אינסטה טרוול

25/12/2018
דבלין באינסטגרם

המלצות על פרופילי אינסטגרם של טיולים

שנת 2018 מתקרבת לסיומה, כל כך הרבה דברים קרו לי בהקשר של הבלוג השנה, אבל אני אכתוב עליהם בפוסט מיוחד שיעסוק בהגשמת חלומות.

לכבוד סוף השנה אני רוצה לכתוב דווקא על האינסטגרם, הכוכב החברתי של שנת 2018.

השנה השקעתי יותר תשומת לב ומחשבה בפרופיל שלי, העליתי תמונות שמספרות סיפור, הקפדתי על קשר ויזואלי בין התמונות השכנות, בחרתי האשטאגים, הייתי קצת פעילה חברתית והתחלתי לנסות להבין מה הסיפור של הסטורי.

אמנם הפרופיל שלי עדיין צנוע, רק כ-2900 עוקבים, אבל אני מתחילה לחבב את המדיום הזה, מחפשת בעזרתו מקומות מיוחדים לטיולים ועוקבת אחרי מטיילים מכל העולם.

בפוסט החגיגי אמליץ לכם על פרופילי אינסטגרם של בלוגרי טיולים ישראלים וגם אארח את ה-מומחית לאיסטגרם. מנחשים את מי?

את השיר הבא שמעתי לראשונה ברדיו, אבל לא זכרתי את שם הזמרת ורק בזכות תמרי סלונים ליבס, שתייגה אותה בסטורי, גיליתי שמדובר ברוני אלתר. אז מסתבר שגם מוזיקה אפשר למצוא היום באינסטגרם.

טיפים לניהול פרופיל אינסטגרם מוצלח

אני גאה ושמחה לארח את אירה חרקובסקי דותן, המומחית מספר אחת בארץ בכל מה שקשור לאינסטגרם. אירה מעבירה סדנאות אינסטגרם לקהל הרחב ולעסקים, מייעצת לעסקים קטנים ועוד. (כל הפרטים באתר שלה) ומנהלת את קבוצת הפייסבוק המומלצת Instagram Israel.

הזמנתי את אירה לענות על מספר שאלות:

מה הופך פרופיל אינסטגרם של טיולים (בלוגרים של טיולים או מטיילים מתמידים) לפרופיל טוב?

כמו בכל נושא אחר, המפתח הוא נתינת ערך לעוקבים. זה יכול להיות בדגש על ויזואליה או על טקסט שמתלווה לתמונה או השילוב ביניהם (שזה הכי מומלץ).
ובהתייחס לנושא הטיולים, מכיוון שמדובר בתחום הכי אינסטגרמי וויזואלי, חושב לבנות שפה ויזואלית ייחודית ואחידה לפרופיל שכוללת תמונות איכותיות ומיקוד מבחינת הנושאים. למשל: תמונות נוף ואווירה, תמונות של מלונות עם סיקור והמלצות, תמונות אוכל, תמונות אופנה ולייף סטייל אישיות, מוטיב חוזר כלשהו (מרצפות, אלמנט שמצטלם בכל לוקיישן עם האשטג ייעודי לכך, צילום בזווית מסוימת שמזוהה עם בעל הפרופיל)- כל אחד מה שנכון לו.
ממליצה לשמור על 3-5 נושאים ולהתמקד בהם בלי להתפזר לנושאים שלא קשורים לנישת הטיולים. כדאי גם לבחור פילטר מעודף ולהתמיד איתו, זה ייצור טביעת אצבע לפרופיל ויגרום ליותר אנשים להתבונן בפרופיל ולעקוב.
וכמובן לא לשכוח לצרף טקסט מעניין שמרחיב את התמונה.
עוד דבר חשוב שצריך להשקיע בו מחשבה זו תמונת הפרופיל. תמונת הפרופיל זו ת״ז של הבלוג באינסטגרם וחשוב שהיא תהיה איכותית, תמשוך את העין ותעביר את מהות הפרופיל.

מה מומלץ לבלוגר של טיולים שרוצה לפתוח או לקדם את הפרופיל שלו?

