נעמה ספיר – סיורים מודרכים בבאר שבע

21/01/2022
נעמה ספיר סיורים מודרכים בבאר שבע צילום:יהודה ספיר

I LOVE BASH – סיורים בבאר שבע המתחדשת

הסיורים שלנו חושפים את פניה היפות של באר שבע, את התהליכים, המרחבים ובעיקר – את האנשים

 

מה הרקע שלך?

אני תושבת הנגב כל חיי ומרכז החיים שלי, גם המקצועיים וגם האישיים הוא בבאר שבע. אני אוהבת מאוד את העיר ואת החיים בה. ועד היום כל משפחתי גרה בעיר ובסביבה.

במהלך הלימודים שלי לתואר ראשון ושני באוניברסיטת בן גוריון התאהבתי בעיר עוד יותר ויחד עם מי שהיה השותף שלי בתחילת הדרך, בעז ברזילי, הקמתי את מיזם I LOVE BASH. החלום היה להעביר לאנשים אחרים מהעיר ומחוצה לה את מה שאנחנו רואים בבאר שבע, את ההתפתחות האדירה שלה וההתחדשות הייחודית שלה. מה שהתחיל כחלום קטן הפך למיזם שהעסיק עד היום עשרות צעירים, וגרם לעשרות אלפי אנשים להתאהב בבאר שבע ולהכיר אותה מעבר לכותרות בעיתונים.

בינתיים, ולא פחות חשוב מזה, נולדו לי ולאיתי, בן הזוג שלי, גם שלושת ילדינו, רותם (בת 6), שחר (בן 3) ומעיין (בת חצי שנה).

 

מתי ומדוע הגעת להדריך סיורים בבאר שבע?

במהלך הלימודים, ועוד לפני הקמת המיזם, עבדתי בחברה הכלכלית לפיתוח באר שבע. שם נחשפתי לראשונה לכל העשייה הנדירה והאדירה שהעיר הזו מייצרת. החשיפה המקצועית שלי לתכנים הללו הצטרפה לעובדה שיש לי אהבה רבה לעיר, שני ההורים שלי באר- שבעים, סבא וסבתא שלי אפילו הכירו בעיר העתיקה ועד היום גרים בבאר שבע.

לאחר שסיימתי לעבוד שם, יחד עם כל האהבה לעיר, הבנתי, שחייבים, פשוט חייבים לספר לכולם מה קורה בעיר שלנו. מה קורה מאחורי החומות, מאחורי הדלתות, איזה דברים מדהימים יש – גלריות, מלונות בוטיק, יוזמות מטריפות, אוכל שווה ואנשים מדהימים.

האתר של I love bash

 

מה החזון של המיזם שלך I love bash?

כל המיזם יושב על DNA מאוד ברור. בכל סיור, אבל ממש, בכל סיור, יש שלושה גורמים שנהנים:

  • הקבוצה – אנחנו מתאימים את עצמנו לצרכים של הקבוצה בין אם מדובר על יום הולדת לסבא, קבוצת תגלית, יום גיבוש של חברת הייטק, יום כיף זוגי או ימי בילוי לחברות טובות שרוצות כמה שעות של כיף.
  • בעלי העסקים המקומיים – בכל סיור שלנו אנחנו חושפים, יוצרים שיתופי פעולה, מבקרים בעסקים מקומיים, נפגשים עם יזמים, אמנים, בעלי דוכנים ושומעים את הסיפורים האישיים שלהם.
  • העיר באר שבע – הסיורים שלנו חושפים את פניה היפות של באר שבע, את התהליכים, המרחבים ובעיקר – את האנשים.

באופן כללי, אני מאוד מאמינה בתיירות חברתית – קהילתית, תיירות שנשענת על המפגש האנושי, שמייצרת שיח, גשר בין תרבויות ואוכלוסיות, צמיחה כלכלית, גאווה מקומית וחוויה לכל הצדדים.

סיור בשוק העירוני בבאר שבע צילום: I LOVE BASH

סיור בשוק העירוני בבאר שבע צילום: I LOVE BASH

 

אלו סוגי סיורים יש לך ומה הם כוללים?

למזלנו אנחנו עוסקים בהווה, אז הסיורים מתפתחים ומשתנים עם ההתפתחות של העיר. בשנתיים האחרונות התאמנו את הסיורים גם לקהלים משתנים ועברנו מעבודה שמבוססת בעיקרה על השוק המאורגן גם לעבודה עם הציבור הרחב.

כרגע יש לנו:

