It’s July – משפחות מטיילות קצת אחרת

21/11/2021
Its July צילום: ליאור גונזלס

חוויות אותנטיות ומפגשים של משפחות עם משפחות מקומיות

 

מה זה It’s July?

It's July הוא סטארטאפ ייחודי בינלאומי שנוסד על ידי שותפות יזמיות (כוח נשי, כן 💪🏻) לפני כשנה וחצי, זמן קצר לפני שהעולם נעצר בעקבות הקורונה, עם חזון לשנות את הדרך בה משפחות מכירות ומטיילות בעולם.

משפחות כיום מחפשות חוויות אותנטיות ומקומיות, ורוצות להעשיר את עצמן ואת ילדיהן בחוויות ייחודיות ומשמעותיות המאפשרות לילדים להיחשף לתרבויות שונות, טעמים חדשים ועולמות שונים. It's July מאפשרת למשפחות לחוות בכל יעד, קרוב או רחוק, חוויה ייחודית ושונה אצל משפחה מקומית על פי בחירתם, החל מארוחת ערב משפחתית ועד סדנה או סיור משותף בעיר.

האתר של It’s July

 

מה המטרה של המיזם?

החזון של It’s July הוא לשנות את הדרך בה משפחות מכירות ומטיילות בעולם – בין אם בטיול בעולם או בסתם טיול בשבת ליד הבית. נכיר לילדים עולמות אחרים, טעמים שונים, קהילות ייחודיות, נאפשר להם להכיר את האחר וללמוד לראות את הדומה בין אנשים שונים.

 

כיצד נולד הרעיון שעומד מאחורי It’s July ?

כמו רוב הסטארטאפים, הרעיון נולד מצורך אישי, כשאנחנו מטיילות עם המשפחה שלנו, אנחנו רוצות לחוות את המקום כמו משפחה מקומית – לדעת מה משפחה שגרה באזור הייתה עושה, איפה היא הייתה אוכלת ואיך היא מבלה – ויותר מזה, לא רק לדעת את הדברים האלה, אלא גם להכיר משפחה כזו לחוות איתה חוויה מקומית יחד.

הכי קל לחשוב על זה בהקשר של חו"ל – כשאני טסה לפריז עם הילדים לדוגמא – נסמן וי על מגדל אייפל ואולי אפילו נהנה שם, אבל אחר כך אני ארצה למצוא גן שעשועים חמוד קרוב שרק המקומיים מכירים, וגם מאפייה לקנות בה סל לפיקניק בסביבה – אבל אם אפשר שזה יהיה עם משפחה מקומית כדי שהילדים על הדרך יפגשו תרבות קצת אחרת ויחשפו לעולמות נוספים אז בכלל חלום והישג חינוכי לנו כהורים.

מעבר לצורך האישי, חשוב לציין שזהו טרנד עולמי שהולך וגובר. אומנם היום אין פלטפורמה שמאפשרת למשפחות לפגוש משפחות אחרות לחוויה משותפת (לכן אנחנו כאן 😊), אבל מחקרים מראים שמשפחות רוצות לטייל כמו מקומיים במהלך חופשות ולהימנע ממקומות תיירותיים; 80%  מהמשפחות רוצות לחוות חוויה מקומית בעת טיול; 70% רוצים שהכסף שהם מוציאים בטיול יחזור לקהילה המקומית; ועוד הרבה נתונים שתומכים בטרנד המתגבר של חוויות מקומיות עם אנשים מקומיים.

 

מי קהל היעד?

קהל היעד הוא משפחות מכל הסוגים ומכל המינים. כיום רשומות ב It’s July משפחות הטרוסקסואליות/ דתיים שומרי שבת/ חד הוריות/ להט"ב/ משפחות מהמגזר הערבי ומשפחות מעורבות.

כל משפחה עם ילדים היא קהל היעד שלנו. אין משפחה נכונה ומשפחה לא נכונה. לכולם יש מקום במפגשים האלו ולכל אחד תימצא ההתאמה המדויקת ביותר עבורו בהתאם להעדפותיו.

Its July

צילומים: תמר גרין וליאור גונזלס

 

מה המוטיבציה של משפחות להירשם לפלטפורמה?

המוטיבציה של משפחות להירשם מתחלקת בין:

1. משפחות שמצטרפות כי הן מחפשות חוויה שונה, משהו שלא עושים בשגרה, להפגיש את הילדים עם ילדים אחרים/ לעיתים תרבויות אחרות או חוויות שונות – ובשביל זה הם מוכנים ורוצים להיפגש עם משפחה שהם לא מכירים;

2. משפחות המצטרפות כי הן מחפשות להגדיל את מעגל החברים שלהם – ובדרך כלל יבקשו התאמה עם משפחה שגרה קרוב יחסית או דומה להם.

 

מה It’s July כולל כיום?

It’s July כיום מאפשרים מפגשים בין משפחות לחוויות משותפות פה בישראל. החזון הוא חו"ל ולאפשר מפגשים של משפחות מקומיות עם משפחות מחו"ל ולהיפך, אבל בינתיים בחסות הקורונה אנחנו מתרכזים פה בישראל.

 

איך זה עובד?