גם כאן, התשובה נכונה לכל תחום – לבנות אסטרטגיית תוכן חכמה ומעניינת.
אתייחס ספציפית לבלוגרים –
1. להגדיר את מהות הבלוג. מה הדנ״א שלו, למי הבלוג פונה, מה התשוקה של בעל הבלוג, מה הרצונות שלו ואיך היה רוצה שהבלוג יצטייר כלפי חוץ.
2. בהתאם למהות הבלוג, להחליט מה המטרה באינסטגרם ומה מטרות המשנה. למשל – תיעוד אישי ושיתוף החוויות, בניית קהילה של מטיילים, יצירת שיתופי פעולה, להתפרנס מהטיולים וכו׳.
3. מהמטרות בונים את המסר הויזואלי והטקסטואלי – את נושאי הפרופיל, סגנון התמונות, אופי הכתיבה, תדירות העלאת התכנים לפיד ולסטורי, הנעת העוקבים על ידי יצירת פעילויות ועוד ועוד, כל אחד ומה שנכון לו.

האם יש האשטאגים מסויימים שכדאי להשתמש בהם? מה עדיף – האשטאגים כללים או האשטאגים של היעד של התמונה?

תמיד כדאי לעשות תמהיל האשטגים לפי נושאים ספציפיים לתמונה ונושאים שנושקים לתחום ומרחיבים את קהל היעד.
כדאי בכל מקום בעולם שמגיעים אליו לחפש האשטגים של קבוצות וקהילות מקומיות (כמו שיש בארץ את #ig_israel #all_israel #igersisrael ועוד) ולתייג גם להאשטגים האלה. ככה מגיעים לקהל מקומי.
כדאי תמיד לבדוק האם יש האשטגים ספציפיים למלון/ ריזורט שמגיעים אליו ולתייג גם אותם. ככה תופסים את תשומת הלב של בעלי המקומות ויוצרים אפשרויות לשיתופי פעולה. כדאי לתייג גם את הפרופילים של המקומות האלה עצמם בתמונות ובכותרת, בנוסף להאשטגים.
ממליצה תמיד להשתמש בהאשטגים איכותיים בלבד, כאלה שיש בהם עד 4 מיליון תמונות ולא יותר ולבדוק כל האשטג גם מבחינת איכות התכנים בו והרלוונטיות לנושא התמונה והפרופיל.
עוד דבר שחשוב לא לשכוח – לתייג את המיקום בתמונה (add location). אנשים שבונים מסלולי טיולים מחפשים מיקומים באינסטגרם וזו דרך מצוינת לחשוף בפניהם את התמונות שלכם.

האם יש לך על המלצות על פרופילים טובים של טיולים (מהארץ או מחו"ל)?
יש הרבה, אמליץ על זו שאני הכי אוהבת בארץ –
ממליצה לעקוב אחרי תמר גולן, הדוניסטית, שעושה עבודה מדהימה ומעוררת השראה ביצירת פרופיל ייחודי מבחינת התכנים הויזואלים ונותנת ערך רק גם מבחינת התכנים שהיא כותבת. האיסנטגרם שלה הוא ההמשך הישיר של הבלוג ושני המדיומים מחזקים אחד את השני. וחוץ מזה היא בחורה מהממת ונדיבה בידע וכדאי להכיר אותה.

וכעת להמלצות שלי:

ניני אטלס – חמושה בעדשה

ניני היא בלוגרית של טיולים וגם צלמת מוכשרת, את הצילומים שלה פגשתי לראשונה באינסטגרם, כך הגעתי לבלוג המעניין שלה וגיליתי שהיא ניחנה גם בכשרון כתיבה.

לניני יש פרופיל וותיק ועשיר מאד (מעל 2400 תמונות), תמהיל מעניין של צילומי שחור לבן וצילומי צבע. הפרופיל מורכב ממקומות בעולם בהם טיילה, אנשים, סיפורי רחוב ותקריבים של פרחים. התרשמתי מאד מהעין הרגישה שלה ובחירת הפריימים שאינם רק יפים, אלא גם מספרים סיפור ומעבירים רגש.

