עשרה סיורי אמנות בארץ ובחו"ל

14/07/2022
Talking Art - סיורי אמנות, עיצוב ואדריכלות

סיורי גלריות ומוזיאונים ומפגשים עם יוצרים ואמנים

 

הנושא של אמנות ואומנות הוא נושא שמעניין אותי גם כשאני מטיילת, בארץ או בחו"ל.

סיורי אמנות מודרכים הן דרך טובה להכיר אמנים ויוצרים, להגיע לתערוכות וגלריות מעניינות, לשמוע את הסיפורים שמאחורי יצירות האמנות/

סיורי אמנות ואומנות מאפשרים להכיר עיר או יעד דרך האמנות והאומנות שלה והאנשים שיוצרים אותם.

בחרתי להמליץ על עשר יזמיות תיירות שמובילות סיורי וטיולי אמנות ואומנות בארץ ובעולם.

בסוף הכתבה הוספתי גם קישורים ליזמים נוספים שמציעים סיורים וטיולים העוסקים באמנות, עיצוב ותרבות

 

TALKING ART – סיורי אמנות, עיצוב ואדריכלות

מה: סיורי אמנות בישראל וסיורי אמנות בעברית בערי בירה באירופה. מיזם של שני ורנר, הכולל סיורי אמנות  פתוחים לקהל שיוצאים למקומות שונים בתל אביב ובירושלים; וסיורים מותאמים לקבוצות פרטיות, שתפורים לפי הרצונות שלהם.

ליין סיורי הבוטיק של TALKING ART מציע נופשונים דו-יומיים הכוללים מיטב פינוקים ותוכן באוצרות מהודקת, סיורים של כמה ימים ליעדים שונים באירופה – בקרוב לביאנלה בונציה.

לאחרונה הם השיקו את Talking Art LOCALS, סיורי אמנות בעברית בערי בירה באירופה. הסיורים מודרכים על ידי אמנים ואוצרים ישראלים שמתגוררים מחוץ לארץ והם מהווים שלוחה דומה מאוד לעשייה שלנו כאן.

מוטו: אמנות עכשווית היא כלי משמעותי ביותר להבין באמצעותו את המקום והזמן שאנו חיים בו

אתר

ראיון עם שני ורנר
Talking Art - סיורי אמנות, עיצוב ואדריכלות

 

בית הזכוכית – סיורי אמנות בניו יורק בעברית

סיורי אמנות בהדרכת ליטל דותן ואיל פרי, צמד אמנים מקומי, המאפשרים לחוות לעומק את ניו יורק.

הסיורים של בית הזכוכית מתקיימים במתכונת של סיורים קבוצתיים בימים ושעות קבועים לכל איזור סיור או נושא. חלקם סיורי מתמקדים בשכונה או איזור מסויים וחלקם סיורי אמנות בגלריות ומוזיאונים כדוגמת: סיור גלריות בצ׳לסי, סיור במוזיאון המומה (חדש!), מוזיאון המטרופוליטן

כמו כן הם מציעים סיורים פרטיים באותו מיתווה של הסיורים הקבוצתיים ומקיימים סדנאות יצירה לקבוצות אורגניות ושני סיורים אל מחוץ לעיר (ברכב) לעמק ההדסון, אחד סיור אמנות והשני סיור חוות ולייף סטייל. בכל הסיורים ההדרכה היא בעברית והסיורים הפרטיים ניתנים גם במידת הצורך גם בשפה האנגלית

מה מייחד את הסיורים?

מה שמייחד את הסיורים שלנו זאת ההיכרות האינטימית עם העיר, התרבות המקומית והמורכבות האנושית. אנחנו נהנים לגלות עם המסיירים שלנו את רובדי העומק ותופעות שאינם על הרדאר של התייר והמבקר האופייני.

אתר

ראיון עם ליטל ואיל דותן

סיורים בניו יורק בעברית סיורי בית הזכוכית

 

סיגל וייסבין רוזמן – -‏Miz Culture סיורי תרבות ואמנים‏

סיגל מארגנת סיורי יוצרים חווייתיים ביפו/ תל אביב – כל סיור נבנה בהתאם לקבוצה, למאפייניה, לתחומי העניין ולמסר שרוצים לעסוק בו. אם זה כוח ויזמות נשית, הגירה ומקומיות, רב תרבותיות, יוצרים להט"בים ועוד.