איך מצטרפים? נכנסים ללינק פה וממלאים את כל הפרטים של המשפחה שלכם. לאחר הרשמה וקבלה לקהילת משפחות (המאד מגוונת) של It's July ובהתאם לפרטי המשפחה והעדפותיה, המשפחה מקבלת את ההתאמה שלה לחוויה משותפת עם משפחה אחרת. כל תהליך ההתאמה – החל ממציאת המשפחה המתאימה ועד מציאת תאריך שמתאים לשתי המשפחות – מבוצע על ידי המערכת הייחודית של  It's July. מפגשי המשפחות והחוויות של It's July הינם בעלות כספית (כתלות במספר הנפשות, סוג החוויה וכו'), אך בתקופה הקרובה ולאור תקופת ההרצה ההשתתפות הינה ללא עלות.

המפגשים הינם מפגשים קצרים של כשלוש שעות ולא כוללים לינה.

 

אילו סוגי פעילויות/ מפגשים לדוגמא התקיימו במסגרת המיזם?

באופן כללי – ב It’s July משפחה אחת מארחת משפחה אחרת לחוויה משותפת. כל משפחה, ללא צורך בהכשרה מיוחדת או בכשרון מקצועי, יכולה לארח לחוויה לבחירתה. משפחות מארחות לארוחה ביתית/ טיול בטבע באזור מגוריהם/ סדנא משותפת/ פיקניק/ או כל רעיון יצירתי שיש להם.

דוגמאות לחווית שכבר קרו בין משפחות ב It's July:

  • משפחה מתל אביב התארחה בכליל אצל משפחה שבנתה את הבית שלה מבוץ ועשו סדנת בוץ יחד
  • משפחה מהרצליה התארחה אצל משפחה מאלמגור (ליד הכנרת) לפיקניק משותף ושייט בקיאקים שלהם בנהר הירדן
  • משפחה מרעננה התארחה אצל משפחה בעין יעקב לבראנץ וזמן משותף בחדר המוזיקה של המארחים
  • משפחה מתל אביב התארחה אצל משפחה בחיפה לטיול בואדי מאחורי ביתם ופיקניק משותף
  • משפחה מבאר שבע התארחה אצל משפחה מקריית גת לארוחה ביתית בה הכינו פיצות ביחד בטאבון הבייתי

 

Its July

צילום: ענת וסרמן

 

איך הפידבקים בינתיים?

אלפי משפחות כבר הצטרפו והפידבקים בינתיים מדהימים! 97% מהמשפחות שהשתתפו ביקשו להשתתף בחוויה נוספת ודירגו את המפגש משפחות שהיה להם 5 מתוך 5.

דוגמאות למשפחות מספרות:

  • "בדיוק מה שרצינו… התחברנו עם ההורים וגם הילדים התחברו. נשמח להמשיך להיפגש עם משפחות באופן קבוע, לחשוף את הילדים למשהו חדש". סיון | עין יעקב
  • "הייתה לנו חוויה מדהימה. יש פה שינוי תפיסתי לגבי היכרות עם אנשים ויצירת חברים חדשים!" רעות | אלמגור
  • "היכרות מרגשת עם משפחה דומה אבל שונה. הכרנו חברים חדשים והיינו שמחים לעשות את זה שוב". לידור | תל אביב

 

מי אתן ומה הרקע שלכן?

מאחורי המיזם עומדות שלוש נשים יזמיות – בעלות נסיון רב בתפקידים מובילים בתאגידים ובסטראטאפים בינלאומיים – תמר ליברמן (מנכ"לית), טל פרוביזור נרקיס (סמנכ"לית שיווק) ולי וינפלד (סמנכ"לית פיתוח עסקי).

בשנה החולפת הגענו עם It’s July להישגים משמעותיים, ביניהם:

  • נבחרנו להשתתף בתוכנית בינלאומית מובילה להאצת סטארטאפים מבין מאות סטארטאפים שהתמודדו על השתתפות בתוכנית.
  • מועמדים בתחרות בינלאומית של Travolution (מגזין תיירות אנגלי) בתור "סטארטאפ השנה 2021".

 

מה הדבר שאתן הכי אוהבות במיזם הזה?

אחד הדברים הכי מיוחדים במיזם הוא היכולת לחשוף את הילדים שלנו לחוויות אחרות ולתרבויות שונות תוך יצירת זכרונות משפחתיים משלנו. בנוסף, העובדה שאין כאן מוצר מדף וכל מפגש בין שתי משפחות הוא מיוחד וייחודי רק להן זה משהו שקשה להסביר את הקסם שלו במילים.

 

מהם החלומות והתכנונים שלכן לשנה הקרובה?

בשאיפה שהשמיים יפתחו והקורונה תתאדה קצת מהעולם, התכנון הוא לפתוח שווקים נוספים בעולם למפגשי משפחות ולאפשר למשפחות ממדינות שונות להיפגש אחת עם השנייה במהלך טיולים.

 

האתר של It’s July

פרופיל האינסטגרם: @itsjuly.travel

Its July

צילום: ענת וסרמן

טרמינל » אינדקס יזמי תיירות » It’s July – משפחות מטיילות קצת אחרת

תגובות פייסבוק

לקריאה נוספת

Leave a Comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

הטבה מיוחדת

12% הנחה בביטוח הנסיעות לחו"ל

לורשה

מוזמנים להמשיך לראות עולם

הצטרפו לרשימת התפוצה

וקבלו למייל דיוורים עם:

המלצות על יעדים ומקומות נחמדים

מידע על מסלולים והשראה לטיולים