"מאחר והאינסטגרם לא נפתח לצרכי הבלוג, אלא הרבה לפני שהוא נולד, כדי לנסות ולבנות אצלי סוג של ביטחון בצילומים שלי (שלא היה בנמצא ומתעורר רק עכשיו)" משתפת ניני "הרי שבחירת התמונות מעורבת. גם בוחרת תמונות ששייכות לרשומה חדשה שכתבתי עם קישור אליה (ולא אל כל רשומה ד"א) וגם בין לבין, צילומים שצילמתי כי אני פשוט לא מפסיקה לצלם וכי אני עדין תרה אחר החיזוקים. במקרה כזה הבחירה היא לפי עוצמת הסיפור שצילמתי."

מה את מאחלת לעצמך לשנת 2019?

הנאה. להמשיך ליהנות מהכתיבה, ולדעת שיש מי שנהנה יחד אתי, הן מהמידע שאני מעבירה בבלוג הן מהסיפורים שמספרות התמונות. ושבאמת אצליח לצבור ביטחון (לא מזגזג) בצילומים. בטיולים? שתהיינה שורות המעות בכיסנו כדי שנוכל לטייל כמה שיותר. בינתיים שניים כבר מתוכננים ומוזמנים.

אילנה בר – יצאתי מביתי למסעותי

את אילנה בר, בעלת הבלוג "יצאתי לביתי ממסעותי" אני מכירה בזכות הבלוג שלה, בזכותו התחלתי לעקוב אחרי פרופיל האינסטגרם הנפלא שלה.

הפרופיל של אילנה מלא בצבע וזה לא מפליא כי אילנה, לצד היותה טיילת, כותבת, יוצרת יומני אמנות ומצלמת היא גם מאבחנת בצבעים.

בבלוג שלה אילנה מהלכת על חבל דק בין פוסטים הגיגים אישיים לבין חוויות מטיולים שגם הן נכתבות דרך הפריזמה האישית שלה. בבלוג של אילנה מככבים נופי המדבר והמילים ואילו הפרופיל, צבעוני וויזואלי במיוחד, מלא במנדלות, גרפיטי, צורות גיאומטריות ונופים אלפינים. השיטוט בפרופיל הלא שגרתי של אילנה מרגיש לי, לעיתים, כמו שיטוט בתערוכת אמנות.

"אני מעלה לאינסטגרם תמונות שצולמו בסלולרי, לרוב במהלך הטיול עצמו, כשלא מתחשק לכתוב הרבה". מספרת אילנה "תמונות שלא עברו עריכה, לרוב לא משתמשת בפילטרים, ממעטת לתייג מקומות או להוסיף האשטאגים או תיאורים מילוליים. זה מה שזה. נתון לפרשנות של כל אחד. פריימים ריבועיים שצדתי במצלמה הסלולרית והם מספיק מעניינים או מושכים את העין. פריימים שיש בהם איכות של יופי, צבעוניות, יצירתיות. כמו אומרת לעוקבים שלי "תראו, תראו איזה יופי, תעצרו לרגע להסתכל על צבעים, על המקומות, על היופי הזה שהעולם מפזר לנו סביב".

מה את מאחלת לעצמך לשנת 2019?

אני מאחלת לעצמי להגיע למקומות רחוקים וחדשים. מקומות שיפתיעו אותי, שיחדשו לי, שיאתגרו אותי. אני רוצה להתחדש השנה במראה חדש, מודרני יותר לבלוג, שיעטוף את המילים בממשק נעים לעין. שיהיה לי לוגו משלי.

אני מתכננת להרחיב את התפריט הראשי לפעילויות ושירותים שונים שרוצה להנגיש ולפרסם דרך הדומיין שלי. שהחל מ-2019 הוא לא יהיה רק "בלוג". מאחלת לאתר החדש ולבלוג להמשיך לגדול, להתרחב, להגיע לעוקבים חדשים.

