רות רונן – מובילה ומנחה של טיולי נשים

29/06/2021
רות רונן טיולי נשים

כנפי רוח – טיולי נשים בארץ ובעולם

הצטרפות לטיול שלי היא הצטרפות למסע אלייך, מסע היכרות עם עצמך, לצאת למסע מבלי שאת מכירה את הנשים, לנופים אחרים, להתמסר, לאפשר לעצמך, לראות את עצמך במרכז מבלי להתנצל

 

מי את ומה הרקע שלך?

רות רונן, בת 42 יזמית, נשואה ואמא לארבעה ילדים. יוצרת,  מובילה ומנחה טיולי נשים. מראה לכל אחת את "כנפי הרוח" שלה. מנחת קבוצות מטעם מכון אדלר. בעלת עסק נוסף של שעות סיפור וימי הולדת לילדים.  הייתי שליחת הסוכנות היהודית באיטליה, האימהות, ההפעלות והתאוריה החיובית האדלריאנית באה לידי ביטוי במסעות.

לאתר של רות רונן – כנפי רוח

 

ספרי לי על העסק שלך כנפי רוח , מתי ולמה הקמת אותו?

בגיל שלושים, אמא לילד בן שלוש ובהריון נוסף, החלטתי להפוך לעצמית בעקבות שני אירועים עיקריים ומשמעותיים בחיי. באמצע החיים, אמי, נרקיסית ז"ל,  חלתה בסרטן וכעבור כמה חודשים מעטים נפטרה. האירוע המטלטל הזה, גרם לי להבין בצורה  עמוקה שהחיים שלנו קצרים ולא וודאים, שאין מה לדחות חלומות ו"לחכות לפנסיה" אלא לחיות את החיים שאנחנו רוצים עכשיו בלי עכבות.

עבדתי במשרה מלאה והייתי בתחילת האימהות שלי. בני יהונתן היה בן שלוש, הרגיש לי לא נכון ולא הגיוני עבורי להגיע מותשת בסוף היום ולהיות אתו שעתיים בלבד. אהבתי והייתי מוכשרת במשחק ותיאטרון וחיי כאמא לילד בן שלוש סבבו סביב סיפורים, הצגות ושעות סיפור.

יום אחד הגננת איחרה לגן וכשהגעתי ראיתי את הסייעת עם שלושים זעטוטים, החלטתי להישאר, לקחתי ספר ולאט לאט כל הילדים התקבצו סביבי, כל כך נהניתי להמחיז להם את הסיפור, לראות את המבטים של הילדים, כשהגננת הגיעה ויצאתי מהגן, ידעתי שזה מה שאני אעשה. הייתי בהיריון השני והחלטתי שאני עוזבת את מרכז פרס ויוצאת לעצמאות וכך יצרתי את "רות בארץ הסיפורים" תיאטרון סיפור לילדים.

כעבור שמונה שנים, אחרי ש"רות בארץ הסיפורים" הפך למותג עם מפעילות, ימי הולדת ושעות סיפור בכל הארץ, הרגשתי שכמו שיהונתן בני, גדל והינו בן 11, גם אני התבגרתי. שעות הסיפור פחות דיברו אליי וחשבתי על שינוי. התחלתי ללמוד הנחיית קבוצות במכון אדלר והבנתי את כוחה של דינמיקה קבוצתית לעודד, להצמיח ולשנות השקפות ואמונות. למדתי במקביל לימודי ימימה עם קבוצת נשים מהמושב שהפכה לקבוצת חברות וכשחשבנו לצאת לטיול לחו"ל (כמו כל קבוצת חברות שתמיד חולמת על זה) טל, אחת הנשים אמרה לי "רות, רק את יכולה להוציא אותנו, כל השאר רק מדברות". הרגע הזה, עבורי היה הבנה עמוקה שרואים בי כאחת שמובילה נשים, משהו שאני לא ראיתי, תפסתי את עצמי כ"מפעילה שעובדת עם ילדים".

