לונדון למתקדמים: חלק א'

אוקטובר 27, 2013

לונדון עם הילדים

יי

בקיץ 2011 נסענו כל המשפחה (אב, אם, בכור בן 9.5 ועלמה בת 6.5) לשבועיים לאנגליה. את ארבעת הימים הראשונים בילינו בלונדון. אני והאב כבר ביקרנו בלונדון אי אלו פעמים (ליתר דיוק 6 פעמים) ולכן הטיול הפעם היה בגרסת לונדון למתקדמים.


וזה השיר האולטימטיבי לפתוח איתו את הפוסט

 

יי

החלק המתקדם החל כבר בבחירת הלינה. במקום למצוא מלון במרכז, כפי שהרוב עושים, בחרתי מלון מרשת פרמייר אין בשכונת המפסטד בצפון לונדון, מכיוון שכבר הרבה זמן אני מפנטזת על השכונה הזו.

***

טיסת בוקר של אל-על השדה כמעט ריק. יושבים במושב של ארבעה עם מסכים אישיים לכל אחד, מה שאומר שהטיסה חולפת בקלילות ובמהירות.

התור בהגירה ארוך מאד, ביציאה אוסף אותנו הנהג של minicabsinlondon. נוסעים לשכונת המפסטד בהדרך עוברים בכל מיני שכונות 'לא ממש טובות' של צפון לונדון, אח"כ מן הסתם נשמע על חלקן בחדשות.

כל הדרך אני מתפללת שהמפסטד תראה יותר טוב מהשכונות לעיל.

ואכן המפסטד איננה מכזיבה והיא כל מי שייחלתי לו בלונדון. יפה, שכונתית, כמעט ללא תיירים ומהגרים ומאידך משופעת בחנויות ומסעדות.

בשעות אחה"צ, לאחר שמתארגנים במלון המצוין, אנחנו עייפים ורעבים, מחליטים להסתפק בסיור בHIGH STREET של המפסטד, אוכלים בגי'רף המקומי, מקנחים בגלידה, ומבלים את הזמן עד לסגירת החנויות בחנות ספרים ע-נ-ק-י-ת. פתיחה נהדרת ללונדון.

עע

 

טיול משפחתי ללונדון
חלון בהמפסטד

יום חמישי – בסימן תחבורה

מתחילים עם ארוחת בוקר מצויינת במלון.
ממשיכים לתחתית שנמצאת חמש דקות הליכה מהמלון. מתלבטים איזה סוג כרטיס לרכוש, זקנה בריטית חביבה נגשת אלינו ומייעצת לנו ברב סבלנות לקנות אוייסטר כי זה ייצא זול יותר לשלושה ימים.

מקשיבים לה ויורדים לטיוב.

יש לי סימפטיה מאד גדולה לתחתית הלונדונית. לדעתי בפעם הראשונה שביקרתי בלונדון המפה שלה נצרבה במוחי ובכל פעם שאני בלונדון היא מתעוררת לחיים ואני מהופנטת מנווטת ביעילות במסדרונותיה.

כמו כן, הכרזות, הפרסומות והאיורים התלויים בתחתית אוהבים עלי במיוחד. זכרו אותם, עוד נשוב אליהם בהמשך היום.

 

התחנה שלנו. לקוח מהבלוג שעוסק בתחתית של לונדון londonunderworld

יוצאים בתחנת ווטרלו המרשימה ומשם לגלגל הענק. מביטים עליו, צופים על הביג בן, זהו, סימנו V על שני אתרים לונדונים, אפשר להמשיך בטיול האמיתי. מתחילים בצעדה מזרחה לאורך הגדה הדרומית.

 

יי

באחת עשרה השנים בהם לא הייתי בלונדון חל פיתוח מואץ באיזור ואני נהנית לשוטט לגלות את השיפוץ המאסיבי. תחנת היעד היא הטייט מודרן.

ממ

 

עע

מבנה מרשים, פחות משנה לי מה מוצג, פשוט כייף לטפס במדרגות הנעות ולהיחשף לתכנון של המוזיאון. בין לבין מציצים גם בתערוכות, שותים קפה, בודקים את החנות של המוזיאון. מקום מומלץ!

ע' רוצה חנויות – אני מציעה קובנט גרדן, ולכן חוצים את התמז בגשר המילניום.

עע

גשר על הנהר תמז

מתפעמים מכנסיית סנט פול (ההיא מ'מרי פופינס'…)  וקופצים בתחתית לקובנט גרדן.

המומים מכמות האנשים בקובנט. זו הפעם היחידה בה נתקלנו בצפיפות הלונדונית המדוברת. אחרי סיבוב בקובנט גרדן ממצים את הרעיון, אוכלים ארוחת צהרים בחנות האוכל של מרקס אנד ספסנסר וחוזרים לקובנט, למוזיאון התחבורה.

התחתית בשנות השישים

 

אני נהג רכבת, לאן אתם נוסעים?

 

יי

מוזיאון מומלץ ביותר. אינטראקטיבי, מעוצב להפליא ועוסק בנושא האהוב עלי 'התחתית הלונדונית' (וגם האוטובוסים האדומים המקסימים). אני מתפעמת מהכרזות הישנות ואף רוכשת לי כמה.

 יי

הכרזה שבחרנו. אפשר גם לרכוש בחנות המוזיאון אונלייין

נלהבים מהחוויה הנוסטלגית מקנחים בגלידה באיזור הניל יארד.

את ארוחת הערב אנחנו כבר מבצעים במסעדה יפנית יקרה מדי בהמפסטד, הקטנה נרדמת באמצע מרק המיסו שלה וישנה כל הארוחה. מזל שהמלון קרוב.

לחלק ב' של הטיול בלונדון

פינת השיר היומי: רכבת אחרונה ללונדון

רוצים לקרוא עוד?

תגובות פייסבוק

2 תגובות

לונדון - קישורים - רואה עולם ינואר 30, 2016 12:45 am

[…] לונדון עם ילדים […]

תגובה
לונדון למתקדמים - חלק ב - רואה עולם פברואר 1, 2016 1:16 pm

[…] אוקטובר 27, 2013 יום חמישי –  עוד מעט הנה ירד פה גשם. בוא ונשאר בחוץ…. יי לחלק הראשון של הטיול […]

תגובה

השאר תגובה

אשמח גם להצטרף לרשימת התפוצה

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com

מוזמנים להמשיך ולראות עולם

 

הצטרפו לרשימת התפוצה וקבלו: 

 

מידע על  מסלולים ויעדים

 

סיפורי מסע מיוחדים

 

עדכונים על הטבות ומבצעים

תודה על הרשמתך! כדי להצטרף לרשימה יש לאשר את המייל שנשלח אליך ברגעים אלו ממש