הייתי שמחה לפצח השנה את נוסחת השיווק, איך להפיץ את התכנים שלי ליותר אנשים. גם באינסטגרם. להבין איך הפלטפורמה הזו עובדת ולמנף את הפרופיל הקיים כדי להגיע לעוד אנשים. מקווה להמשיך לקחת חלק בקהילת הבלוגרים, ליצור שיתופי פעולה, לצאת לסיורים וטיולים משותפים. להרחיב את היריעה ולהמשיך לגלות עולמות מעניינים ומפרים.

נועה בנוש  – yet she moves

אחרי הפרופיל של נועה, עקבתי הרבה זמן לפני שבכלל ידעתי מי מסתתרת מאחוריו, פשוט אהבתי את השם שהיא נתנה לפרופיל ואת הלך הרוח שעלה מהתמונות.

לימים גיליתי שמדובר בבלוגרית בשם נועה בנוש שמנהלת בלוג שעוסק בטיולים, גם פיזיים וגם פנימיים או כפי שהיא הגדירה את הבלוג שלה traveling through life.

"חשבון האינסטגרם שלי ידע גלגולים רבים מאז שפתחתי אותו ב-2011 ועד היום". נזכרת נועה "בגלגולו הנוכחי הוא תוכנן לשמש כתמיכה לבלוג הטיולים שפתחתי, אבל למציאות יש דינמיקה משלה. עברתי להתגורר באחד מהמקומות היפים בארץ – פלמחים, ולא ידעתי שובע מיופיים של הים והשקיעות. גיליתי את החדווה שבצילום נופים והתמקצעתי בצילום. לכן, רק מקצתן של התמונות שאני מעלה צולמו במהלך טיולים, וחלק הארי שבהן הוא צילומי נוף של חופים".

נועה כותבת בצורה שנונה במיוחד וחולקת בפוסטים תובנות מעניינות על טיולים ועל החיים.

הפרופיל שלה לעומת זאת משדר מצד אחד המון רוגע ופסטורליה, אבל מי שעוצר לרגע וקורא גם את הטקסטים מגלה את העומק ואת החיבור בין התמונה למילים.

"אני מאד מקפידה על התמונות שאני מעלה לאינסטגרם. אני מצלמת אותן במצלמה מקצועית ועורכת אותן בלייטרום, וחושבת רבות על הטקסט שילווה את התמונה. אני משתדלת שהתמונות יתכתבו זו עם זאת, ושישקפו במידה רבה את חיי".

מה את מאחלת לעצמך בשנת 2019?

יש לי חלום שמלווה אותי מזה תקופה ארוכה: לקחת פסק זמן של שנה ולצאת לטיול מסביב לעולם. ישנם אילוצים רבים שאצטרך למצוא להם פתרון כדי להוציא את החלום לפועל, ולכן בינתיים הוא בגדר משאלה. אני מקווה שאצליח בשנה הקרובה להגיע למצב שבו אוכל להסתמך על האינסטגרם והבלוג לצורך טיולים פול-טיים. אבל גם אם לא, זה בסדר, כי את החלום הגדול באמת שלי הגשמתי זה מזמן: לעשות רק דברים שאני אוהבת, ולהנות מכל שניה. במובן זה ניתן לומר שהאינסטגרם בהחלט סייע לי בהגשמת חלומי, כי כל רגע בו, עבורי, הוא הנאה צרופה.

שילה ברון – Travel with Sheila

גם את שילה ברון מצאתי באינסטגרם. הפרופיל שלה הרגיש לי כמו פרופיל של אינסטגרמית  תוצרת חו"ל.

אח"כ גיליתי בפייסבוק שהיא בדיוק פתחה בלוג טיולים ולאחרונה אף נפגשנו במציאות כשהיא באה אלי לסדנת SEO.

הבלוג של שילה הוא בלוג שמשדר הנאה מהחיים, מקומות מיוחדים ומדליקים, טיפים למסעדות שוות, המלצות על מלונות, חנויות ופעילויות מגניבות.