במהלך הסיור עוברים במסלול ומתבוננים על המקום ועל הסיפור שלו בעין של חקר התרבות- מגדרית, מי הופיע פה, מי חי ויצר פה. בדרך נכנסים לחללי עבודה לפגוש אמנים מתחומי: מחול\תיאטרון, מוסיקה, כתיבה, קולנוע, אמנות פלסטית ועיצוב (כמובן שלא כולם באותו סיור). תמיד יש קו מנחה שמקשר את העשייה של כולם והשיחות שנוצרות מרגשות מאוד. הסיור משולב בטעימות אוכל מקומי- ממאפים בלקניים ועד אוכל אתיופי, מה שהאיזור מציע. ניתן לשלב בסיור גם סדנה באחד מהסטודיואים.

מה מייחד את הסיורים?

פוגשים יוצרים מרתקים עם סיפורים מרגשים, נכנסים לחדרי חזרות ורואים מה מתבשל עכשיו ממש כך שמרגישים קצת חלק מהיצירה, המון השראה – זה מעורר את היוצר שבכל אחד מאיתנו, לקחת זמן להתבוננות אחרת בדברים. וגם ההדרכה שלי: אני משלבת בה את כל התחומים שאני אוהבת – משחק (כן, גם צוחקים), ידע, אני בונה את הפרשנות שלי דרך כל התחומים שעסקתי בהם. כל סיור הוא מבחינתי פסטיבל קטן ואישי.

אתר

סיגל ויינשטיין

 

לאה פופר – סיורי אתנוגרפיה, מלאכות מסורתיות ואמנות וסיורי "רק רכבת"

לאה מתכננת ומוציאה סיורי אתנוגרפיה, אמנות ומלאכות מסורתיות ליעדים כדוגמת אוזבקיסטן, קירגיסטן, כמו גם ללונדון. כל יום טיול נבנה סביב רעיון, מקום, חפץ, מפגש ו"המעשה הנכון". תרומה ליוצר, מקום שהיא בוחרת. כאשר המטרה היא להביא ברכה עם המטיילים שלה. כל יום סיור כולל מפגש אישי עם יוצרת/יוצר. מרחב עירוני פתוח, מעבר דרכים, חיבורים להיסטוריה, לנושא היום בבניית חוויה רב תחומית. כל המסלולים שלאה בונה נמצאים מחוץ למסלולי התיירות.

במהלך הקורונה בנתה לאה סדרת טיולים בשם "רק רכבת אתנוגרפיה ואמנות בדרכים הטובות עם לאה פופר עיר אחת רחוב אחד". המטיילים מקבלים את מסלול הטיול עם שעות הגעה מנקודות איסוף מכל הארץ של הרכבת ונקודת המפגש. בתחנת המפגש מתחיל יום הטיול. לעיתים הטיול מתבצע בהליכה רגלית קצרה באתרים הסמוכים לתחנת הרכבת. לעיתים, נסיעה קצרה באוטובוס.

מה מייחד את  הטיולים?

ההתמחות שלי מזה עשרות שנים היא culture truism, כאשר הדגש הוא על המילה "תרבות". אני מקשיבה לחפצים. חפצים מדברים. הם התיעוד לקיום האדם במרחב הנקרא "עולם". דרך בניית מסלול המחבר את המטיילים, בארץ ובמדינות בהן אני מטיילת בעולם, לתרבות חומרית ואמנות אני מצליחה להעביר את "רוח המקום".

בנוסף, אני שמה דגש על אהבת המדינה . בכל יום טיול אני אומרת שטובה הארץ וטובים אנשיה ויוצריה.

לפרטים נוספים ויצירת קשר עם לאה פופר

לקריאת הראיון עם לאה פופר

לאה פופר

 

הדר מקובר מרום – סיורי אמנות, יצירה והשראה

הסיורים והטיולים של הדר משלבים סדנאות יצירה/אמנות עם ביקורים אצל יוצרים מקומיים, מפגשים מיוחדים, תערוכות מעניינות, כל זאת מבלי לפגום בהכרות משמעותית ומגוונת עם המקום בו אנחנו מבקרים.

הדר מוצאת אומנים ויוצרים מקומיים לחבור אליהם, היא בונה את הסיורים שלה ראשית על הסדנה או המפגש עם התחום או הפרסונה שהיא בוחרת למקום מסוים, ועל זה מרכיבה את התוכנית כולה.