כאישה, אמא לארבעה ילדים, עצמאית, הרגשתי שאנחנו כל הזמן מג'נגלות, אחראיות, צריכות לתפקד ונמצאות בתחתית סדר העדיפויות שלנו, גם כשאנחנו יוצאות לחופשה משפחתית, אנחנו דואגות לכל המשפחה, איפה נטייל, איפה נאכל וכ'ו.  רציתי לייצר טיול בוטיק רגוע שיצור הזדמנות לכל אישה להיות ולהקשיב לעצמה, לעצור את המרוץ היומיומי, לצאת מהשגרה ולהכיר נשים חדשות שתהפוכנה לחברות למסע ולחיים.

 

מה מיוחד במסעות שאת מארגנת?

המסעות הם למקומות אותנטיים "שלא תגיעי אליהם בלעדיי", משלבים טבע, מפגשים עם נשים מקומיות ואורח חיים שונה, קולינריה, לינה במקומות עם אוירה מיוחדת, בכל טיול יש מפגשים בנושאים של התפתחות וחשיבה חיובית, יש יומן מסע הכולל טקסטים, מקום לכתיבה אישית.

יותר מכל מה שמיוחד במסע הוא העובדה שזה מסע אלייך, מסע פנימה, לגלות בך את החוזקות והיחודיות שלך, לגלות שוב את שמחת החיים, את היכולות שלך.

 

מדוע קראת להם מסעות התעור-רות?

לעסק קראתי "כנפי רוח" מתוך השיר של הרב קוק "בן אדם עלה למעלה עלה, כי כח רב בך יש לך כנפי רוח, אל תכחש בם פן יכחשו לך".

מבחינתי לכל אחת יש כנפי רוח, היחודיות של  כל אחת ואחת, הדרך שלה, הכוח שלה שמניע אותה  לפרוש אותם, החזון שלי הוא שכל אחת תחזור מהטיול ותדע שיש לה כנפי רוח.

במהלך הטיול השלישי, עינת, אחת המטיילות, אמרה לי : אני מרגישה שהטיול הזה הוא מסע התעור-רות . התעוררות לחיים, יקיצה מתרדמת של שיגרה, של חיים על אוטומט והתעוררות – שימת לב ליופי של החיים, של הטבע, לאפשרויות, לחיים ערים של שמחה ואפשרויות של בחירה.

הצטרפות לטיול שלי הוא הצטרפות למסע אלייך, מסע היכרות עם עצמך, לצאת למסע מבלי שאת מכירה את הנשים, לנופים אחרים, להתמסר, לאפשר לעצמך, לראות את עצמך במרכז מבלי להתנצל.

רות רונן טיולי נשים

 

איזה סוגי מסעות יש לך?

המסעות בדגש על מערכות יחסים, צמיחה והתפתחות. כשמערכות היחסים שלנו מיטיבות ומצמיחות, אנחנו חיים חיים שיכולים לאפשר לנו התפתחות צמיחה ואושר.

מסע התעוררות : מסע בדגש על מערכות היחסים של כל אחת ואחת עם עצמה, היציאה לבד למסע, מבלי שאת מכירה ומכירים אותך, להתמסר לכתיבה, לתוכנית ללא שליטתך, זו יציאה מאיזור הנוחות. מסע שיש בו הזדמנות לעצור, להתבונן, לראות את עצמך באור נוסף.

מסעות אמהות ובנות: מסע מקרב בין אמא ובת ששם דגש על חויות ופעילויות שיוצרות קרבה, שיח זמן איכות בין אימהות לבנות.

מסעות לזוגות – ממש בימים אלו אני משיקה טיול ראשון לזוגות שנמצאים במערכת יחסים. הזדמנות להכיר מעגלי זוגות  חדשים, לצאת להרפתקאה חדשה, להעמיק את הקשר בחויות ובשיח ומפגשים שביום יום אין לנו הזדמנות לעצור ולשוחח ולומר אחד לשני.

