציה של דגי סטיקלבק במפרץ אלסקה. המחקר עצמו היה מרתק, אבל כשחזרתי לארץ אי אפשר להגיד שהייתה דרישה כלשהיא לכישורים שלי. למזלי, בזמן שגרתי באלסקה פתחתי בלוג בסיסי עם קצת מידע בעברית על אלסקה. בתקופה הזו לא היו כמעט מקורות מידע מסודרים על אלסקה בעברית ברשת, ומהר מאוד זה תפס חזק בגוגל.

באותה תקופה  עבדתי בחנות לציוד טיולים, אבל במקביל התחילו להגיע פניות ממטיילים שביקשו סיוע בתכנון הטיול. כשהגיעה פניה מקבוצה של 12 מטיילים שביקשה שאטפל להם בסידורי הקרקע לטיול, החלטתי לקפוץ למים ועברתי לעסוק בזה פול טיים. פתחתי חברה בשם "גלמונד מסעות גיאוגרפיים", וזה מה שאני עושה עד היום. מהמחקר של דגי הסטיקלבק נשאר רק הלוגו של החברה.

 

מדוע בחרת להתמחות דווקא באלסקה ומערב קנדה?

טיילתי בהרבה מקומות, אבל את מה שאלסקה וקנדה מציעות לא ראיתי במקומות אחרים. אלסקה היא אחד המקומות האחרונים בגלובוס שעדיין מציע שטחים עצומים של טבע, כמעט ללא הפרעה של אנשים. היא מציעה שילוב של נופים מדהימים, תופעות טבע מרהיבות, ריכוז גדול של בעלי חיים, ותרבות מקומית של אזורי ספר עם תושבים קשוחים מאוד, ידידותיים מאוד ו(בחלקם גם) מוזרים מאוד. כל זה מגיע בחבילה עם תשתית אמריקאית שמאפשרת לטייל בצורה עצמאית בקלות יחסית.

את קנדה הוספתי אחרי שראיתי שהרבה מטיילים רוצים לשלב את הביקור שם עם אלסקה. האזורים המתויירים של קנדה הם פחות פראיים בהשוואה לאלסקה, אבל הנופים ברוקיס הקנדיים הם מהיפים שראיתי – ואם רוצים למצוא אזורים פראיים ומנותקים, אז גם לקנדה לא חסר.

 

מה מיוחד בטיולים שלך?

קודם כל, מיקוד ביעד מסוים מביא איתו כמה יתרונות ייחודיים: היכרות אישית עם הספקים, מחירים טובים וכמובן היכרות הכי מעמיקה שיש עם היעד. ספציפית לגבי טיול לאלסקה, יש גם אתגרים שצריך לקחת בחשבון: מערכת כבישים מצומצמת, עונה קצרה מאוד, ומעט מקומות לינה בחלק מהמקומות. מטיילים שעושים את המאמץ להגיע עד שם, בדר"כ רוצים להוציא מהטיול את המקסימום, ולכן שווה להשקיע במסלול שיהיה בנוי נכון, ולסגור את ההזמנות הדרושות לטיול הרבה זמן מראש. גם מזג האוויר משחק תפקיד בטיול, ולכן אנחנו גם מציעים תמיכה של 24/7 במהלך הטיול כדי לסייע ללקוחות במקרה של הפתעות ושינויים תוך כדי הטיול.

 

איזה סוגי טיולים אתה מציע?

רוב הטיולים שלנו הם טיולים עצמאיים: יש לנו באתר מגוון מסלולים, ואפשר להזמין כל אחד מהם ישירות מהאתר – או לפנות אלינו, לתאם פגישת יעוץ (אפשר גם בזום, בכיף) ולבנות איתנו מסלול בהתאמה אישית.