מוטו: המטרה שלי היא להנגיש, לחשוף, להביא מידע וידע, לפתוח צוהר ולהרחיבו לעולם המלאכות, העיצוב, האומנות והאומנות

אתר

ראיון עם הדר מרום

הדר מרום מקובר

 

רינתה בלסון (רינתה בדרכים) – סיורי תוכן, עיצוב ומפגשים בגליל ובחו"ל

רינתה יוזמת ומפיקה סיורים בגליל המערבי בחיבורי תך- תפר, היוצרים מארג בהיבט חדש ושונה מהרגיל.

היא מציעה סיורים לקבוצות בגליל המערבי בדגש על חיבור בין עולם האמנות והעיצוב למלאכות מסורתיות. סיורי אמנות, לייףסטייל גלילי, יזמויות נשיות, עיצוב עם חיבור למלאכות, יצירה מקומית גלילית.

לאחרונה החלה רינתה ליזום טיולים לטרנסילבניה ברומניה בדגש על מלאכות מסורתיות ביחד עם אדריכלות, פיסול ואמנות (הטיול הראשון ייצא באוגוסט) ובנובמבר גם טיול למרוקו. טיול למרקש  עם דגש על מלאכות מסורתיות, בעלי מלאכה, יוצרים וגילדות מקומיות בתחום הטקסטיל, קליעה, ריקוע, קרמיקה ועוד

מה מייחד את הסיורים:

הייחוד בסיורי 'רינתה בדרכים' הוא החיבור בין עולמות תוכן מגוונים והמפגש האישי עם הא-נשים, ההעצמה של עסקים מקומיים, גיבוש זהות גלילית, עידוד צריכה של תרבות ואמנות

דף הפייסבוק של רינתה בלסון

ראיון עם רינתה בלסון

רינתה בדרכים סיורים, מפגשים בין מקומות לא-נשים וסיפורים מיוחדים בגליל‏

 

כלנית שכנר לאופר – מדריכת סיורי גלריות ואמנות בלונדון

כלנית מדריכה סיורי גלריות בוטיק פרטיים, tailor made, המתאימים לצרכים ספיציפים של המטיילים או המתאימים לטעמו האישי של הלקוח ותחומי התעניינותו באמנות. לצד הסיורים הפרטיים היא מציעה גם סיורי קבוצות. הסיורים מתקיימים בעברית או באנגלית, לפי קהל היעד.

סיוריי הגלריות של כלנית  מאפשרים מבט קרוב ומאתגר על סצינת האמנות העדכנית ברחבי לונדון באופן מקצועי ולא פורמלי תוך כדי שיטוט באזורים מרתקים ברחבי לונדון:

  • סיור גלריות במתחם סוהו-פיצרוביה-סנט ג'ימס-מייפר.
  • סיור אמנות באוספים של הגלריה הלאומית (The National Gallery)
  • סיור אמנות באוספים ובתערוכות מתחלפות בגלריית הדיוקנאות (The National Portrait gallery)
  • סיור אמנות באוספים של מוזיאון טייט מודרן וכן ביקור בתערוכות מתחלפות.
  • סיור גלריות ייחודי בסדנאות האמנים בדרום העיר- מפגש ודיאלוג עם האמנים בסטודיו שלהם.

מוטו: אני רוצה להפוך את האמנות למשהו כיפי עבור אלה שטרם התחברו לזה וכן לאלו שמעוניינים להעמיק את הידע שלהם, לאפשר להם להכיר מקרוב עולם האמנות בלונדון ואת השיח שלה ובמקביל אני פונה גם למי שמחפש לחוות את העיר מנקודת המבט הלונדונית.

אתר

ראיון עם כלנית שכנר לאופר

כלנית סיורי אמנות בלונדון

 

שלומית אורן | SO ART – מדריכת סיורי אמנות

הסיורים של של שלומית מאוד מגוונים: יש לה סיורים בכל המוזיאונים לאמנות במרכז (תל אביב, ארץ ישראל, הרצליה, פתח תקווה ועוד) וכן סיורי גלריות, לעיתים בשילוב עם ביקורי סטודיו אצל אמנים נבחרים.

כל אחד מאלה נותן מבט אחר: במוזיאונים פוגשים אמנות קאנונית, של אמנים שקיבלו הכרה רחבה, מהארץ ומהעולם; בגלריות פוגשים אמנות ישראלית עכשווית בועטת, סיור מסוג זה מאפשר להרגיש את הדופק של האמנות של כאן ועכשיו, והוא לעולם לא חוזר על עצמו – כל סיור גלריות שונה מחברו; הביקורים בסטודיות של האמנים מאפשרים לפגוש את האמנים פנים אל פנים, להכיר את גוף העבודה הרחב שלהם, ללמוד על הטכניקות שהם משתמשים בהן ולשאול אותם שאלות.