פרופיל האינסטגרם שלה מוקפד ומלא מחשבה מבחינה עיצובית והוא עושה חשק לצאת מהבית ולנסוע בעקבותיה לחו"ל.

"מאז שאני זוכרת את עצמי אני רואה את העולם מזווית של מצלמה, מרגישה צורך לתעד כל רגע נתון." מתארת שילה  "יש לי 2 חשבונות אינסטגרם. בפרטי אני מעלה תמונות שלי ושל הילדים ובעסקי (של הבלוג) אני מעלה תמונות שמקושרות לחוויות וטיולים שלי. כרגע אני בוחרת להעלות תמונות לפי צבעים 3*3 ומנסה לייצר קומפוזיציה שנעימה לי.

מה את מאחלת לעצמך לשנת 2019?

אני מאחלת לעצמי ולכולנו המון חוויות חדשות ונסיעות נפלאות.
הבלוג שלי בהרצה כרגע ואני מאחלת שהוא יפרוץ גבולות ויהפוך לשם דבר בארץ ובעולם. שלא ייגמרו לי מסלולים וטיולים שאמשיך להנות לטייל ובעיקר להשפיע על הסביבה והקוראים שלי לחיות חיים שמחים ומלאים יותר עם חוויות לכל החיים.

סהר קרט – Y.O.L.O blog

סהר היא בלוגרית ותיקה וחברה פעילה בקבוצת הטיולוגים (בלוגרים ישראלים של טיולים) כך שאת פרופיל האינסטגרם שלה אני מכירה בזכות הבלוג שלה.

את הבלוג המושקע הקימה סהר עם בעלה רועי, שניהם מהנדסים שאוהבים לטייל באופן אקטיבי בארץ ובעולם וגם לצלם ולערוך תמונות.

בבלוג הם מספרים על היעדים, החוויות, ממליצים על מלונות, סיורים ומסעדות טובות.

הפרופיל המצליח משקף לתחושתי את צורת הטיולים כפי שהיא באה לידי ביטוי גם בבלוג וניתן לומר שהוא מהווה המשך ישיר לתכנים ולאופי של הבלוג.

"לרוב, אני מעלה תמונות שצילמנו בטיול האחרון בו היינו". מספרת סהר "אנחנו מאוד אוהבים לטייל בטבע ולשלב את זה עם "החיים הטובים" ואלה התמונות שיופיעו באינסטגרם שלנו. בדרך כלל ארחיב ואכתוב על החוויות והאטרקציות שמופיעות בתמונות גם בבלוג.

אני משתדלת שהתמונות יתאימו מבחינת צבעים כדי ליצור פיד עקבי ומושך לעין".

מה את מאחלת לעצמך בשנת 2019?

אני מאחלת לעצמי להמשיך ללמוד ולהתפתח בתחום הבלוגגיניג, וגם בתחום הצילום הכה אהוב עלי וכמובן להעלות עוד הרבה תמונות יפות לאינסטגרם.

השנה הכרתי חברים חדשים, בעלי בלוגי טיולים, אשר חולקים את אותה האהבה לכתיבה וטיולים. אני מאחלת לעצמי לשמור איתם על קשר גם מחוץ למסך וליצור שיתופי פעולה מעניינים.

ואסיים באיחול אשר כל בלוגר טיולים מאחל לעצמו: להגיע לעוד הרבה מקומות חדשים, בעולם ובארץ, אחרי הכל, חיים רק פעם אחת, לא?

טל ברייט – Bright Nomand

את הבלוג של טל גיליתי כבר לפני כמה שנים, התחברתי אליו כי היא כותבת על תחומים שמעניינים אותי כמו אמנות רחוב או טיולים אורבנים.

גם היעדים שלה מסקרנים ותוכלו למצוא אצלה בבלוג ערים פחות מתויירות בקרב ישראלים כמו זגרב או טורינו.

טל היא צלמת ועובדה זו ניכרת בפרופיל האינסטגרם המגוון שלה, הרבה צילומי אדריכלות וערים מזוויות ראייה מעניינות ולא שגרתיות.