 

המסעות מאופיינים בכמה ימים – חמישה עד שבוע ימים, כל אחת יכולה לאפשר לעצמה כמה ימים של התנתקות, גם מהעבודה, מהבית ומהמשפחה.

קהל היעד הוא נשים שרוצות לעבור חוויה אחרת, שמבינות שזה לא טיול סטנדרטי, נשים שמחות, נשים לא שיפוטיות, נשים שלא מפחדות להתקרב לעצמן, נשים שאוהבות את החיים.

הגיל הוא לא פונקציה, אני נהנית לראות חברויות שנרקמות בין נשים בגילאים שונים. רוב הנשים שמצטרפות מגילאי 35 פלוס ועד 65 והחיבור בין הנשים מרתק.

 

מהם הטיולים הקרובים שאת מוציאה?

* טיול אמהות ונערים/,נערות ( אפשרי גם סבתות קוליות) גילאי 12-14 לאיטליה ~נותרו ארבעה מקומות אחרונים.
* מסע נשים ביולי ~6-10 להרי הקרפטים ברומניה.
* ספטמבר – איטליה, חבל אומבריה – 13-17 בספטמבר

פרטים מלאים על הטיולים הקרובים באתר של כנפי רוח

 

מה הדבר שאת הכי אוהבת בעבודה שלך?

אני אוהבת את המפגשים עם הנשים, כל אחת עולם ומלואו. זכות להכיר לעומק נשים, לשמוע סיפורים ותובנות של כל אחת. אני אוהבת לראות את האינטראקציה שנרקמת כקבוצה, את כוחה של אחוות נשים, כוח העידוד, ולהבין שהשמחה מדבקת ויכולה לעבור במסע של כמה ימים לכולן. אני אוהבת לראות איך נשים לאט לאט מורידות את "המסיכות" מתמסרות לטיול, לחוסר הוודאות, לשחרור, לחופש הפנימי ולראות איך כל אחת מגלה עוד רבדים בעצמה בזכות המסע. אני אוהבת את היצירה, לברוא טיול מהתחלתו ועד סופו, להפתיע ולדעת שהשמיים הם הגבול.

 

מה החלומות והתכנונים שלך לשנה הקרובה?

השנה האחרונה שנת הקורונה נתנה לי להבין שאפשר לתכנן תכנונים אבל המציאות יכולה להראות אחרת. גם ברגע זה, כשאני כותבת את שורות אלו, יש דיבורים על ויראנט חדש שעלול שוב לשנות את המצב. בזכות הקורונה הבנתי שהמהות שלי היא להוביל מפגשים משמעותיים בין נשים, להראות לכל אחת את החוזקות שלה, האמונה בעצמה ואת שמחת החיים וזה לא משנה איפה זה מתקיים, בארץ או בחול.

אני מקווה מאוד לחזור למסעות בחו"ל, כרגע למקומות שכבר הוצאתי ואני מרגישה בהם בבית,  לרומניה ולאיטליה. אבל, גם אם במהלך השנה הטיולים לחו"ל לא יתאפשרו אמשיך להוציא מסעות בארץ.

כמו כן, להעביר מפגשי נשים תהליכיים בנושא של התפתחות וחשיבה חיובית ומפגשי אימהות בגישה החיובית והתאוריה האדלריאנית.

 

לאתר של רות

טרמינל » אינדקס יזמי תיירות » רות רונן – מובילה ומנחה של טיולי נשים

תגובות פייסבוק

לקריאה נוספת

1 Comment

זיוה קפלן 17/02/2022 at 2:21 pm

אשמח לקבל אינפורמציה על הטיולים בחודש אוגוסט. תודה, זיוה

Reply

Leave a Comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

לורשה

מוזמנים להמשיך לראות עולם

הצטרפו לרשימת התפוצה

וקבלו למייל דיוורים עם:

המלצות על יעדים ומקומות נחמדים

מידע על מסלולים והשראה לטיולים