לגבי טיולים מאורגנים: אנחנו מציעים טיול מאורגן לאלסקה בקבוצה קטנה (עד 12 מטיילים בלבד). מדובר על מסלול ייחודי שכולל כמה אזורים יפהפיים שקשה לטייל בהם עם קבוצות גדולות, ולכן אנחנו החברה הישראלית היחידה שמוציאה לשם טיולים מאורגנים. בשנים האחרונות היה גידול משמעותי בדרישה לטיולים האלו, וב-2019 הוצאנו שש קבוצות. ב-2021 אנחנו מציעים גם טיול מאורגן להרי הרוקי הקנדיים ולבריטיש קולומביה, שאותו בנינו בשיתוף עם החבר'ה של נאק טסלי (הלודג' של דורון אראל בקנדה) – גם כאן מדובר על קבוצה קטנה, בטיול שמותאם במיוחד לחובבי הליכה.

בנוסף לטיולים האלו אנחנו מוכרים גם שייט גיאוגרפי לאלסקה. לא מדובר על הקרוזים המסורתיים הגדולים והתיירותיים אלא על ספינות קטנות (עד 100 איש) שמציעות גם טיולים נוספים בזמן השייט, כמו קיאקים או טיולים רגליים בהדרכת צוות האוניה. מדובר על מוצר יקר יחסית, אבל זו אחת הדרכים הכי טובות לראות את אלסקה כמו שצריך (ולא מהקומה ה-12 של אניית קרוז).

 

מה הדבר שאתה הכי אוהב בעבודה שלך?

את התחושה שהצלחת להעביר ללקוחות את ההתלהבות שלך מהאזור המיוחד הזה. זה לא קשה, אגב – מי שמגיע לאלסקה ולקנדה מבין מהר מאוד מאיפה ההתלהבות. אני לא צריך לעבוד קשה בלשכנע.

 

איך הקורונה השפיעה על העסק שלך?

אה כן, זה. כבר בתחילת המשבר יצאנו מהמשרד שלנו בת"א ועברנו לעבודה מהבית. לצערי, זה גם היה השלב שבו הצוות הצטמצם בחצי, משישה לשלושה. בחודשים הראשונים היינו עסוקים בהחזרים ללקוחות ובביטול הזמנות. ביולי-אוגוסט העובדים יצאו לחל"ת, ואז הגיעו כמה חודשים שבהם עיקר העבודה שלי היה סביב שיפור התשתית (עבודה על האתר, בעיקר).

בחודשים האחרונים אני עובד לבד, מהבית, בניסיון להוציא טיולים בקיץ הקרוב. המטיילים כמובן חוששים להתחייב ולכן הטיולים נמכרים בשלב זה ללא צורך במקדמה וללא דמי ביטול, כשהלקוח צריך להחליט אם הוא יוצא לטיול רק חודשיים לפני היציאה. לשמחתי הקהל בהחלט מביע עניין, ואני מקווה שזה יאפשר לנו לחזור לפעילות אמיתית לקראת הקיץ (בכפוף לקרב בין החיסונים למוטציות, כמובן).

 

מה החלומות והתחזיות שלך לשנת 2021?

חלומות – לא צריך יותר מדי, מספיק לי שנצליח להוציא כמה מטיילים לאלסקה. רק שנראה שזה אפשרי ושנדע שהמודל חזר לעבוד. תחזיות? 50-50, אבל קצת אופטימיות לא יכולה להזיק, אז 51-49 לטובת החיסונים. שיהיה.

 

ולסיום טיפ נחמד למבקרים עצמאיים באלסקה

בואו בסתיו! סוף אוגוסט / תחילת ספטמבר זה אמנם השוליים של העונה, אבל זו עונה יפהפיה באלסקה: הצמחייה מקבלת גוונים מרהיבים של צהוב ואדום, אורות הצפון חוזרים להאיר את הלילה, ואפילו המחירים יכולים פה ושם קצת לרדת. מומלץ בחום.

 

לאתר של עופר גלמונד

טרמינל » אינדקס יזמי תיירות » עופר גלמונד – ארגון טיולים לאלסקה ומערב קנדה

תגובות פייסבוק

לקריאה נוספת

Leave a Comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

הטבה מיוחדת

12% הנחה בביטוח הנסיעות לחו"ל

לורשה

מוזמנים להמשיך לראות עולם

הצטרפו לרשימת התפוצה

וקבלו למייל דיוורים עם:

המלצות על יעדים ומקומות נחמדים

מידע על מסלולים והשראה לטיולים