"אני בוחרת תמונות של מקומות מוכרים יותר ופחות". מסבירה טל "מקומות פחות מוכרים הם בעיקר פינות מעניינות שגיליתי תוך כדי שוטטות בטיול ואני רוצה שאחרים יגלו גם. אם אני מעלה תמונה של מקום מוכר, אנסה להראות אותו מזוית מיוחדת, עם קומפוזיציה מעניינת או צילום באור יפה במיוחד"

מה את מאחלת לעצמך לשנת 2019?

אני מאחלת לעצמי להשתתף בכמה שיותר חוויות שאופיניות למקומות שאגיע אליהם. אני תמיד מחפשת במיוחד מפגשים עם מקומיים שיחשפו אותי לדברים שתיירים לא מגלים לבד.

תיירות בעידן השיעתוק הדיגיטלי

ב2018 הפך האינסטגרם, בקרב מטיילים רבים, לחלק בלתי נפרד מתיעוד הטיול, בזמן אמת ולאחריו. הרבה מטיילים, בעיקר צעירים, מתכננים חופשות שלמות בעזרתו. במקביל כמעט לכל יעד תיירותי יש פרופיל אינסטגרם פעיל. ב2019 המגמה הזו כנראה רק תלך ותגדל.

אולם תיירות האינסטגרם גם מעוררת שאלות למחשבה:

האם האינסטגרם מרדד ומשטח את החוויה? יש כבר לא מעט תיירים שנוסעים ליעדים מסויימים רק כדי לצלם בהם תמונות לאינסטגרם שנראות בדיוק כמו התמונות בעקבותיהן נסעו או מטיילים שרק עסוקים כל היום בלהעלות צילומי חופשה שמציגים "כמה אנחנו נהנים".

האם האינסטגרם מציג מציאות מפולטרת של יעדים מסויימים ולא את הדבר האמיתי? ואולי זה תמיד היה והאינסטגרם הוא סה"כ תחליף דיגיטלי לגלויות של פעם?

מה איתכם – האם גם אתם נעזרים באינסטגרם לתכנון החופשה? מתעדים אותה בסטורי בזמן אמת או מעלים תמונות לפיד עם שובכם?

יש לכם המלצה על פרופיל שווה, שלכם או של חברים? צרפו בתגובות.

ואם אתם עדיין לא עוקבים אחרי באינסטגרם, כנסו ותתחילו לעקוב, מבטיחה לכם הצצה לפינות חמד מקסימות…:-)

חנוכה - עיצוב: רבקה קופלר

אני ממשיכה לקחת חלק במיזם "בלוגריות של טיולים מאירות את החודש". בפוסט הקודם הצבתי זרקור על עמותת 'אליפלט' ועל עמותת 'עזרה מיידית לניצולי שואה'. הפעם אני מכוונת אלומה אל עמותת 'לא לאלימות נגד נשים' אשר חרטה על דגלה את הטיפול בנושא אלימות נגד נשים במשפחה. היא מפעילה שלושה מקלטים לנשים מוכות וילדיהן, בהרצליה, חדרה וראשון לציון. קו חירום הפועל 24 שעות ביממה, מחלקה משפטית המסייעת לנשים הסובלות מאלימות, סדנאות והרצאות וכן השתתפות בועדות בכנסת.

פרטים נוספים על העמותה ועל הדרכים לתרום או להתנדב אליה באתר.

מוזמנים לקרוא אלו עמותות וארגונים בחרו להאיר.שאר המשתתפים במיזם.

נסיים את הפוסט בעוד שיר יפהפה ונוגה של רוני אלתר.

תגובות פייסבוק

לקריאה נוספת

18 Comments

ינינה |אפקים מטיילים 25/12/2018 at 10:04 pm

פוסט צבעוני ומקסים, עם המון עיצות מענינות ומועילות. עדיין אין לי חשבון אינסטגרם. שומרת לי לכשאגיע לגיל שבו אפשר יהיה להתחיל…

Reply
מיכל מנור 26/12/2018 at 9:12 am

חחחח ינינה, אני בטוחה שגם לך יהיה יום אחד אינסטגרם…אולי תקימו פרופיל אינסטגרם משפחתי?