בנוסף ניתן להזמין גם סיור פרטי, בהתאם לטעמים, הרצונות והאילוצים של קהל היעד.

מה מייחד את הסיורים?

נקודת המבט שלי היא מאוד ייחודית בשדה האמנות הישראלי משום שהיא מאוד אינטגרטיבית: מצד אחד מקבלים את הידע וההיכרות שלי עם השדה העכשווי עם חיבה בלתי מוסתרת לתולדות האמנות, ומצד שני מקבלים הצצה אל מאחורי הקלעים של העולם הזה, איך הדברים עובדים באמת. כך אני משלבת את הידע והאהבה שלי לשני העולמות – אמנות ועסקים.

אתר

ראיון עם שלומית אורן

שלומית אורן סיורי אמנות

 

ד"ר ורדה רוטשטיין מאייר – מרצה, מלווה ומדריכת סיורי אמנות בארץ ובחו"ל

ורדה מלווה ומדריכה סיורים בארץ ובחו"ל:

בחו"ל – סיורי ערים וחבלי ארץ, סיורי אמנות, כמו הביאנלה בונציה, המוזיאונים הקטנים של פרובנס או אמנות למרגלות הפירנאים, טיולי עומק עם משמעות כמו בפורטוגל – בעקבות מגלי עולם והאנוסים. הסיורים נערכים במדינות: איטליה, סרדיניה סיציליה, דרום צרפת, פרובנס, נורמנדי- צרפת, אלזס לורן- צרפת, שוויץ, פורטוגל, צפון ספרד, מרוקו.

בארץ: סיורי גלריות ומוזיאונים.

מה מייחד את הסיורים?

המיוחד בכל הטיולים והסיורים הם הנגיעות באמנות, בסיפורי המקום, בארכיטקטורה ובסגנונות האמנות.

קהל היעד הם אנשים שמתעניינים באמנות, רוצים לגלות עיר או אזור תוך לימוד ההיסטוריה של המקום, האמנות של המקום והתרבות של המקום.

אתר

ראיון עם דר' ורדה רוטשטיין מאייר

ד"ר ורדה רוטשטיין מאייר - מלווה ומדריכת סיורי אמנות בארץ ובחו"ל

 

יעל ניצן – סיורי אמנות בצפון הארץ

יעל יוזמת סיורים בין גלריות וסטודיואים של אמנים, במיוחד בצפון הארץ. יעל מכירה אמנים רבים השמחים לארח קבוצות והיא תופרת סיורים בהתאם לכך.

מה מייחד את הסיורים שלך?

היכרות אישית, אהבת האמנות, שילוב נכון ומתאים של סיור וטיול עם מפגש מרתק עם האמנים. יש בארץ עשרות אמנים הספונים בבתיהם, הם רוצים חשיפה ולכן נהנים מביקורים ומהסברים על האמנות שלהם. מלאכת היצירה היא שמרתקת אותי ואני רואה בכל יצירה אמנות… גם בצימר ייחודי, במסעדה, במטע פירות ייחודי או בכל דבר כזה.

דף הפייסבוק של יעל ניצן

ראיון עם יעל ניצן

יעל ניצן

 

עוד סיורי אמנות, אומנות ועיצוב:

ענת עמרם –סיורים בעקבות הקרמיקה הארמנית

גלית רייסמן – TLVstyle סיורי אופנה, עיצוב וסטייל

אירית שקד – מארגנת ומובילה מסעות נשים אמנותיים

תומר חן – סיורי עיצוב ותרבות בשטוקהולם

מיטל כץ – סיור הזבל שהפך לזהב – סיור בעקבות אומני מיחזור ומייקרים נדירים

קרן יפרח – הפקת סיורי אמנות והשראה בבאר שבע

 

תגובות פייסבוק

לקריאה נוספת

1 Comment

Galit Weinberg 19/11/2022 at 2:49 pm

כמה כיף שיש כזה עושר ומגוון של סיורי אמנות על כל הקשת… זו דרך נהדרת לחוות מקום!

Reply

Leave a Comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

הטבה מיוחדת

12% הנחה בביטוח הנסיעות לחו"ל

לורשה

מוזמנים להמשיך לראות עולם

הצטרפו לרשימת התפוצה

וקבלו למייל דיוורים עם:

המלצות על יעדים ומקומות נחמדים

מידע על מסלולים והשראה לטיולים