  1. סיור תרבות והתחדשות בעיר העתיקה – הסיור עוסק ברובו ביזמות התרבות בעיר העתיקה, יוזמות קהילתיות ויש לא מעט כאלה, סצנת אמנות הרחוב, ו"פנינים מאחורי הדלתות". בסיור אנשים נחשפים לסצנת התרבות העשירה של העיר העתיקה וליזמים המעניינים שפועלים בה, חלקם באופן מחתרתי.
  2. סיור טעימות בעיר העתיקה – העיר העתיקה היוותה בימיה הראשונים של העיר באר שבע המודרנית מוקד תרבות וקולינריה מרכזי. עוד הרבה לפני מרכזי הקניות הגדולים והקניונים המפוארים. כל תושבי הנגב היו מגיעים אליה לטובת מסחר וגם כדי לאכול פלאפל טוב. בסיור הזה אנו מבקרים במוסדות הקולינריה הוותיקים של העיר העתיקה שהפכו לשם דבר, לצד יוזמות קולינריות חדשות שהתפתחו בשנים האחרונות יחד עם הגידול באוכלוסיית הנגב וביקוש למוסדות אוכל עכשוויים. יש גם אפשרות לסיור טעימות ללא גלוטן בעיר העתיקה.
  3. סיור טעימות בשוק העירוני – סיור שפשוט מראה את באר שבע "כמו שהיא", מגוונת, שמחה, מלאת ניגודים ומלאת השלמות, מלא אוכל מכל העולם שנפגש במרכז העולם – באר שבע! זה סיור מאוד צבעוני ובימים אלה הוא גם המבוקש ביותר.
  4. אל מעוז הסטודנטים – סיור ערב באזור האוניברסיטה בו מרגישים את הווייב הצעיר וחווים את העיר דרך העיניים של הסטודנטים. זהו סיור כיפי, שעוסק בהשפעה וביחסים שבין האוניברסיטה הגדולה בנגב לעיר, בין הסטודנטים לשכונות, חושף יוזמות מקומיות של צעירים שהגיעו ללמוד בעיר ונשארו לחיות ופעול בה, את האוכל השווה, וגם את המורכבויות.
  5. טיול בפארק נחל באר שבע – טיול בטבע העירוני, בפארק מדהים שבאמת זה לא יאומן שיש כזה בישראל, עם האגם הכי גדול בארץ, בוסתנים מדהימים, מרחבי ענק, היסטוריה, טבע והפתעות. את הסיור הזה יצרנו במהלך הקורונה ובנינו לו גם מסלול עצמאי מונחה דיגיטלית שמאפשר למי שרוצה להגיע וליהנות מסיור ללא הדרכה.
  6. באר שבע 360 – סיור ממונע להיכרות עם העיר – מדובר על  סיור שמתאים לקבוצות שמגיעות עם אוטובוס והוא סיור פוער עיניים לעשייה המטורפת של העיר ולהתבססות שלה כבירת המטרופולין הדרומי.

 

מה מיוחד בסיורים שלכם?

אין לי ספק, שהאהבה האדירה שאני וצוות המדריכים רוכשים לעיר היא זו שעושה את הסיור. באר שבע עמוק בליבנו.

הפרופיל של כל המדריכים הוא כזה שכולנו גם יזמים בעיר, יזמי קהילה, תרבות, אמנות וגם אוהבים את העיר מאוד.

למרות שהדרכתי מאות אם לא אלפי סיורים בעיר, אני כל כך מתרגשת בכל הדרכה, בכל מפגש עם קבוצה. קצת כמו שחקן שעולה כל פעם מחדש להצגה מול קהל.

 

מה הדבר שאת הכי אוהבת בעבודה שלך? מה את אוהבת בבאר שבע?

הדבר שאני אוהבת יותר מכל דבר- הוא להדריך. לעמוד מול קבוצה, לפתוח את הפה ובעיקר את הלב.

אני אוהבת בבאר שבע, את תחושת השייכות הגדולה שלה ושלי, את האנשים הכל כך נעימים שמרכיבים את הסיור שלנו, את האהבה של הבאר שבעים לעיר. אין דברים כאלה בכל מקום.

סיור תרבות והתחדשות בעיר העתיקה בבאר שבע צילום: I LOVE BASH

סיור תרבות והתחדשות בעיר העתיקה בבאר שבע צילום: I LOVE BASH

 

איזה עוד דברים יש לך בארסנל?

בנוסף למיזם I LOVE BASH אני יועצת תיירות של הרבה רשויות מקומיות ויזמי תיירות בנגב, כשהחוט המקשר בין כולם הוא תיירות חברתית – תיירות שמבוססת על מפגשים בין אנשים.

 

איך עברה עליך תקופת הקורונה?

לשמחתי הרבה, באופי שלי אני יזמית ופרקטית ולכן בסה"כ עוברים את התקופה עם הרבה יצירתיות והתאמות.

כשיש סגרים לא נלחמים ושכשאפשר לעבוד – עובדים בכל הכוח. בין הסגרים היו לנו ביקושים מטורפים, ויחד עם עיריית באר שבע הרמנו כמה מיזמים מאוד מיוחדים.

 

מהם התכנונים שלך לשנה הקרובה?

לאחר שנים בהן הסיורים שלנו היו סגורים לקבוצות מאורגנות, בשעה טובה ולאור ביקוש רב, אנחנו פותחים את הסיורים לקהל הרחב, בימי שישי, בחגים ובמועדים רלוונטיים. שווה להתעדכן באתר שלנו.

 

ולסיום המלצה קולינרית שאסור לפספס בבאר שבע

שווה מאוד להגיע לשוק שלנו! השוק עובר שינוי אדיר בשנה האחרונה, יש כאן עשייה מטורפת של העירייה ושל בעלי הדוכנים, נציגות הסוחרים. משוק שהוא מאוד פונקציונאלי, באים, קונים, הולכים, יש יותר ויותר מקומות של אוכל, של אווירה. זה ייקח זמן – אבל אנחנו בדרך והכי כיף זה לראות את זה קורה!

 

האתר של I love bash

סיור טעימות בעיר העתיקה בבאר שבע צילום: I LOVE BASH

סיור טעימות בעיר העתיקה בבאר שבע צילום: I LOVE BASH

טרמינל » אינדקס יזמי תיירות » נעמה ספיר – סיורים מודרכים בבאר שבע

תגובות פייסבוק

לקריאה נוספת

Leave a Comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

הטבה מיוחדת

12% הנחה בביטוח הנסיעות לחו"ל

לורשה

מוזמנים להמשיך לראות עולם

הצטרפו לרשימת התפוצה

וקבלו למייל דיוורים עם:

המלצות על יעדים ומקומות נחמדים

מידע על מסלולים והשראה לטיולים