Reply
רחלי 25/12/2018 at 10:19 pm

איזה פוסט צבעוני ומיוחד, מיכל. האינסטגרם"מאיים" לתפוס יותר ויותר זמן-מדיה בעתיד הקרוב וככזה הופך להיות אלמנט שיווקי חשוב גם לבלוגרים. את כל החשבונות הנפלאים שהצגת כאן אני מכירה ולא הייתי יכולה לבחור טובים ומעניינים מהם.

Reply
מיכל מנור 26/12/2018 at 9:12 am

תודה רבה רחלי, אני מסכימה איתך לגבי כוחו העולה של האינסטגרם. אני קצת אמביוולנטית לגביו, כי בכ"ז אני אדם של מילים, ועל אף שיש כאלו שכבר כותבים טקסט ארוך ליד התמונה, המדיום לא נועד לזה. לא נח לקרוא בו טקסטים ארוכים שאינם מחולקים לפסקאות, כותרות ותמונות ולכן אני עדיין יושבת על הגדר לגביו….

Reply
נועה בנוש 25/12/2018 at 10:58 pm

איזה פוסט נפלא מיכל, וכבוד הוא לי להיות מוזכרת עם שאר הנשים המוכשרות שכאן.
אגב, אני בהחלט נעזרת באינסטגרם לצורך תכנון חופשה, גם באמצעות דפדוף בתמונות וגם דרך האינטרקציה שאני מקיימת עם העוקבים שלי. לפני הנסיעה לספרד לפני חצי שנה העליתי סטורי שבו שאלתי אם למישהו יש טיפים עבורי. פנתה אלי עוקבת שלי, דוברת ספרדית בלבד, ונתנה לי המלצות על מקומות שמעולם לא שמעתי עליהם (ותודה לגוגל טרנסלייט). באותו הלילה שיניתי את כל המסלול שתכננתי ויצרתי מסלול חדש לפי ההמלצות שלה. זה היה הטיול המושלם ביותר שהיה לי אי פעם (אפשר כמובן לראות את התמונות מהמקומות ההיסטריים שהייתי בהם אצלי באינסטה).

Reply
מיכל מנור 26/12/2018 at 9:10 am

נועה, שמחתי מאד להמליץ עליך, את בדיוק הדוגמא שלי למציאות שוות באינסטגרם והנה גם הדוגמא שלך לעיל, מראה שהאינסטגרם הוא כלי מומלץ למטיילים. הולכת לראות את הטיול שלך בספרד באינסטגרם….:-)

Reply
תמר 26/12/2018 at 8:11 pm

שיתוף פעולה נהדר שהוליד פוסט מהמם ומלא ערך והשראה!! תודה רבה אירוש ♥️ ממש היה כיף לקרוא!

Reply
מיכל מנור 26/12/2018 at 8:24 pm

תודה רבה תמר, זה היה הכי מתבקש שגם הפרופיל שלך יהיה כאן ואיזה כייף שהוא נכנס דרך ההמלצות של אירה.

Reply
איריס 27/12/2018 at 8:36 am

איזה פוסט רהוט ומעניין. אהבתי את הבחירות שהבאת והראיון עם אירה מלמד ומעשיר. מודה שמאד רחוקה מעולם האינסטגרם. לא נכנסת כמעט למרות שיש לי חשבון קטן ורדום.
הפוסט מראה כמה מלאת אפשרויות והזדמנויות המדיה הזו וכלי חשוב בשווק.
היות ואין לי כרגע רצון או יכולת ללמוד אותה ברצינות, מוותרת מראש. אבל מי יודע.. אולי יבוא יום.
תודה על פרויקט מרשים ושנה טובה ופוריה מיכלי.

Reply
מיכל מנור 27/12/2018 at 9:51 am

תודה רבה איריס, אני אוהבת את הרצינות שלך בכל דבר ולכן מבינה מה מונע אותך כעת להתחיל עם האינסטגרם, אבל יודעת שברגע שתחליטי שכן, יהיה לך פרופיל מקצועי ושווה.

Reply
טלי 27/12/2018 at 9:02 am

איזה יופי של ךוסט מיכל. את מה שיש לאירה להשמיע אני תמיד מוכנה לשמוע ושמחתי להכיר עוד כמה בלוגים ובלוגרים חדשים. שצהיה שנת 2019 מוצלחת וטובה.

Reply
מיכל מנור 27/12/2018 at 9:50 am

תודה רבה טלי, מאחלת גם לך שנת 2019 מצויינת. גם אני נהנית בכל פעם מחדש להקשיב לאירה והשנה אני מתכוונת גם להרשם לסדנה שלה.

Reply
הילה לוי, תלתלים בלוג אופנה 27/12/2018 at 9:27 am

איזה פרופילים נפלאים. תודה שהכרת לי אותם

Reply
מיכל מנור 27/12/2018 at 9:50 am

תודה רבה הילה, איזה כייף שהצלחתי לחדש לך.

Reply
עמירם צברי 27/12/2018 at 10:09 am

פוסט נהדר
אני עצמי אמנם פתחתי אינסטגרם אבל הפוסטים שלי יותר מבוססי מלל. קשה לי גם גם להתפזר בשני המישורים. הפוסט עשה לי סדר

Reply
מיכל מנור 27/12/2018 at 7:20 pm

תודה רבה עמירם, אכן יש הבדל מהותי בין שתי הפלטפורמות, בעיקר בהקשר של התוכן. כל אחת עומדת בפני עצמה. הבעייה באמת היא הזמן שיש להשקיע בכל אחת וגם לי קשה להתפזר בשני המישורים ובינתיים האינסטגרם הוא יותר תחביב ויזואלי.

Reply
רינת 27/12/2018 at 1:07 pm

הי מיכל, קוראת את הבלוג שלך לפני כל טיול. נעזרתי בו מאוד עכשיו לפני הטיול האחרון שלנו להולנד ובזכותך הגענו לחבל לימבורג המדהים. עכשיו גם קוראת ונעזרת בו בתכנון לאלפים הצרפתים.
דרכך אני נחשפתי ועדיין נחשפת לעולם הבלוגים של טיולים שמרתק אותי מאוד. לפני כחודש החלטתי לפתוח חשבון אינסטגרם שמתעד פינות חמד שביקרתי בארץ ובחו"ל (בעתיד ארצה אולי לפתוח בלוג אבל עוד חזון למועד). אני חייבת לציין שמצד אחד העיסוק עם התמונות והסיפורים שלי ממלא אותי בזכרונות ומשמח אבל מצד שני האינסטגרם היא פלטפורמה קשוחה מאוד ונורא חסר לי הסיפור מאחורי התמונות. כרגע אני לא משתמשת בו לתכנון טיולים כי יש לי תחושה שהוא מוכר קצת אשליה. אני כן מאוד נעזרת בבלוגים וסיפורים אישיים של אנשים. האותנטיות מאוד חשובה לי.
זהו. ממשיכה לעקוב ( :

Reply
מיכל מנור 27/12/2018 at 7:23 pm

תודה רבה רינת על התוגבה מחממת הלב שלך, מאד משמח אותי לקבל כאלו תגובות ולדעת שאני מצליחה לסייע לקוראים בתכנון הטיול. שמחה שנהניתים בלימבורג!!!
גם אני אמביוולנטית כלפי האינסטגרם, בדיוק בגלל הסיבה שלא נח לקרוא בו טקסט ארוך והאמת שבסופו של דבר אני שמחה שזה כך, כי אחרת לא היה מקום לבלוגים…:-)

Reply

Leave a Comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

הטבה מיוחדת

12% הנחה בביטוח הנסיעות לחו"ל

לורשה

מוזמנים להמשיך לראות עולם

הצטרפו לרשימת התפוצה

וקבלו למייל דיוורים עם:

המלצות על יעדים ומקומות נחמדים

מידע על מסלולים והשראה לטיולים